15min be reklamos
2022 01 02, 21:48

Kiek KAMAZ sunkvežimiuose yra rusiškų detalių?

Naberežnyje Čelny yra antras didžiausias miestas Rusijos Tatarstano federacinėje respublikoje (Totorijoje). Šiuo metu tai maždaug Vilniaus dydžio miestas, kuris suklestėjo 1969 metais, kai nedideliame žvejų kaimelyje buvo pastatyta „KAMAZ“ sunkvežimių gamykla. Aštuoniolika pergalių Dakare ir visiškas dominavimas sunkvežimių klasėje. Dėl šių pasiekimų šiuo metu „KAMAZ“ yra tikras rusų tautos pasididžiavimas.

Tačiau tik retas žino, kiek iš tiesų tuose dominuojančiuose sunkvežimiuose yra rusiškų detalių.

Tačiau tik retas žino, kiek iš tiesų tuose dominuojančiuose sunkvežimiuose yra rusiškų detalių

Nepulsiu niekinti rusų inžinerių sugebėjimų. Juk daugeliui ne naujiena, kad autosporte naudojama technika dažnai praktiškai neturi nieko bendro su civiliams skirtomis transporto priemonėmis.

Dėl itin didelių apkrovų ir ekstremalių sąlygų jie naudoja specifines autosporto inžinierių sukuriamas detales. Šiuo metu didelė dalis „KAMAZ“ akcijų priklauso Rusijos valstybei (49,9 proc.), taip pat 15 proc. akcijų priklauso vokiečių „Daimler AG“ kompanijai (daugiausiai asocijuojamai su savo dukterine įmone „Mercedes-Benz“), dar 20,81 proc. „Avtoinvest“ įmonei ir likusi dalis kitiems smulkesniems akcininkams.

Prieš kelis metus buvo paviešinta informacija apie Dakaro ralyje dalyvaujančių „KAMAZ“ sunkvežimių naudojamų dalių kilmę. Tai iš ko jos yra perkamos?

Variklis

Turbūt galvojote, kad bent savotiška sunkvežimio širdis – variklis bus iš netoli Kamos upės įsikūrusios „KAMAZ“ gamyklos? Nieko panašaus, daug metų komanda naudojo šveicariškus „Liebherr“ pagamintus variklius, o prieš kelis metus buvo pradėti naudoti, amerikiečiams priklausančios įmonės „Dongfeng Cummims“, Kinijoje surenkami varikliai. Tiek tos rusiškos dvasios.

Turbokompresoriai

Turbinų kilmės šalis Vokietija. Juos tiekia „BorgWarner“ įmonė.

Turbūt galvojote, kad nors savotiška sunkvežimio širdis – variklis bus iš netoli Kamos upės įsikūrusios „Kamaz“ gamyklos? Nieko panašaus

Pavarų dėžė

Vėl Vokietija. „ZF Sachs“ įmonė taip pat rusų komandai tiekia ir sankabas bei įvairias vairo mechanizme naudojamas dalis.

Stabdžių sistema

JAV. Prieš maždaug 150 metų įkurta tarptautinė kompanija „Wabco“ teikia įvairiausius stabdžių sistemos komponentus.

Pakaba

Olandija. Amortizatorius tiekia „Reiger“. Beje, jų amortizatorius naudoja ir „X-Raid“ ruošiami „Mini“ bolidai.

Pusašiai

Suomija. Gamintojas – „Sisu“.

Kabina

Tikėjotės, kad nors kabina bus pagaminta rusų? Ir vėl nuvilsim, jį suprojektuota 15 proc. „KAMAZ“ akcijų turinčios „Daimler AG“ dukterinės įmonės „Mercedes-Benz“.

Kardaninis velenas

Turkija. Tiekia įmonė „Tirsan Kardan“.

Tai kodėl jie vis laimi?

Greičiausiai dabar pamanysite: tai kas, juk ir konkurentai gali įsigyti analogiškas dalis iš užsienio, tačiau niekas „KAMAZ“ vis tiek nepasipriešina. Tam yra kelios priežastys.

Rusijos Federacija tikrai yra sukūrusi labai stiprią komandą, „Kamaz Master“ turi beprecedentį biudžetą, prie starto linijos kasmet išrikiuoja eilę savo sunkvežimių ir gali pasiūlyti puikų techninį palaikymą iš komandos mechanikų. Jei kitos mažesnės komandos nė iš tolo neturi tokių pačių resursų, tas pats dažnai galioja ir lenktynininkams.

Didžioji dalis su rusais konkuruojančių vairuotojų turi savo veiklas, verslus ir už Dakaro ribų. Tuo tarpu „KAMAZ“ komanda daugybę metų pilnai išlaiko savo pačių subrandintus vairuotojus iš vietinės Totorijos. Jie turi tikrus profesionalius sunkvežimių lenktynininkus, kurie neturi jokių kitų darbų, tik kas rytą keliasi, gyvena ir kvėpuoja dėl „KAMAZ“.

Rusai turi tikrus profesionalius sunkvežimių lenktynininkus, kurie neturi jokių kitų darbų, tik kas rytą keliasi, gyvena ir kvėpuoja dėl „KAMAZ“.

Paprastai jaunas žmogus iš pradžių pradeda dirbti komandoje mechaniku, vėliau gali pakilti iki šturmanų ir tik tada dalis iš jų sėda už garsiojo „KAMAZ“ sunkvežimio vairo. Nors ir šie Dakare dalyvaujantys sunkvežimiai neturi daug rusiškos dvasios, tačiau pati „Kamaz Master“ komanda yra grynakraujis rusiškas produktas. Ir jie bent kol kas nenugalimi, kieno pagamintus pusašius benaudotų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas