TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lewisas Hamiltonas: rizika – greitų lenktynininkų bruožas

„Formulės-1“ Kinijos GP lenktynių nugalėtojas Lewisas Hamiltonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Formulės-1“ Kinijos GP lenktynių nugalėtojas Lewisas Hamiltonas
Šaltinis: F-1.LT
0
A A

Dažnai į įvairius incidentus ir avarijas šiemet patekusio „McLaren“ piloto Lewiso Hamiltono nuomone, polinkis rizikuoti yra greitų lenktynininkų bruožas, skiriantis juos nuo lėtesnių varžovų.

Norėtų persikelti į ankstesnius laikus

Duodamas interviu žurnalistams, britas pripažino, kad norėtų persikelti į ankstesnę „Formulės-1“ erą, kuomet rizika ir pavojus buvo nuolatiniai sportininkų palydovai.

„Manau, kad ankstesniai laikais vaikinai rizikuodavo daugiau. Spėju, kad ir jų gyvybei grėsė didesnis pavojus. Norėčiau būti senesnių laikų lenktynininku“, - pareiškė 2008 m. pasaulio čempionas.

„Nežinau, kodėl toks esu, bet toks buvau visada – linkęs šiek tiek labiau rizikuoti. Ne tiek rizikuoti, kad kelčiau pavojų kitiems, tiesiog šiek tiek labiau linkęs į tai“, - teigė jis.

Manau, kad šiek tiek didesnis polinkis į riziką ir skiria greitesnius lenktynininkus nuo ne tokių greitų

Polinkis į riziką – greitų lenktynininkų bruožas

L. Hamiltonas paaiškino manantis, kad polinkis rizikuoti yra greitų lenktynininkų bruožas, bei pastebėjo, jog abi šios savybės ima menkti sukūrus šeimą ir sulaukus vaikų.

Taip „McLaren“ pilotas atsakė į buvusio „Formulės-1“ piloto Hanso-Joachimo Stucko, pasiūliusio jam pasitikrinti psichiką, kritiką, kartu atkreipdamas dėmesį į šio pasiekimus.

„Kaip jam sekėsi „Formulėje-1“? Ne taip jau gerai. Būtent. Tai viską pasako“, - taip apie 1974-1979 m. lenktyniavusį ir aukščiausia trečia vieta lenktynėse galintį pasigirti vokietį atsiliepė britas.

„Manau, kad šiek tiek didesnis polinkis į riziką ir skiria greitesnius lenktynininkus nuo ne tokių greitų.“

„Tai galima matyti vyresnių pilotų atveju – sukūrę šeimas, jie šiek tiek labiau atsipalaiduoja“, - pastebėjo sportininkas.

„Davidas Coulthardas kartą man prasitarė, kad gimus vaikui jis nebenorėjo pernelyg rizikuoti, nes norėjo būti tikras, kad kitą dieną pamatys savo vaiką. Taigi, jis buvo linkęs mažiau rizikuoti, galbūt tai natūralu.“

„Aš vis dar esu jaunas ir nesu tokioje padėtyje, todėl negaliu pasakyti, ar man sukūrus šeimą nutiktų tas pats. Iki to dar labai ilgas kelias.“

Svarbiausia – neperžengti ribos

Paprašytas pakomentuoti neretus palyginimus su taip pat dažnai į incidentus įsiveliančiu „MotoGP“ lenktynių dalyviu Marco Simoncelli, L. Hamiltonas atkreipė dėmesį į tai, kaip svarbu neperžengti ribos, už kurios jau keli pavojų kitiems.

Kadras iš Youtube.com/L.Hamiltono avarija
Kadras iš Youtube.com/L.Hamiltono avarija

„Akivaizdu, kad jis tikrai talentingas motociklininkas, nes jau pasiekė tokį lygį. Toks važiavimo stilius ir atvedė jį į tokias aukštumas. Nepaisant to, manau, kad sporte yra tam tikra riba, už kurios jau elgiesi labai pavojingai ir keli pavojų kitų gyvybėms“, - tvirtino pilotas.

„Tiesiog bandai neperžengti šios ribos. Tačiau tai lenktynės ir mes varžomės sukryžiavę ratus, todėl važiuojant dviejų šimtų mylių per valandą greičiu visko gali nutikti. Avarijų kyla visuomet ir žmonės kartais nukenčia.“

„Kai kurie lenktynininkai mano, kad ir aš esu pernelyg agresyvus, tačiau, vėlgi, esmė yra neperžengti ribos. Tikrai esu čia ne tam, kad sugadinčiau kitų lenktynes – tiesiog bandau juos įveikti ir tai geriausias būdas tai padaryti.“

„Jei buvau per agresyvus ir su kuo nors susidūriau, kaip, pavyzdžiui, Monake, ką padarysi. Tiesiog šiek tiek atsitrauki, tačiau visiškai stiliaus nekeiti, nes tai mano gyvenimas ir mano būdas“, - pridūrė jis.

F-1.LT
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas