TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenktynes ant ledo vainikavo virvės traukimo rungtis automobiliais

Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Varžybų akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Skėmių seniūnijoje, greta Pociūnėlių gyvenvietės, ledą raižė automobiliai ir motociklai. Čia surengtos oficialios varžybos ant užšalusio karjero. Išmėginti savo jėgas ir patobulinti įgūdžius valdant techniką ant slidžios dangos panoro daugiau nei 50 dalyvių.

Šį savaitgalį automobilių sporto mėgėjams nestigo pasiūlymų pasivažinėti ant ledo. Po Lietuvą plačiu diapazonu išsidėsčiusios varžybos kvietė vairuotojus išmėginti savo jėgas ant užšalusių tvenkinių.

Tiesa, kai kurie renginiai buvo atšaukti, tačiau ne dėl ledo storio, o gausaus vandens, dengiančio trasą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

Atšilimo nepabūgo

Lietuviškos žiemos, kurios metu vyrauja teigiama temperatūra, nepabūgo Skėmių seniūnijos gyventojai. Jie savo planų nekeitė ir šeštadienį visus norinčius pakvietė pasivaržyti ant Šašėnų kaimo karjero ledo.

Daugiau nei 30 centimetrų storio ledo sluoksnis garantavo dangos patikimumą, tačiau organizatorių planus kiek sujaukė atšilęs oras ir išvakarėse gausiai iškritęs lietus.

Nepaisant vandeniu padengto ledo, varžybos įvyko, o pusšimtis užsiregistravusių dalyvių su kaupu pateisino organizatorių ir žiūrovų lūkesčius. Tokios varžybos ant ledo Skėmių seniūnijoje rengiamos nebe pirmą kartą, tad organizatoriai jau žinojo, ko reikia geram renginiui.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Romualda Rimkuvienė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Romualda Rimkuvienė

„Šis renginys suorganizuotas mūsų vyrų iniciatyva. Jie pareiškė norą surengti varžybas. Tai tradicinis renginys ir jis pas mus vyksta kasmet, jei tik leidžia oro sąlygos. Nors organizuojame renginį tik mūsų seniūnijos mastu, tačiau sulaukėme dalyvių ir iš Panevėžio, Jonavos, Radviliškio ir kitų miestų. Ko reikia vyrams? O gi adrenalino“, – prieš renginį kalbėjo Skėmių seniūnė Romualda Rimkuvienė.

Uždraudė alkoholį

Siekiant užtikrinti saugumą ir viešąją tvarką, šventėje budėjo policijos pareigūnai, o renginyje buvo užaustas alkoholio vartojimas. Juo taip pat neprekiavo ir įvairius skanėstus pardavinėję verslininkai.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

„Žinoma, baimių yra, visada baiminuosi, kad neatsitiktų koks incidentas. Žinote, niekas neapsaugotas nuo nelaimės. Ir lovoje gulint mašina įvažiuoja į namą. Iki šiol incidentų nėra buvę, todėl tikimės, kad ir šiemet viskas vyks sklandžiai ir saugiai. Savo renginiuose nepropaguojame alkoholio, kuris dažnai tampa pagrindiniu nelaimių kaltininku“, – atsakingą požiūrį į varžybas pabrėžė seniūnė.

Dalyvių sąraše – įvairovė

Varžybų dieną Pociūnėlių pašonėje esančiame karjere pasirodė ne tik tradicinių FWD, RWD ir AWD automobilių klasių dalyviai, bet ir kita technika. Vandens telkinio ledą raižyti panoro du baigiai, po vieną motokroso ir žiedinių lenktynių motociklą bei gausus būrys motociklų su priekabomis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

Gausiai susirinkusius ir po techninio aptarnavimo zoną vaikštinėjančius žiūrovus žavėjo automobilių padangos. Čia buvo galima išvysti ne tik specialių, vairuotojų gretose „rocket“ vardu vadinamų padangų, bet ir savadarbių kūrinių.

Kai kurie vairuotojai į savo automobilių padangas prigręžiojo varžtų. Juos vienoje padangoje galima skaičiuoti nebe šimtais, o tūkstančiais.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

Tokiomis padangomis „apauti“ automobiliai ledu skriejo tarsi asfaltu, išvystydami kelis kartus didesnį greitį nei važiuojant standartinėmis padangomis. Žiūrovų akys krypo į važinėjimui plentu ar žiedinėms lenktynėms skirtą motociklą, liaudyje vadinamą „britva“.

Jo padangos taip pat buvo prifarširuotos dyglių, tad visa publika nekantriai laukė momento, kai sportinis motociklas skries ledu.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

Nuo ankstyvo ryto iki vėlyvos popietės vykusios varžybos pritraukė kelis šimtus žiūrovų. Tie, kurie pavargo stebėti automobilius, galėjo varžytis smiginio, virvės traukimo, maišo kilnojimo ar rąsto mėtymo rungtyje. Organizatoriai išdrįsusius pasireikšti žiūrovus taip pat lepino prizais.

Greičiausieji išsidalijo apdovanojimus

Galine ašimi varomų automobilių klasėje greičiausiai ledu skriejo Darius Jakštonis su „Mazda MX-5“. Priekine ašimi varomų automobilių gretose nugalėtoju pripažintas Valentinas Junevičius, o keturiais varomaisiais ratais greičiausiai važiavo Egidijus Kirdeikis.

„Ledas buvo labai slidus. Nepadėjo net ir tai, kad jį iš pradžių dar „pašiaušė“ motociklų klasės dalyviai. Slidumo užteko ir netgi buvo per daug. Automobilį valdyti sekėsi sunkiai, teko netgi apsisukti keletą kartų. Gaila, bet dėl to nepapuoliau į finalą. Nors mano „zapkė“ turi savo pliusų, bet yra ir minusų“, – po varžybų įspūdžiais dalijosi galine ašimi varomų automobilių klasės dalyvis Dalius Draugelis, ledu skriejęs „ZAZ 968M“ automobiliu.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Dalius Draugelis

Specialiomis padangomis besivaržiusių dalyvių gretose geriausią rezultatą ant ledo pademonstravo Paulius Šniukas. Savo jėgas išmėginti nusprendė ir keletas merginų. Pirmą vietą čia iškovojo Rimantė Pranauskienė.

Varžybų kulminacija – virvės traukimas automobiliais

Krante visą dieną besitęsusios pramogos po varžybų persikėlė ant ledo. Organizatoriai sugalvojo surengti virvės traukimo rungtį, kurioje varžėsi automobiliai. Sportinėmis ir savadarbėmis dygliuotomis padangomis apsiginklavę dalyviai buvo suskirstyti poromis.

Kiekvienas automobilis turėjo traukti virvę į savo pusę ir taip palaužti oponentą. Šį reginį žiūrovai sutiko ypač audringai. Automobilių dygliai tiesiog smigo į ledą ir per kelias sekundes jame išgremždavo kelių dešimčių centimetrų griovius.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Paulius Šniukas

Šiose varžybose nugalėtoju tapo „Subaru“ vairavęs vaikinas, o bene daugiausiai ledo iškapstė Pauliaus Šniuko „VW Golf“. Vaikinas atskleidė paslaptį, kiek varžtų teko panaudoti savadarbių padangų gamybai.

„Tokioje rungtyje dalyvauju pirmą kartą ir man ji visai patiko. Šauni, labai šauni atrakcija. Konkurentą nutempti pavyko nelengvai. Ėmiausi šiokios tokios taktikos. Išsikasęs po ratais griovį sustodavau, pavažiuodavau atgal ir tuomet staigiu smūgiu bandžiau timptelėti varžovą. Atrodo pavyko. Galbūt mano padangos buvo geresnės. Vienoje padangoje yra susukta 2000 varžtų. Sukiojau juos gal savaitę“, – savo padangų ypatybes atskleidė varžybų dalyvis.

VIDEO: Virvės traukimo automobiliais rungtis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas