Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 07, 11:11

Laisvydas Kancius prasitarė: Dakare porą kartų išbandžiau oro pagalvę

Laisvydo Kanciaus pergale pirmajame etape prasidėjęs ir daug vilčių Lietuvos autosporto sirgaliams žadėjęs Dakaro ralis sportininkui baigėsi trečiajame greičio ruože. Nors po technikos gedimo jis turėjo galimybę tęsti lenktynes, tačiau, pasak piloto, „turistavimas“ – ne jam. Apie tai sportininkas kalbėjo „Radiocentro“ rubrikoje apie Dakarą, kuri transliuojama kasdien laidoje „Vakarop su Vyteniu“.
Laisvydas Kancius
Laisvydas Kancius / Radiocentro nuotr.

Keturratį vairuojantis L.Kancius šiais metais tapo antruoju lietuviu, laimėjusiu greičio ruožą Dakare. Nors rezultatai buvo labai geri, tačiau trečiajame greičio ruože, pirmaujant bendroje keturračių įskaitoje, lūžo priekinė pakaba. Tiek keturratį, tiek vairuotoją teko pargabenti sraigtasparniu.

Pasitaręs su šeima ir kolegomis, L.Kancius priėmė sprendimą Dakaro neužbaigti, turistavimą palikti atostogoms, o dabar vykti namo.

Apie Dakare lūžusią ašį, treniruotes šalia Klaipėdos esančiame poligone, patirtus oro pagalvės smūgius L.Kancius papasakojo „Radiocentro“ laidoje „Vakarop su Vyteniu“.

„Keturratis yra tokia transporto priemonė, kurios atsarginių dalių daug nesiveži. Jeigu vežiesi, tai tik tas, kurios dažniausiai genda. Man asmeniškai pakaba niekada nebuvo lūžusi, tokių dalių išvis nesivežame. Deja, bet visada būna pirmas kartas“, – laidoje teigė L.Kancius.

Keturratininkas pasakojo, kad iš Dakaro pasisėmė tiek smėlio, tiek patirties.

Važiuojantiems Dakare keturračiais, privalomos saugos priemonės – šalmas ir oro pagalvė. Pastarąją L.Kanciui 2022-ųjų metų Dakare teko išbandyti bent porą kartų.

„Įdomus jausmas, kai oro pagalvė pokšteli, suvaržo visą kūną, tačiau tikrai gelbėja – krenti kur kas minkščiau“, – juokėsi Dakaro dalyvis.

Apie ateities planus nelinkęs atvirauti L.Kancius teigė, kad šiuo metu planuoja gerą mėnesį pailsėti, o vėliau galvos ką galima pakeisti ar patobulinti bei ar vykti į Dakarą kitais metais.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas