Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 03 25, 13:00

Ketvirtadienį paskutinis „Dream2Drive“ pusfinalio mūšis: iš 100 greičiausių Europoje į finalą pateks tik 6

Ketvirtasis virtualių lenktynių čempionato „Dream2Drive“ sezonas lekia finišo link: šiandien 20 val. 100 greičiausių Europos virtualių lenktynių talentų lenktyniaus paskutiniame pusfinalio etape dėl 6 vietų į finalą. Ir tiek vienas, greičiausias bei talentingiausias sportininkas finale laimės vietą tikroje lenktynių komandoje. Kova bus nuožmi, o ją bus galima stebėti „World Sim Series“ „Youtube“ paskyroje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Dream2Drive“ lenktynės
„Dream2Drive“ lenktynės / „Dream2Drive“ nuotr.

Rekordinis sezonas

Ketvirtasis „Dream2Drive“ sezonas – rekordinis. Tiek geografine, tiek dalyvių skaičiaus prasme. Nuo lokalaus Lietuvos, pernai – Baltijos šalių čempionato šiemet jis išsiplėtė iki visos Europos. Atrankos etapuose savo jėgas išbandė per 1 200 virtualių lenktynių entuziastų, tačiau tik 100 jų pateko į pusfinalį, kuris yra lyg atskiras čempionatas su 6-iais etapais.

„Dream2Drive“ projekto organizatoriai nori išrinkti ne tik greičiausią, bet ir įvairiapusišką, universalų ir greitai prisitaikantį lenktynininką, tad nei vienas į pusfinalį patekęs dalyvis nežinojo nei kokioje trasoje, nei su kokiu automobiliu teks lenktyniauti. Šios detalės buvo pranešamos likus vos savaitei iki varžybų pradžios, kad visi dalyviai turėtų vienodas sąlygas treniruotėms.

„Dream2Drive“ nuotr./„Dream2Drive“ lenktynės
„Dream2Drive“ nuotr./„Dream2Drive“ lenktynės

Pusfinaliuose jiems teko lenktyniauti Mugello trasoje „Maserati Gran Turismo“ automobiliais, Poznanės trasoje su „Radical“ bolidais, legendinėje Imoloje su „Formula RSS“, istorinėje Bikerniekų trasoje su istoriniais A grupės BMW automobiliais, Botniaringe su „Mini JCW“. Galiausiai, paskutiniame etape šiandien 100 dalyvių, išskirstytų į 4 divizijas lenktyniaus su tuo automobiliu, kuriuo greičiausiajam teks važiuoti realybėje: „Dream2Drive“ komandos „Volkswagen Scirroco N24“. Kautynės vyks Olandijoje esančioje Zandwoort trasoje.

Pirmauja lietuviai

Ir į jas ramiausiai važiuoja lietuvis Karolis Jovaiša, užtikrintai laimėjęs visus 5 ankstesnius etapus, sukaupęs maksimalų 125 taškų bagažą ir lenktynėse galintis atsipalaiduoti, pasimėgauti. Pusfinalio lyderis jau turi užsitikrinęs bilietą į finalą.

Už jo rikiuojasi dar trys lietuviai: Edvinas Žadeikis, Simonas Urbonas ir Domantas Varnys, kurie paskutinėje kovoje turės nepasišiukšlinti, kad kelialapio į finalą neatimtų besivejantys užsieniečiai. Paskutiniai du šešetuke šiuo metu sėdi lenkai Kamilis Pawlowskis ir Marcinas Swiderekas, bet jų vietas labai nesunkiai gali užimti šiandien 20-os valandos lenktynėse geriau pasirodę vengras Deividas Kalosacas, olandas Izaokas Gillissenas bei lenkas Danielis Librontas.

Kaip įprasta „Dream2Drive“ pusfinalyje, greičiausi Europos virtualių lenktynių asai varžysis visiškai identiškais automobiliais. Pirmo diviziono, kur vyks aršiausia kova dėl bilietų į finalą lenktynių transliacija 20 val. prasidės nuo 5 min. trukmės treniruotės, po jos – 15 min. kvalifikacija ir dvi pusvalandžio trukmės lenktynės. Antrosiose lenktynėse pirmasis pirmųjų lenktynių aštuonetukas startuos atvirkštine tvarka.

Didžiausias išbandymas laukia finale

Nors Karolis Jovaiša laimėdamas absoliučiai visas pusfinalių lenktynes rodo savo lyderystę virtualiose varžybose, „Dream2Drive“ projekto organizatorius Tauras Tunyla sako, kad toli gražu tai nereiškia, kad kitiems 5-iems, kurie pateks į finalą nebelieka šansų laimėti svajonių vietą tikroje lenktynių komandoje.

„Dream2Drive“ nuotr./„Dream2Drive“ lenktynės
„Dream2Drive“ nuotr./„Dream2Drive“ lenktynės

„Būti greitam virtualiose lenktynėse, norint iškovoti vietą profesionalioje lenktynių komandoje – nepakaks. Finale virtualių lenktynių nebeliks, greičiausieji varžysis laikui jau su tikra technika: sportinius kartingu bei lenktyniniu automobiliu, atliks psichologines užduotis ir fizinius testus, kurie parodys ištvermę, reakcijos laiką. Kiekvienas punktas bus vertinamas individualiai ir taip išrinksime nugalėtoją“, – kriterijus, kaip bus renkamas greičiausias Europos virtualių lenktynių asas išvardijo Tauras Tunyla.

Transliaciją stebėti bus galima čia.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas