Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai – greičiausi autokroso meistrai Baltijos šalyse

Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Varžybų akimirka
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasibaigęs Baltijos šalių automobilių kroso čempionatas rodo, kad pamažu atsigauna lietuviškas autokrosas. Paskutiniajame etape, kuris vyko Šakiuose, Pavilkijo kroso trasoje, iš septynių klasių net penkiose triumfavo mūsų šalies atstovai ir tik dviejų klasių nugalėtojo taurės išvažiavo į kaimyninę Latviją.

Buvusio lenktynininko, du kartus iškovojusio Europos autokroso čempiono titulą Nerijaus Naujokaičio iniciatyva į Šakių apylinkes susirinko turbūt gausiausias šiais metais dalyvių skaičius. Per 70 sportininkų iš penkių šalių. Anot organizatorių, tiek dalyvių šiemet nesusirinko nei vienose lietuviškose autokroso pirmenybėse.

„Malonu, kad pamažu atgimsta autokrosas Lietuvoje. Anksčiau, prieš dešimtmetį mes turėjome Europos kroso čempionato etapą Lietuvoje, mūsų sportininkai kovojo dėl aukščiausių vietų Europoje. Po to viskas pritilo, sumažėjo. Bet autokrosas Lietuvoje atgimsta ir tikiu, kad jis turi gerą perspektyvą, pažiūrėkit, kiek žmonių susirinko stebėti lenktynių,“ – džiaugiasi vienas šių lenktynių organizatorių Nerijus Naujokaitis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

Iš tiesų, aplink visą Pavilkijo trasą susirinko daugybė žiūrovų, kai kurie jų atvažiavo net kelis šimtus kilometrų, kad turėtų galimybę pamatyti azartiškas ir kovingas lenktynes.

Tai turbūt vienintelės kėbulinių automobilių lenktynės, kuriose teisėjai toleruoja kontaktinę kovą, o jos paskutiniajame autokroso etape tikrai netrūko.

VIDEO: Evaldo Brazausko sukurtas vaizdo klipas

Susirinkusius žiūrovus nudžiugino Šakių rajono meras Juozas Bertašius, varžybų atidarymo metu užsiminęs, kad rajono vadovybė planuoja čia įkurti europinio lygio trasą. Jeigu viskas pavyks taip, kaip planuojama, jau per artimiausius pora metų į Šakių apylinkes gali atvažiuoti stipriausi Europos autokroso meistrai.

Na, o paskutiniajame Baltijos šalių autokroso čempionato etape triumfavę penkiose iš septynių klasių tarpvalstybinėje įskaitoje nugalėjo lietuviai.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

Įdomu, kad latviams vieną pergalę klasėje padovanojo mergina. Šiose varžybose lenktyniavo keletas moterų, tačiau latvė Beate Klipa ne tik lenktyniavo, tačiau sugebėjo nugalėti bagių klasėje „B-600“. Ji tapo ne tik šio etapo, bet ir viso Baltijos čempionato klasės nugalėtoja. Ji už savęs paliko vaikinus – latvį Rihardą Baumanį ir estą Keivo Koiv.

Bagių „3A-RWD” klasės nugalėtoju tapo perspektyvus Lietuvos lenktynininkas Vilintas Kuras. Vaikinas be didesnės konkurencijos aplenkė savo varžovus ir pelnė dar vieną pergalę į savo laimėjimų kraitį. Bagių „3A-AWD” klasėje triumfavo latvis Maris Licis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

„VAZ Classic“ dalyvių gretose savo pranašumą įrodė Remigijus Nešvydis. Už jo finišavo Kristaps Maševskis ir Kalvis Tets.

„Open“ klasėje nugalėtoju tapo Dovydas Vaitkevičius, atkaklioje kovoje įveikęs antros ir trečios vietos prizininkus, tautiečius Saulių Kairaitį ir Artūrą Navicką.

„1A“ klasėje užtikrintu nugalėtoju tapo Giedrius Stonys. Jis, vairuodamas „Honda Civic“, pademonstravo vienvaldystę ir iškovojo dar vieną pergalę. Beje, šioje klasėje, per kvalifikacinius važiavimus užfiksuotas ir įspūdingas virtimas, kai po kontakto su varžovu ir smūgio į atitvarus į orą pakilo ir vertėsi Latvijos atstovas Janis Liders.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

„D4“ klasėje dar vieną taurę sau ir savo šaliai uždirbo Simonas Kazbaras. Kupiškėnas antroje vietoje paliko Šarūną Skaburskį, o trečioje – Egidijų Mažeiką.

Romualdo Barkausko atminimui skirtą komandinės įskaitos taurę namo išsivežė marijampoliečiai – AMK „Ugira Kross“ komanda.

VIDEO: Gvidono Bajorūno važiavimas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas