Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kova iki paskutinio benzino lašo. Arba, tiesiog, „Fast Lap“ finalas

Jonas Poškus, „Mitsubishi Lancer Evo VIII“
Algirdo Venskaus/Waska.lt nuotr. / Vytas Bilinskas, „Mitsubishi Lancer Evo VIII“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį, nevažiavę į Rygoje vykusias 1000 km lenktynes ir likę čia, Lietuvos žiedinių varžybų sportininkai rinkosi į Kačerginės „Nemuno žiedą“. Čia pirmą kartą buvo sukergtos neretai mėgėjų lenktynėmis pavadinamos „Fast Lap“ ir profesionalams skirtas Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių čempionatas (LAŽLČ).

Atrodo, tokia kooperacija ateityje turėtų išeiti į naudą – „nežmonišku“ dalyvių skaičiumi galinčios pasigirti LAŽLČ (šįkart lenktyniavo 4 sportininkai, ankstesniuose dviejuose etapuose – 3 ir 7) pagaliau buvo perduotos organizuoti žiūrovus mokantiems pritraukti patyrusiems žmonėms ir įdomaus renginio metu, tad nors dalyvių ir nesulaukė daug, lenktynes stebinčiųjų auditorija buvo turbūt 100 kartų didesnė nei ankstesniuose etapuose. Ir tai leidžia tikėtis, kad šios varžybos turi potencialą. Nes juokingai atrodo, kai ant apdovanojimų pakylos atsiimti „Open 1“ klasės apdovanojimo pakviečiamas vienas žmogus. Kitos LAŽLČ klasės „Open II“ – 2 žmonės (kelis ratus nuvažiavęs Eidmantas Nekrošius dėl variklio gedimo pasitraukė iš kovos). Ir dar, pagal šių varžybų nuostatus, vedama kažkas panašaus į komandinę įskaitą – nors komandų yra lygiai tiek pat, kiek ir dalyvių.

Algirdo Venskaus/Waska.lt nuotr./Finalinis 2011 metų Fast Lap etapas
Algirdo Venskaus/Waska.lt nuotr./Finalinis 2011 metų „Fast Lap“ etapas

Vis tik praėjusio šeštadienio vinis buvo ketvirtasis, finalinis, „Fast Lap“ etapas. Prieš varžybas buvo aišku, kad kova virs stipri – tapti nugalėtoju bendroje viso sezono įskaitoje varžėsi net 6 sportininkai. Kiekvienoje atskiroje klasėje taip pat bent 2 žmonės pretendavo tapti nugalėtoju.

Grupinių važiavimų metu, varžantis dėl greičiausiojo rato, rezultatai nenustebino: geriausius laikus parodė ne pirmus metus „Fast Lap“ važiuojantys Jonas Poškus, Vytas Bilinskas bei Andrius Firantas. Gerąja prasme nustebino Izidorius Paukštys – iš jo tokio tempo nesitikėjo nei žiūrovai, nei konkurentai.

Klasių įskaitos „Top3“ (šie laikai skiriasi nuo įprastai  demonstuojamų „Nemuno žiede“ – dėl pakeistos starto-finišo lėtėjimo zonos konfigūracijos šis iš pilonų sudarytas posūkis tapo aštresnis ir lėtesnis):

A1600

Vieta Lenktynininkas Automobilis Laikas
1 Paulius Natalevičius Honda CRX 1:27.966
2 Deividas Sakalauskas Honda Civic 1:28.090
3 Kasparas Skyrelis Honda Civic 1:28.821

A2000

Vieta Lenktynininkas Automobilis Laikas
1 Andrius Firantas Honda S2000 1:24.014
2 Marekas Matvejevas Lotus Elise 1:24.271
3 Marius Miškūnas Honda Integra Type-R 1:27.105

A3000

Vieta Lenktynininkas Automobilis Laikas
1 Mindaugas Vaitiekaitis BMW 320 1:27.243
2 Benas Černiauskas Honda Civic VTI-T 1:27.444
3 Dmitrijus Barysovas Honda Prelude 1:27.993

A3000+

Vieta Lenktynininkas Automobilis Laikas
1 Jonas Poškus Mitsubishi Lancer Evo VIII 1:22.227
2 Vytas Bilinskas Mitsubishi Lancer Evo VIII 1:22.580
3 Izidorius Paukštys Nissan 200SX S14 1:24.254

Šių metų „Fast Lap“ naujovėje – „Race“ lenktynėse, kur dalyviai varžosi dėl pozicijų, o ne greičiausio rato – geriausiai pasirodė V.Bilinskas, nugalėjęs abiejuose važiavimuose. Antras abukart buvo A.Firantas, trečias – šių varžybų naujokas Egidijus Bulotas, važiavęs retai lenktynėse sutinkamu „Porsche 968 RST“ automobiliu.

Pirmame „Race“ važiavime begalines žiūrovų ovacijas kėlė įnirtinga kova tarp A.Firanto ir Manto Neverdausko – siūlome pasižiūrėti vaizdo siužetą (garsai – tik iš A.Firanto „Honda S2000“).

VIDEO: Battle for 2nd place - FASTLAP 2011 Event IV - Race 1 - A.Firantas and M.Neverdauskas

Antrajame važiavime A.Firantas inirtingai vijosi nuo varžybų pradžios į priekį pabėgusį V.Bilinską ir prasidėjus paskutiniam ratui pastarasis jau labai gerai matė baltosios „Honda S2000“ priekį savo veidrodėliuose. O finišas „davė vaizdų“ visiems prie starto-finišo linijos susirinkusiems žiūrovams – V.Bilinskas kiek pavėlavo stabdyti prieš paskutinįjį, specialiai šioms varžyboms pakeistą iš pilonų sudarytą posūkį, o A.Firantas, viską darydamas teisingai ir nespėjęs sustabyti prieš staiga važiavimo trajektoriją pakeitusį mėlyną „Mitsubishi“, stumtelėjo jį iš galo, apgadindamas savo priekinį ir galinį „Evo“ buferius.

Tačiau šis incidentas pozicijų nepakeitė – V.Bilinskas finišavo pirmas, o A.Firantas antras.

„Fast Lap Race“ „Top3“:

„Extreme Fun“ (virš 2000 cm3) klasė

Vieta Lenktynininkas Automobilis 1 Race 2 Race Viso
1 Vytas Bilinskas Mitsubishi Lancer Evo VIII 25 25 50
2 Andrius Firantas Honda S2000 18 18 36
3 Egidijus Bulotas Porsche 968 RST 15 15 30

„Super Fun“ (iki 2000 cm3) klasė

Vieta Lenktynininkas Automobilis 1 Race 2 Race Viso
1 Pranas Sasnauskas Honda Civic GSR 25 25 50
2 Deividas Sakalauskas Honda Civic 18 18 36
3 Gediminas Zabotkus Honda Civic 12 8 20

Kartu su „Race“ dalyviais vyko ir jau minėtos LAŽLČ varžybos. Čia „Open 1“ klasėje Artūras Putna su „Alfa Romeo 155 ZE“ užėmė pirmąją vietą. Antro dalyvio šioje klasėje nebuvo, tad A.Putna ant nugalėtojų podiumo stovėjo vienas.

Mariaus Čiutelės/Photopro.lt nuotr./Antanas Vėbra, Mazda 323
Mariaus Čiutelės/Photopro.lt nuotr./Antanas Vėbra, „Mazda 323“

„Open 2“ klasėje pirmas buvo Evaldas Ugenskas su BMW 3, antras liko Mantas Neverdauskas su „Honda Civic“ – dėl starto metu lūžusio pusašio jis nedalyvavo antrame važiavime, tad prarado viltį užlipti ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio, nors ir buvo laimėjęs pirmąjį važiavimą.

„Fast Lap“ finalas

Turbūt labiausiai laukiama viso renginio dalis – stipriausi grupėse važiavę lenktynininkai, surinkti į vieną vietą ir per 30 minučių turintys išsiaiškinti nugalėtoją. Čia stipriausius nervus demonstravo stomatologu dirbantis J.Poškus, o antras liko V.Bilinskas. Dėl trečiosios vietos virė įnirtinga kova – A.Firantas ir I.Paukštys bent keturis kartus keitėsi pozicijomis ir vis gerino savo vieno rato įveikimo laikus, tačiau I.Paukščiui neįveikiama riba pasirodė 1:24.807 min. – A.Firantui ši riba buvo kiek daugiau nei viena dešimtąja sekundės mažesnė.

Vieta Lenktynininkas Automobilis Laikas
1 Jonas Poškus Mitsubishi Lancer Evo VIII 1:22.515
2 Vytas Bilinskas Mitsubishi Lancer Evo VIII 1:22.794
3 Andrius Firantas Honda S2000 1:24.660

Iki finalinio etapo bendroje įskaitoje pirmavęs Tomas Gruzdys, finale likęs septintas, turės tenkintis antrąja vieta šiame sezone – jį aplenkė puikius važiavimus visą dieną demonstravęs J.Poškus, laimėjęs visur, kur tik dalyvavo. Trečias bendroje įskaitoje liko šeštas finale buvęs Tadas Lučkaitis.

Algirdo Venskaus/Waska.lt nuotr./Fast Lap Race ir LŽLČ varžybos
Algirdo Venskaus/Waska.lt nuotr./„Fast Lap Race“ ir LŽLČ varžybos

Apibendrinimas

Pokyčiai Lietuvos žiedinėse lenktynėse atėjo. Kad ir po truputį, bet, atrodo, daugumai žmonių žodžiai „autosportas“ ir „ralis“ greitai nebebus sinonimai. Mėgėjiškai pradėti organizuoti „Fast Lap“ bei „BF Goodrich“ mini žiedo renginiai auga ir žiūrovų skaičiumi jau seniai aplenkė profesionalias varžybas. Dalyvių turima technika  jie irgi nusileidžia nedaug.

O pirmoji mėgėjų ir profesionalų kooperacija – kartu organizuoti „Fast Lap“ ir LAŽLČ renginiai – atverčia naują puslapį abiejų lenktynių istorijose. Paskutinis LAŽLČ etapas taip pat bus organizuojamas kartu su dar ne itin pripažintu, bet žiūrovų turinčiu renginiu – „BF Goodrich“ mini žiedo varžybomis rugsėjo 24-25 dienomis.

Galbūt kitąmet ir 4 valandų (nuo 2012 m. – „333 km“) lenktynėms bus skirta daugiau dėmesio? Vis tik atrodo graudžiai, kai dalyvių į lenktynes susirenka daugiau nei žiūrovų, kuriems už stovėjimą ant molio ir nuobodų žiūrėjimą į 33 bolidų sukamus ratus keturias valandas tenka sumokėti 20 litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas