Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 27d. 17:45

Lenkiškoji Dakaro istorija: tėvas buvo pirmas, sūnus bus jauniausias

Konradas ir Marekas Dąbrowskiai
Nuotrauka iš „Facebook“ / Konradas ir Marekas Dąbrowskiai

Marekas ir Konradas Dąbrowskiai – Lenkijos lenktynininkai, kuriantys šios šalies dalyvavimo Dakare istoriją. M.Dąbrowskis, šios šalies automobilių sporto legenda, buvo pirmasis lenkas, įveikęs Dakarą motociklu prieš du dešimtmečius. O jo sūnus Konradas šiemet taps jauniausiu lenku, mėginsiančiu įveikti sunkiausias pasaulyje lenktynes.

Kaip rašo redbull.com, legendinis lenktynininkas M.Dąbrowskis Dakare dalyvavo 15 kartų – iš pradžių motociklu (debiutavo 2000 m.) duetu su kita šio sporto įžymybe Jaceku Czachoru, su kuriuo paskui persėdo į automobilį ir jau debiutiniais 2014 metais Dakare užėmė septintą vietą, būdami geriausi debiutantai automobilių klasėje.

Pastaraisiais metais M.Dąbrowskis į Dakarą jau nevažiuoja, tačiau po kiek daugiau nei mėnesio patyrusio lenktynininko širdis turėtų ne mažiau virpėti, kai sausio 3 d. Džidoje prasidės šios lenktynės. Šiemet ten motociklu startuos jo 19-metis sūnus Konradas.

„Yra tokia nuotrauka šeimos archyve, kur kitą dieną po mano gimimo tėvas paguldė mane ant motociklo ir kažkas nufotografavo. Aš užaugau su motociklais. Iš pradžių žaidžiau, paskui pradėjau važinėti, be to, visą laiką buvau su tėčiu per jo treniruotes ir lenktynes. Niekas nevertė manęs tai daryti, bet motociklai visada buvo visas mano gyvenimas“, – redbull.com pasakoja Konradas.

Lenkijos motokroso varžybose jis debiutavo 13-os. Tačiau lūžis įvyko 2019 metais, kai jis su tėvo kolega J.Czachoru išsiruošė į Maroką, kad Sacharos smėlynuose išbandytų, kaip važiuojasi dakariniu motociklu. Bandymai buvo tokie puikūs, kad tą patį rudenį, vos sulaukęs 18-os, išlaikė vairavimo egzaminą ir po dviejų dienų išlėkė į Maroko ralį. O šiemet sausį startavo „Africa Eco Race“. Ir pasirodė tiesiog puikiai – senųjų Dakaro lenktynių trasoje jis finišavo aštuntas bendroje įskaitoje ir laimėjo jaunimo klasėje.

Nuotrauka iš „Facebook“/Konradas Dąbrowskis
Nuotrauka iš „Facebook“/Konradas Dąbrowskis

„Tai buvo didžiulis iššūkis, nuostabi patirtis ir, pirmiausia, neįtikėtina pamoka. Po išties sekinusių lenktynių, pilnų neįtikėtinų įvykių, pasiekiau Dakarą lygiai 20 metų po to, kai tai padarė mano tėvas. Papildomas prieskonis buvo tai, kad važiavome poroje su Jaseku, tad tam tikra prasme duetas Czachoras/Dąbrowskis pakartojo savo 2000 metų pasiekimą, kai pirmieji lenkų motociklininkai istorijoje įveikė Dakarą“, – apie savo patirtį kalba Konradas.

VIDEO: CZACHOR + 2 X (DĄBROWSKI)= DAKAR [English subtitles]

Šie metais jam buvo pilni treniruočių ir važiavimų, nes tėvas, matydamas sūnaus talentą, vertėsi per galvą tai organizuodamas. Pasiekimų irgi netrūko – Lenkijos jaunimo čempionas, vienas iš Lenkijos enduro lyderių, laimėjimai „Baja“ lenktynių etapuose

Patirtis „Africa Eco Race“ Konradui pravers sausį, kai jis startuos Saudo Arabijoje vyksiančiame Dakare. Kažkada tėvas kaip pirmasis lenkas motociklininkas pasiekė Dakaro finišą, dabar sūnus tikisi pakartoti jo pasiekimą. Jis bus jauniausias lenkas Dakare ir pirmasis, kuris ketina pakartoti savo tėvo kelią. Panašią istoriją Lenkijos automobilių sportas jau turi – kaip ir M.Dąbrowskis, 2000 metais motociklu Dakarą mėgino įveikti Dariuszas Piątekas, o prieš penkerius metus šias lenktynes įveikė jo sūnus Kuba Piątekas, tik tiek, kad tėvui finišuoti prieš du dešimtmečius nepavyko.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Marekas Dąbrowskis 2014 m. Dakare
AFP/„Scanpix“ nuotr./Marekas Dąbrowskis 2014 m. Dakare

Jaunasis Dąbrowskis neslepia, kad jeigu pavyktų – tai būtų fantastinis pasiekimas, tačiau jis tvirtina savo galimybes vertinantis realistiškai, nors pasiduoti net nežada. Jo teigimu, tiek tėvas, tiek jo kolega J.Czachoras įspėja, kad tai sunkiausios pasaulio lenktynės, kuriose gali nutikti bet kas, tačiau jaunuolis iššūkius mėgsta, todėl optimizmo nestokoja.

Dakaro lenktynės startuos 2021 metų sausio 3 d. Džidoje, Saudo Arabijoje. Motociklininkų klasėje iš viso važiuoti ketina 142 lenktynininkai. Tarp jų – ir lietuvis Arūnas Gelažninkas.

Iš viso šiemet lietuvių turėsime Dakare kaip niekad daug. Be minėto motociklininko, pirmą kartą keturračiu startuos Laisvydas Kancius, automobilius vairuos Benediktas Vanagas (su šturmanu Filipe Palmeiro), Vaidotas Žala (su Paulo Fiuza), Antanas Juknevičius (su Dariumi Vaičiuliu), Gintas Petrus (su Povilu Valaičiu) ir Edvinas Juškauskas (su Aisvydu Paliukėnu).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas