Europos šonaslydžio čempionato etape Lenkijoje startavo ir du lietuviai

Lenkijoje, Plocke, praėjusį savaitgalį prasidėjo Europos šonaslydžio čempionatas. Organizatoriai dalyvauti čempionate iš viso pakvietė 65 Europos sportininkus, tarp kurių buvo ir du lietuviai – Benediktas Čirba ir Andrius Vasiliauskas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Lenkijoje prasidėjo Europos šonaslydžio čempionatas
Lenkijoje prasidėjo Europos šonaslydžio čempionatas / Komandos nuotr.

Jau pirmosios treniruotės futbolo stadione įkurtoje trasoje pareikalavo aukų. Siauroje trasoje kontaktai su betoniais barjerais sportininkams kainavo ne vieną kėbulo bei važiuoklės dalį.

Penktadienį vykusioje kvalifikacijoje nugalėjo 97 taškus surinkęs Amerikos „Formula Drift“ čempionas James Deane iš Airijos už savęs palikęs Enver Haskasap iš Kipro bei tautietį Conor Shanaham, kuris šį savaitgalį šventė vos savo 15-ąjį gimtadienį.

A.Vasiliauskas surinko 80,7 taško ir užėmė 18-ą vietą, o B.Čirbai pritrūko 3,4 taško, kad patektų į TOP32 atkrentamasias varžybas. Verta paminėti, jog net šeši sportininkai nesugebėjo įveikti visos sudėtingos trasos ir surinko po 0 balų.

TOP32 etape triskart Lietuvos čempionas A.Vasiliauskas turėjo pripažinti Sebastian Fontijn pranašumą ir iškrito iš tolimesnių kovų.

Pirmame Europos „šonaslydžio“ čempionato etape nugalėjo airis Conor Shanaham, po kelių pakartotinių kovų nugalėjęs savo mokytoją tėvynainį James Deane, o trečias liko norvegas Tor Arne Kvia, mažajame finale nugalėjęs vidinių numylėtinį lenką Dawid Karkosik.

Kitas Europos čempionato etapas vyks po dviejų savaičių Vengrijoje.