Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 11, 14:46

Keturių čempionatų etapus per vasarą surengę ASK „Vilkyčiai“ atsisveikina iki kitų metų

Šių metų Vilkyčių automobilių sporto komplekso užimtumas buvo kaip niekada didelis. Jame per tris vasaros mėnesius surengti trys varžybų savaitgaliai, iš viso įvyko keturių čempionatų etapai. Po itin darbingo sezono dabar organizatoriai grįš į savo kasdienę rutiną, o varikliai Vilkyčių trasoje suriaumos jau tik kitais metais, rašoma pranešime.
Kazimieras Gudžiūnas
Kazimieras Gudžiūnas / Organizatorių nuotr.

Po paskutiniojo lenktynių savaitgalio, kurio metu per dvi dienas įvyko Lietuvos ir Latvijos bei Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionatų etapai, varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas atskleidė, kad dabar jau galima šiek tiek atsipūsti nuo automobilių sporto. ASK „Vilkyčiai“ vadovas pasidžiaugė, kad pastarosios varžybos buvo išties sklandžios. Čia nepasitaikė smarkių incidentų, o vienintelį kartą raudona vėliava buvo pakelta dėl labai reto atvejo, kai nulūžus ratui sustojo ir trasą tiesiog užtvėrė jo anūko Valdo Mikužio „Seat Ibiza“.

Visai priešingu scenarijumi birželį klostėsi Europos automobilių kroso čempionato etapas, kai raudonos vėliavos buvo pakeltos rekordinį kartų skaičių – net dešimt sykių. Tuomet incidentai buvo kur kas rimtesni, o trasoje dažnai darbavosi medikai.

„Išties nudžiugino ralio kroso čempionatų dalyvių aktyvumas. Turėjome daugiau nei šimtą sportininkų. Pirmąją dieną žiūrovų gal buvo ne tiek daug, kiek tikėjomės, bet sekmadienį vaizdas tribūnose tikrai džiugino. Matome, kad šio krašto žmonės mėgsta automobilių sportą ir mielai renkasi į Vilkyčius. Varžybos buvo dinamiškos, azartiškos ir dovanojo daug gražių akimirkų.

Organizacine prasme irgi esame puikiai įvertinti varžybų stebėtojo. Turiu jo ataskaitą, kurioje pažymėta, kad trasos tvarkymas tarp važiavimų buvo greitas, dirbo daug technikos, buvo palaikoma tvarka ir švara dalyvių parke, laikėmės renginio dienotvarkės. Taigi, mūsų pastangos padaryti šventę tiek dalyviams, tiek žiūrovams neliko nepastebėtos.

VIDEO: NEZ BRX etapas Vilkyčiuose

Šiek tiek gaila, kad po pirmosios varžybų dienos antrai dienai nepasiliko lietuviai su „Toyota Yaris“ automobiliais, nors keturi latviai sutiko su mūsų pasiūlymu kitą dieną įsteigti papildomą „Yaris Cup“ klasę su taurėmis, apdovanojimais ir net piniginiais prizais. Na, bet yra kaip yra, čia jau dalyvių sprendimas. Mes sportininkų visuomet norime matyti kuo daugiau ir visuomet visi yra laukiami“, – sakė Kazimieras Gudžiūnas.

Apie kitus metus paklaustas Kazimieras Gudžiūnas tvirtino, kad prieš šį sezoną Vilkyčių automobilių sporto kompleksui buvo trims metams pratęsta tarptautinė FIA licencija, leidžianti trejus metus rengti Europos automobilių kroso čempionato etapą. Kadangi šie metai po licencijos pratęsimo buvo pirmieji, ASK „Vilkyčiai“ vadovas sako, kad čia Europos čempionato etapas vyks tiek kitąmet, tiek 2024-aisiais.

Kazimieras Gudžiūnas sako, kad taip pat kitų metų planuose jau yra minčių ir apie ralio kroso etapą. O štai dėl Lietuvos autokroso čempionato etapo rengimo organizatorius kol kas dar turi dvejonių.

„Labai sunku daryti tiek renginių. Juolab, kad reikia dirbti ir savo darbus žemės ūkyje, iš ko ir valgau duoną. Krūvis yra tikrai didelis. Tačiau visada džiugu, kai viskas įvyksta sklandžiai, kai patenkinti ir dalyviai, ir žiūrovai. Tuomet supranti, kad tos pastangos dėtos ne veltui. Kitais metais tikrai rengsime Europos automobilių kroso čempionato etapą ir ralio kroso varžybas. Po pastarųjų ralio kroso varžybų pamatėme taisytinų dalykų dėl bendrų reikalavimų rengiant abiejų šalių etapą, bet tai diskusijų dalykai ir mes su latviais tuos klausimus išspręsime. Tai mūsų užduotis.

Kalbant apie Lietuvos autokroso čempionato etapą, tai jį rengsime tik tokiu atveju, jei jis bus bendras etapas kartu su Baltijos šalių etapu. Šiemet šis etapas irgi turėjo būti bendras su Baltijos šalimis, bet galiausiai įvyko tik lietuviškas etapas. Tačiau galime pažadėti, kad kitais metais mažiausiai du vasaros savaitgalius žiūrovai jau turės pasiūlymą iš ASK „Vilkyčiai“ organizatorių, o viską tiksliau žinosime artėjant kitų metų sezonui“, – kalbėjo Kazimieras Gudžiūnas.

Daugiau informacijos apie šiemet Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvykusius renginius galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje. Ten pat vėliau bus dalijamasi ir naujienomis apie kitų metų sezono planus.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas