Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 1d. 14:49

Lenktynininkas Renaldas Šeinauskas Panevėžyje sieks Lietuvos rekordo

Renaldo Šeinausko „Subaru Impreza WRX“
Tomo Pošiūno nuotr. / Renaldo Šeinausko „Subaru Impreza WRX“

Šių metų pradžioje lenktynininkai Renaldas Šeinauskas ir Rūta Krikščiūnaitė pranešė, kad savo BMW iškeitė į galingesnį „Subaru Impreza WRX“, tačiau jų ralio trasose šiemet taip ir neišvydome. Pagaliau pradėjo aiškėti, kodėl lenktynininkai nutarė neginti galingos „Subaru Impreza“ arklių kaimenės prie starto linijos.

„Šiemet nutarėme nesiblaškyti ir itin kokybiškai bei preciziškai pasiruošti svarbiausiam šių metų startui“, – apie iš pirmo žvilgsnio ramų sportinį sezoną kalba R.Krikščiūnaitė.

Šiam startui ruošėmės jau pora metų, nuo tada, kai pirmą kartą apie tai pagalvojome.

Lenktynininko R.Šeinausko socialinės paskyros sekėjai taip pat galėjo pastebėti, kad su naujuoju sportininkų automobiliu kažkas vyksta, tačiau kas, nei Rūta, nei Renaldas neišdavė net artimiausiems draugams. Viską žinojo tik komandos nariai.

„Šiam startui ruošėmės jau pora metų, nuo tada, kai pirmą kartą apie tai pagalvojome“, – vis dar intrigą išlaikė abu lenktynininkai.

Mintis, kuri kilo lenktynininkams prieš beveik dvejus metus – pagerinti Lietuvos toliausio šuolio automobiliu rekordą. Iki šiol šis rekordas priklauso Rimui Brundzai, kuris su savo patobulintu ZAZ nušoko 16,80 m.

„Patys dalyvaujame Lietuvos automobilių ralio čempionatuose, įveikiant ralio greičo ruožus tenka nušokti didesnius ar mažesnius atstumus per trasos kalniukus, todėl kilo mintis, pasidomėti, kokie yra Lietuvos šuolių automobiliu rekordai“, – apie pirmąsias mintis siekti rekordo pasakoja R.Šeinauskas.

Tomo Pošiūno nuotr./Renaldo Šeinausko „Subaru Impreza WRX“
Tomo Pošiūno nuotr./Renaldo Šeinausko „Subaru Impreza WRX“

Išsiaiškinus faktus, prasidėjo ir pirmieji darbai. Tiesa, lenktynininkai pripažįsta, kad ne itin sėkmingi.

Pirmieji bandymai atsipirko sulankstyta ir nubrozdinta mūsų BMW automobilio nosimi.

„Pati pradžia buvo gana buitinė – radome senas rampas, kuriomis pasinaudoję darėme šuolio bandymus su dar tuo metu turėtu BMW automobiliu. Rampos aukštis buvo tinkamas rekordui, tačiau kiti išmatavimai neatitiko apskaičiuotos šuolio charakteristikos, t.y. tramplinas buvo per status ir per trumpas. Pirmieji bandymai atsipirko sulankstyta ir nubrozdinta mūsų BMW automobilio nosimi“, – pirmuosius šuolio bandymus prisimena Renaldas ir Rūta.

Po to, kai BMW nosimi pabraižė asfaltą, lenktynininkai bandė ilginti turimą rampą ir šiek tiek keisti pakilimo kampą, tačiau ir tai nepadėjo.

„Nusprendėme gaminti naują trampliną ir tam kreipėmės į Panevėžio įmonę „Metalistas“, kuri entuziastinagi sutiko tapti mūsų partneriais. Taigi šiandien turime ne tik naujai pagamintą trampliną, bet ir tokiems skrydžiams puikiai tinkantį automobilį. Kai tokie įrankiai mūsų rankose, mums turi pavykti“, – optimizmo neslepia R.Šeinauskas.

Tomo Pošiūno nuotr./Renaldo Šeinausko „Subaru Impreza WRX“
Tomo Pošiūno nuotr./Renaldo Šeinausko „Subaru Impreza WRX“

Prie sėkmės siekiant rekordo turėtų prisidėti ir atmosfera, kurioje sportininkai jo sieks – Panevėžio miesto gimtadienis.

„Panevėžys pasirinktas neatsitiktinai. Rūta yra panevėžietė ir visa mūsų sporto bazė persikėlė į šį miestą. Man Panevėžys taip pat širdžiai mielas miestas. Todėl ir gimė idėja atlikti šį rekordą mums abiems artimame mieste“, – pasakojo R.Šeinauskas.

Šią sportininkų idėją nuoširdžiai palaikė ir Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas. Būtent šie faktoriai ir tapo pagrindiniais argumentais, dėl ko buvo nuspręsta rekordo siekti būtent Panevėžyje.

Norėdami žiūrovams suteikti dar daugiau adrenalino, lenktynininkai prisijungė prie LADASPORT rugsėjo 11 d. organizuojamo automobilių slalomo bei senovinių automobilių parodos.

„Žiūrovai visą dieną galės stebėti slalomo trasa lekiančius automobilius, palaikyti sportininkus, apžiūrėti senovinius automobilius, o slalomo pertraukos metu (apie 15 val.) pasiekti rekordą kartu su mumis!“, – entuziastingai apie artėjantį renginį kalbėjo Rūta ir Renaldas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas