Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 rugpjūčio 2d. 17:54

Lenktynių naujokas Martynas Sidunovas tik sekunde atsiliko nuo Tauro Tunylos

„Tauras Racing“ komanda „Autoplius.lt Fast Lap“ varžybose „Tor Poznan“ trasoje
„Tauras Racing“ komanda „Autoplius.lt Fast Lap“ varžybose „Tor Poznan“ trasoje

Šį savaitgalį Poznanėje įsikūrusioje „Tor Poznan“ trasoje įvyko trečiasis šių metų „Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynių etapas. Jame vyko „Wolf Race“ lenktynės, kurios šiais metais yra ir Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių čempionatas. Pirmą kartą kontaktinėje kovoje debiutavo pirmojo Lietuvos virtualių žiedinių lenktynių čempionato „Neste Dream 2 Drive“ nugalėtojas Martynas Sidunovas.

Praėjusiame „Autoplius.lt Fast Lap“ etape Estijoje Martynui teko pirmą kartą išbandyti save prie tikro sportinio automobilio vairo realioje trasoje. Įvertinus jo rezultatus, komanda priėmė sprendimą leisti Martynui žengti vieną žingsnį į priekį. Po ilgo pasiruošimo ir galybės treniruočių simuliatoriuje šeštadienį Martynas stojo į tikrų kontaktinių lenktynių starto rikiuotę, su realiais konkurentais ir kova veidrodėlis į veidrodėlį.

Jau nuo ankstaus lenktynių dienos ryto Martynas kartu su kitu komandos lenktynininku Tauru Tunyla jau suko ratus ir „šildė“ automobilio agregatus prieš pirmąsias oficialias treniruotes. Į jas Martynas pajudėjo su šalia jo šturmano kėdėje įsitaisiusiu automobilių sporto guru ir „Tauras Racing“ komandos treneriu Jonu Dereškevičiumi. Visą rytą Martynas praleido perimdamas patirtį iš legendinio automobilių sporto trenerio. Pirmasis į „Time attack“ rungtį išvažiavo Tauras Tunyla, išbandydamas automobilio galimybes ir paruošdamas jį Martynui. Vėliau pats Martynas stojo į kovą vienas prieš vieną su trasa, kurią prieš tai matė tik simuliatoriaus ekrane.

„Time attack“ pavyko užfiksuoti vos sekunde lėtesnį laiką nei Tauro, tai nustebino mane ir visą komandą

„Visas savaitgalis buvo pilnas darbo ir pamokų. Mūsų nuo išvažiavimo iki grįžimo namo iš akių nepaleido automobilių sporto legenda Jonas Dereškevičius. Šeštadienį ryte teko kelis ratus trasoje prasukti su Tauru, vėliau pats sėdau prie vairo, o šturmano kėdėje įsitaisė Jonas. Per pusdienį treniruočių pavyko pažinti „Tor Poznan“ trasą dar geriau, įsipatoginti automobilyje ir pasiruošti lenktynėms.

„Time attack“ pavyko užfiksuoti vos sekunde lėtesnį laiką nei Tauro, tai nustebino mane ir visą komandą. Džiaugiuosi šį savaitgalį įgyta patirtimi, pamokomis ir su didžiuliu nekantrumu laukiu lenktynių Kaune, kuriose laukia namų trasa ir daug spaudimo iš mūsų fanų!“ – po lenktynių savaitgalio sakė Martynas Sidunovas.

„Tauras Racing“ komanda „Autoplius.lt Fast Lap“ varžybose „Tor Poznan“ trasoje
„Tauras Racing“ komanda „Autoplius.lt Fast Lap“ varžybose „Tor Poznan“ trasoje

„Time attack“ rungtyje Martynas liko penktas ir nuo komandos draugo atsiliko tik sekunde, o jo komandos draugas Tauras Tunyla užėmė trečią vietą PRO2500 klasėje.

Atėjus laikui išsiaiškinti starto poziciją pirmose „Wolf Race“ lenktynėse, Martynas Sidunovas štampavo vieną greitą ratą po kito ir galiausiai sužinojo, kad pirmąsias savo profesionalo karjeroje lenktynes jis pradės iš vienuoliktos vietos. Pirmosios lenktynės ir pirmieji ratai kontaktinėje kovoje kartu su tokiais lenktynininkais, kaip Ramūnas Čapkauskas, Danas Azikejevas ir kiti.

Pirmųjų lenktynių rezultatas – 10 vieta, pirmi taškai, įtempta kova iki paskutinio rato bei pirmoji vieta starto rikiuotėje antrose lenktynėse. Antrosios lenktynės buvo tikras išbandymas Martynui – pirmoji startinė vieta, galybė patyrusių sportininkų ir žymiai galingesnių automobilių už nugaros. Tačiau M.Sidunovas puikiai susitvarkė su įtampa ir lenktynes baigė iškovodamas dar kelis svarbius taškus komandai.

Kitas komandos startas – Rugpjūčio 26 dieną Kaune, „Nemuno žiedo“ trasoje vyksiančiame ketvirtajame šių metų „Autoplius.lt Fast Lap“ etape.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas