Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 18d. 11:36

Klaipėda pagaliau įsileido šoninio slydimo meistrus

Šoninio slydimo varžybos
(Giedriaus Matulaičio nuotr.) / Šoninio slydimo varžybos

Uostamiestis Lietuvos ir visų Baltijos šalių istorijoje taps pirmuoju miestu, kurio gatvėse rengiamos oficialios populiarėjančios automobilių sporto atšakos – šoninio slydimo, arba „drifto“ – varžybos.

„Net Europoje tai retas reiškinys, todėl galime pasidžiaugti, kad Klaipėdos valdžia nepabijojo priimti tokį renginį savo gatvėse“, – „Vakarų ekspresui“ sakė liepos 6-7 dienomis įvyksiančių „Klaipėda Drift City“ varžybų organizatorius Edmundas Dargis.

Varžybos, kurios iš esmės bus II „Autoplius“ Lietuvos driftingo čempionato etapas, vyks Priestočio gatvės atkarpoje tarp sankryžos su S. Daukanto gatve ir Liepų gatvės viaduko.

Būtent šioje prieš trejus metus E. Dargis jau norėjo surengti „Rytų Europos driftingo čempionato“ etapą, tačiau dėl įvairių priežasčių, tarp jų – ir tuometinės miesto valdžios skepticizmo, to padaryti nepavyko.

„Ši Priestočio gatvės atkarpa yra ideali vieta tokioms varžyboms: dėl lenktos trasos formos automobiliai ją gali įveikti slysdami šonu“, – teigė organizatorius.

„Klaipėda Drift City“ dėl 10 000 Lt prizinio fondo žada varžytis apie 30 dalyvių iš Lietuvos, tarp kurių – ir šios automobilių sporto šakos pradininkai mūsų šalyje. Be to, kvietimai yra išsiųsti ir garsiausiems Latvijos bei Lenkijos „drifto“ atstovams.

Žiūrovams specialiai šiam renginiui sukonstruotos pakylos, jos bus pastatytos trijose vietose, tad miestiečiai ir svečiai, pasak E. Dargio, galės be jokio vargo ir išgirsti, ir užuosti, ir pamatyti kvapą gniaužiančius vaizdus.

Renginio žiūrovų saugumą garantuos 110 trasą atitvėrusių pamatinių betono blokų, sveriančių po 1,3 tonos. Be to, bus ir 2 km ilgio tvora, tad pašaliniai asmenys į gatvę nepateks.

Eismas minėtoje Priestočio gatvės atkarpoje bus uždarytas nuo penktadienio, liepos 5 d., 19 val. iki pirmadienio, liepos 8 d., 2 val. Tiesa, automobiliai iš pietinės miesto dalies galės važiuoti Mokyklos gatvės tiltu, tik jiems teks nusileisti į Artojo gatvę. O norintiesiems važiuoti iš šiaurinės miesto dalies į pietinę bus leista pakilti ant tilto iš Artojo gatvės pusės.

Žiūrovams, atvyksiantiems į renginį savo transportu, mašinas patariama palikti prie autobusų stoties, buvusios „Senukų“ parduotuvės, „Liepos“ prekybos centro aikštelėje ir tose Liepų gatvės vietose, kur tą leidžia daryti ženklai.

Į renginį bus galima patekti 1, 10, 15, ir 25 maršruto autobusais bei 10 maršruto mikroautobusais.

Daugiau informacijos apie renginį – klaipedadrift.lt.

Informacija apie renginį:

Liepos 6-ąją, šeštadienį, vyks dalyvių treniruotė bei kvalifikaciniai važiavimai, veiks „Drift Taxi“ pramoga. Po to numatytas renginio dalyvių paradas Klaipėdos gatvėmis iki Kruizinių laivų terminalo.

Liepos 7-ąją, sekmadienį, renginys prasidės parašiutininkų šou ir automobilio ardymo varžybos (jose galės dalyvauti ir žiūrovai), padangų svilinimo varžybos, po to prasidės pagrindinės „drifto“ varžybos.

Renginių abi dienas startas – 12 val.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas