Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 27d. 18:53

Kokie pokyčiai laukia F-1 komandų 2014-aisiais?

Nico Rosbergas priekyje, už jo – Sebastianas Vettelis
„Scanpix“ nuotr. / F-1 lenktynės

2014 m. „Formulės-1“ pasaulyje įvyks įvairių pokyčių – nuo naujų taisyklių įsigaliojimo iki V6 variklių naudojimo. Jau nuo kito sezono visos F-1 ekipos bus priverstos atsisakyti V8 motorų ir į savo bolidus montuoti mažesnius 1,6 l V6 turbokompresorinius variklius.

Paskutinį kartą „Formulės-1“ pasaulis prie kitokių motorų perėjo 2006 m., kuomet buvo atsisakyta iki tol naudotų 3 l V10 variklių.

Nuo kitų metų į bolidus bus montuojami ne tik nauji V6 motorai, bet ir labiau pažengusi energijos rekuperacijos (ERS) sistema, kurios suteikta papildoma galia pilotai galės naudoti 30 sek. viename rate.

Kiti pokyčiai:

Dėl pokyčių variklio srityje bei naujai įsigaliosiančių taisyklių 2014 m. pakis ir bolidų išvaizda. Priekinis automobilio sparnas taps siauresnis. Tuo tarpu bolido nosis bus akivaizdžiai žemesnė. Sumažės ir galinis sparnas.

Kitais metais bus apribotas ir sunaudojamo kuro per lenktynes kiekis. Nuo 2014 m. maksimalus kuro tėkmės srautas – 100 kg per valandą. Palyginimui, šiemet maksimalus kuro tėkmės srautas buvo 160-170 kg per valandą.

Naujoji ERS sistema bus dvigubai galingesnė nei iki šiol naudota KERS sistema ir turės 10 kartų talpesnę bateriją

Nauji varikliai – galingesnė ERS

F-1 inžinierių teigimu, naujieji varikliai kitais metais bus apginkluoti ne tik viena turbina, bet ir pažangia energijos rekuperacijos (ERS) sistema.

Priešingai nei anksčiau, bolide bus sumontuoti ne vienas, o du elektros motorai. Naujoji ERS sistema bus dvigubai galingesnė nei iki šiol naudota KERS sistema ir turės 10 kartų talpesnę bateriją.

Remiantis FIA pateikta informacija, ERS variklio galią padidins 120 kW. Tokiu privalomu pilotas galės mėgautis 30 sek. viename rate. Palyginimui, šiemet KERS variklio galią padidindavo 60 kW, o sportininkas tokiu privalomu galėjo naudotis tik 6,7 sek. viename rate.

Vienas iš elektrinių motorų veiks kaip KERS. Stabdymo metu sukauptą energiją jis pavers į elektros energiją, kuri bus talpinama baterijoje.

Antrasis elektrinis motoras bus prijungtas prie turbinos. Jos sukautą energiją pastarasis pavers į elektrą. Antrasis motoras yra naujovė F-1, kurią specialistai bandys kas kart vis labiau patobulinti.

F-1.LT
Temos: 1 „Formulė 1“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas