Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Ladoga“ finišas – lietuviai antri!

B.Vanago ir S.Jurgelėno ekipažas
Organizatorių nuotr. / B.Vanago ir S.Jurgelėno ekipažas galutinėje įskaitoje liko antras.
Šaltinis: rallynews.lt
0
A A

Ankstyvą šeštadienio rytą visureigių maratono „Ladoga“ dalyviai susirinko į paskutinio greičio ruožo startą. TR1 gretose startavo ir visuose ruožuose iki tol finišą pasiekdavę Benediktas Vanagas su Sauliumi Jurgelėnu („Suzuki Jimny“), kurie čia varžėsi su 15-a kitų ekipažų. Po pietų paaiškėjo, kad galutinėje įskaitoje savo klasėje sportininkai iš Lietuvos užėmė puikią antrą vietą!

Organizatorių nuotr./B.Vanago ir S.Jurgelėno ekipažas
Teko įveikti sudėtingus ruožus

Dieną prieš tai vykusiame greičio ruože lietuviai turėjo daugiau problemų nei šiandien. Dvi paras iš eilės lijus, o vakarykščiam ruožui driekusis per pelkes ir provėžuotas vietas, pilnas akmenų, automobilio pagalbinio įtaiso („gervės“) variklis nuolat kaito, todėl buvo iškilęs pavojus jį sugadinti. Nepaisant to, tąkart ekipažas finišavo sėkmingai – ketvirtas.

Na, o šiandien antrą vietą klasėje tokių varžybų debiutantams padėjo pasiekti stabilumas, gerai pasverta rizika ir technikos patikimumas. Galima tik spėlioti, koks būtų buvęs rezultatas, jei B.Vanagas su S.Jurgelėnu čia būtų dalyvavę ankstesniais metais, tačiau tikėtina, kad jie galėjo būti ir visa pakopa aukščiau.

Kaip minėjo komanda, kuo toliau, tuo labiau jiems pavyko perprasti „Ladoga“ specifiką, tačiau seni vilkai nenustojo stebinti savo žiniomis. Paaiškėjo, kad ilgamečiai šių varžybų dalyviai savo GPS prietaisuose yra pasižymėję koordinates, kuriose laukia sudėtingos vietos. Tai jiems pavyko sukaupti per 4–5 metus dalyvavimo čia. Lietuviai tokios informacijos galėjo tik pavydėti, kita vertus,  Rusijoje išmoko labai daug.

Organizatorių nuotr./B.Vanago ir S.Jurgelėno ekipažas
B.Vanago ir S.Jurgelėno ekipažas

Tad neatsitiktinai šeštadienio ruože, kuris, anot S.Jurgelėno, buvo pats sunkiausias ir techniškiausias, ekipažas buvo pirmas TR1 klasėje. Artimiausi varžovai atsiliko net 17 minučių. Tokia lietuvių komandos sėkme dabar jau pasibaigus maratonui „Ladoga“ 4x4 išties galima pasidžiaugti.

„Ladoga Trophy 2009“ startavo daugiau kaip 200 dalyvių iš 15-os pasaulio šalių. Per 9 dienas dalyviai turėjo įveikti sudėtingą 1200 km trasą aplink didžiausią Europoje Ladogos ežerą.

Pasak Benedikto Vanago, šios varžybos buvo tikras žmogaus ir technikos galimybių išbandymas. „Labai džiaugiamės iškovota pozicija. Tokio tipo varžybose startuoju pirmą kartą, be to, su nauju šturmanu ir nepažįstamu automobiliu, tad ši pozicija yra praktiškai nereali“, – džiaugėsi jis.

Daugiau informacijos apie lenktynes rasite paspaudę čia.

rallynews.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ladoga Trophy
Parašykite atsiliepimą apie Gazas