Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 4d. 08:02

Kodėl olimpinėse žaidynėse nebeliko automobilių lenktynių?

Vasaros olimpinės žaidynės yra graži sporto šventė, kurioje tikrai yra ką pamatyti. Na, nebent esate išskirtinai tik automobilių sporto entuziastas – tuomet galite stebėti tik radijo bangomis valdomas mašinas, parvežančias numestas ietis ir diskus. Bet ar žinote, kad kadaise olimpinėse žaidynėse vyko ir tikrų tikriausios automobilių lenktynės? Na, beveik.

Tiesa, automobiliai olimpinėse žaidynėse sudalyvavo ir vėliau tik jau kitaip. 1904 metais olimpiada vyko Sent Luise, JAV. Šis renginys kuris irgi buvo suporuotas su Pasauline paroda, nebuvo labai pavykęs – pritraukta nedaug sportininkų iš kitų šalių. Be to, maratono nugalėtoją vėliau teko diskvalifikuoti, nes paaiškėjo, kad jis buvo pavėžėtas automobiliu.

Automobilių lenktynės olimpinėse žaidynėse – Nodum.lt versija

Tai nebus pats logiškiausias ir geriausiai apgalvotas pasiūlymas – tai yra tiesiog tai, ką mes norėtume pamatyti. Iš tikrųjų, automobilių sportą olimpinėse žaidynėse būtų galima organizuoti keliais būdais. Pavyzdžiui, tai galėtų būti daugiakovė, įtraukianti autokroso, žiedinių lenktynių ir bekelės rungtis. Tai leistų patikrinti lenktynininkų įgūdžius skirtingose aplinkose. Arba, jei automobilių sporto šakos negalėtų būti maišomos, būtų galima išdalinti kelis skirtingus medalių rinkinius. Arba organizuoti estafetę.

Tačiau tai būtų brangu ir nepraktiška – tam reikėtų daug vienodų automobilių ir vietos. Todėl racionaliausias pasiūlymas būtų sprinto lenktynės žiedinėje trasoje. Jokio degalų papildymo ir padangų keitimų – lenktynininkai gauna vienodus automobilius ir varžosi keliuose važiavimuose. Įveikiami vos keli ratai – tarkim, 10. Geriausius rezultatus užfiksavę sportininkai keliauja tolyn, prastesnius – važiuoja paguodos važiavimuose, kuriuose gauna papildomą šansą prasibrauti į kitą etapą.

Kadangi lenktynės būtų trumpos, olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti daug lenktynininkų. Juos būtų galima kviesti pagal rezultatus pagrindinėse lygose. Idealiu atveju, čia varžytųsi „Formulės 1“ vairuotojai, Dakaro meistrai, Le Mano greičiausieji, ralio ir autokroso sportininkai. Kas nenorėtų pamatyti F1 vairuotojų vienoduose automobiliuose?

Kokie tai būtų automobiliai? Tikriausiai karštieji hečbekai ar kažkas panašaus – labai galingų ir aerodinamiškų automobilių tam tikrai nereikia.

Ir taip, žinoma, kad ne visi čia būtų lygūs – žiedinių lenktynių dalyviai čia jaustųsi geriau nei, tarkim, Dakaro geriausieji. Bet tam galima pasiruošti stovyklose.

Ar tai įmanoma? Oi ne, baikit. Automobilių sportas olimpinėms vis tiek būtų per brangus, ypač turint omenyje, kad automobilių nebūtų galima nusagstyti rėmėjų logotipais. Be to, olimpinės žaidynės yra artimai susijusios su ekologiniu sąmoningumu, o automobilių lenktynės – su tarša. Galiausiai, būtų sunku prisiderinti prie visų automobilių sporto federacijų interesų – vieni reikalautų ralio, kiti – ištvermės lenktynių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Nodum.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie Gazas