Lenktyniaujančias moteris vyrams teko stebėti iš šalies

Rugsėjo 13-ą dieną Vilniaus „Siemens“ arenos aikštelę užkariavo moterys. Dailiosios lyties atstovės susirinko pasivaržyti „Subaru“ klubo surengtose slalomo varžybose „JMA centro“ taurei laimėti.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Vytauto Pilkausko / 98.lt nuotr.

Šiose varžybose vyrams savo sugebėjimų pademonstruoti neteko. Jie galėjo užimti tik šturmano vietą. Prie vairo sėdusios damos slalomo trasą turėjo įveikti tris kartus, o du geriausi rezultatai buvo sumuojami.

Be to, moterims teko pasivažinėti ne tik savo automobiliais, bet ir naujuoju „Subaru XV“. Šiuo automobiliu merginos varžėsi bendroje, „Subaru XV“ įskaitoje. Važiavimų metu dalyvėms talkino ralio šturmanė Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė.

Pasibaigus važiavimams su „Subaru XV“, damos prie starto stojo savo klasėse. Iš viso dalyvės buvo padalintos į keturias grupes. Grupėje „Subaru“ buvo varžomasi tik šio gamintojo automobiliais, svečių klasėje buvo galima dalyvauti vairuojant bet kokį kitą automobilį.

Vytauto Pilkausko / 98.lt nuotr./Varžybų akimirka

Sport klasėje varžėsi moterys, kurios dalyvauja Lietuvos automobilių čempionatuose ir varžybose. Palenktyniauti atskiroje klasėje buvo pakviestos ir žurnalistės, tačiau ši klasė sulaukė vos vienos merginos susidomėjimo.

„Subaru XV“ įskaitos nugalėtoja tapo Natalija Lizunova, kuri trasoje pademonstravo 36,44 sek. laiką. Jai atiteko „JMA centro“ taurė. Antra klasėje liko Rūta Saladžienė, atsilikusi nuo lyderės 2 sek. Trečią vietą iškovojo Jolita Pavilionienė, kurią nuo antros vietos skyrė vos 0,13 sek.

„Subaru“ klasėje nugalėtoja tapo „Impreza“ vairavusi Gailutė Kisielienė. Lyderė du važiavimus įveikė per 1 min. 9,22 sek. Antra šioje įskaitoje finišavo Jolanta Iselionienė, o trečios vietos prizininke tapo vos 0,04 sek. lėtesnė Domilė Šveistytė

Svečių klasėje galėjo varžytis bet kokio modelio automobilius vairuojančios moterys. Prie starto linijos čia stojo aštuonios pretendentės į nugalėtojos titulą. Niekam šansų nepaliko Ini Gudavičė su visiems gerai pažįstamu baltu „Mazda MX-5 Miata“ automobiliu. Antra čia finišavo Oksana Korznikova, vairavusi „Audi TT“. Trečiąją vietą iškovojo Rūta Saladžienė su „Smart Fortwo“.

Žurnalisčių gretose pergalė be kovos atiteko vienintelei šių varžybų dalyvei Miglei Varkalytei. „Toyota Celica“ vairavusi mergina atstovavo radijo stotį „Laisvoji banga“.

Sport klasėje nugalėtoja tapo Mylita Kiškytė. „Honda Civic“ vairavusi dama pasiekė ir absoliutų trasos rekordą, konfigūraciją įveikdama per 32,06 sek. Vos 0,34 sek. iki pergalės pritrūko Gabrielei Aleksynaitei, o trečia liko Evelina Drilingienė.

Daugiau nuotraukų iš renginio galite rasti čia.