-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Kvalifikacija Abu Dabyje: sugrįžo „senasis“ Maxas Verstappenas

Maxas Verstappenas, iš anksto užsitikrinęs šio sezono „Formulės 1“ čempiono vardą, praėjusiose lenktynėse San Paule finišavo tik šeštas. Tačiau, panašu, olandas nesiruošia anksčiau laiko išeiti atostogų.
Kvalifikaciją Abu Dabyje laimėjo Maxas Verstappenas
Kvalifikaciją Abu Dabyje laimėjo Maxas Verstappenas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Įspūdingiausių akimirkų vaizdo nuoroda.

Abu Dabio F1 etapas – paskutinis šiame sezone. Jei čempionas aiškus, tai kova dėl prizinių vietų ir pilotų, ir konstruktorių įskaitoje, tęsis iki paskutinio rato sekmadienio lenktynėse. Didžioji dvikova vyksta tarp Sergio Perezo („Red Bull“) ir Charleso Leclerco („Ferrari“), surinkusių po lygiai taškų.

Pilotų turnyrinė lentelė prieš paskutinį etapą:

1. M.Verstappenas – 429 tšk. 2. Ch.Leclercas – 290. 3. S.Perezas – 290. 4. G.Russelas – 265. 5. L.Hamiltonas – 240.

Plačiau apie turnyrinę situaciją ir didžiąsias intrigas skaitykite čia.

Todėl kvalifikacija Abu Dabyje buvo ypatingai svarbi. Ypač turint omeny, kad M.Verstappenas žadėjo, jei reikės, padėti komandos draugui S.Perezui pelnyti daugiau taškų, nei Ch.Leclercas. Šia prasme kvalifikcija susiklostė itin palankiai. Ją užtikrintai, Q3 metu įveikęs net du pačius greičiausius ratus, laimėjo Maxas Verstappenas.

Maxas vienintelis iš lenktynininkų „Yas Marina“ trasos ratą įveikė greičiau nei per per 1 min. ir 24 sek.

Antrasis finišavo S.Perezas. Jam įkandin – Ch.Leclercas, C.Sainzas (abu – „Ferrari“), abu „Mercedes“ pilotai L.Hamiltonas ir G.Russelas. Visa rezultatų lentelė: