Kataro lenktynininkas tapo naujuoju Dakaro ralio lyderiu (nuotraukos, video)

Po aštuntojo Čilėje besitęsiančio Dakaro ralio etapo pasikeitė lyderis automobilių klasėje – juo tapo etapą laimėjęs Nasseras Al–Attiyahas iš Kataro su „Volkswagen“.
Aštuntasis Dakaro ralio greičio ruožas
Aštuntasis Dakaro ralio greičio ruožas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečiąjį etapą šiemet bei dešimtąjį karjeroje laimėjęs Kataro lenktynininkas 508 km greičio ruožą įveikė per 5 valandas 16 minučių 30 sekundžių ir 6 minutėmis 36 sekundėmis aplenkė komandos draugą bei nugalėtojo titulą ginantį ispaną Carlosą Sainzą.

Trečias pirmadienį finišavo dar vienas „Volkswagen“ ekipos lenktynininkas Ginielis de Villiersas iš Pietų Afrikos, etapo nugalėtojui pralaimėjęs 17 minučių ir 22 sekundes:

1. Nasseras Al–Attiyahas (Kataras), „Volkswagen“   5 val. 16 min. 30 sek.
2. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“      atsiliko 6 min. 36 sek.
3. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“                  17:22
4. Markas Milleris (JAV), „Volkswagen“                               20:01
5. Nani Romas (Ispanija), „Nissan“                             52:51

Bendroje įskaitoje lyderiu tapęs N. Al–Attiyahas net 5 minutėmis ir 14 sekundžių aplenkė dukart pasaulio autoralio čempioną (1990 ir 1992 metais) C.Sainzą:

1. Nasseras Al–Attiyahas (Kataras), „Volkswagen“  28 val. 39 min. 50 sek.
2. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“     atsilieka 5 min. 14 sek.
3. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“                       48:45
4. Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija), BMW                1:33:30
5. Markas Milleris (JAV), „Volkswagen“                                    2:32:23

Trečiąją pergalę šiais metais ir 14-ąją karjeroje tarp motociklininkų iškovojo ispanas Marcas Coma su KTM'u, pirmadienį 508 km greičio ruože 1 minutėmis ir 55 sekundėmis aplenkęs komandos draugą bei nugalėtojo titulą ginantį prancūzą Cyrilą Despresą, bei 4 minutėmis ir 21 sekunde – trečiojoje pozicijoje likusį čilietį Francisco Lopezą su „Aprillia“:

1. Marcas Coma (Ispanija), KTM                  6 val. 05 min. 02 sek.
2. Cyrilis Despresas (Prancūzija), KTM           atsiliko 1 min. 55 sek.
3. Francisco Lopezas (Čilė), „Aprilia“                                  4:21
4. Helderis Rodriguesas (Portugalija), „Yamaha“                8:38
5. Palandersas Ullevalseteris (Norvegija), KTM                   25:03

Bendroje įskaitoje Marco Comos pranašumas prieš antroje vietoje likusį komandos draugą prancūzą Cyrilį Despresą padidėjo iki 9 minučių ir 19 sekundžių:

1. Marcas Coma (Ispanija), KTM                 32 val. 18 min. 52 sek.
2. Cyrilis Despresas (Prancūzija), KTM          atsilieka 9 min. 19 sek.
3. Francisco Lopezas (Čilė), „Aprilia“                            22:48
4. Helderis Rodriguesas (Portugalija), „Yamaha“         41:42