Lietuvis skriejo it raketa: J.Karklys Vokietijos žiedinėse lenktynėse užėmė antrą vietą

Vokietijos žiedinių lenktynių čempionate „ADAC TCR Germany“ dar vieną puikų rezultatą užfiksavo Lietuvos atstovas Jonas Karklys. 32-ejų sportininkas iškovojo antrąją vietą šeštadienį Hockenheime vykusiose lenktynėse, rašoma pranešime.
Jonas Karklys „ADAC TCR Germany“ lenktynių etape laimėjo antrą vietą
Jonas Karklys „ADAC TCR Germany“ lenktynių etape laimėjo antrą vietą / Komandos nuotr.

„NordPass“ komandos lenktynininkas kvalifikacijoje nusileido tik čempionato lyderiui Luca Engstleriui ir, startavęs iš antrosios vietos, finišo vėliavą kirto toje pačioje pozicijoje. Nuo varžybų nugalėtojo L.Engstlerio lietuvis atsiliko vos 1,7 sek.

Antroji vieta ir automobilio reguliavimas

„Mūsų komandai ši trasa neblogai žinoma, dėl to gana greitai radome tinkamą automobilio reguliavimą, – po lenktynių kalbėjo J.Karklys. „Kvalifikacijoje užteko vieno greitojo rato pasiekti gerą rezultatą, o tai labai padėjo varžybų pradžioje. Startas pavyko sklandžiai ir kartu su Luca tolome nuo varžovų.

„Labai džiaugiuosi šiuo rezultatu, dėkoju visai komandai už puikiai parengtą „Hyundai i30 N TCR“ automobilį.“

Trečiąją vietą lenktynėse užėmė Danijos atstovas Martinas Andersenas.

Iš viso lenktynėse pasirodė 19-a sportininkų iš Vokietijos, Italijos, Danijos, Ispanijos, Venesuelos, Lenkijos bei Austrijos.

Sekmadienio lenktynės buvo permainingos

Sekmadienį vyko antrosios šeštojo etapo lenktynės, kuriose J. Karklys startavo iš trečiosios pozicijos. Varžybų finišą lietuvis kirto būdamas šeštoje vietoje.

Šiose lenktynėse net dukart trasoje pasirodė saugos automobilis dėl kitų sportininkų avarijų. Vis dėlto tai nebuvo palanku J. Karkliui – po varžovo klaidos vilnietis vengė kontakto ir tuo pasinaudojo M.Andersenas.

„Startavau lyg ir neblogai, tačiau kažkodėl stipriai prasukau priekinius ratus ir praradau keletą pozicijų. Antrajame posūkyje pavyko atsikovoti trečiąją poziciją, tačiau vėliau saugos automobilio fazės gerokai sumaišė kortas, – po antrųjų lenktynių mintimis dalijosi J. Karklys. – Ne visi varžovai elgėsi taktiškai, bet tai yra šio sporto dalis.“

Verta pastebėti, kad kvalifikacijos važiavime J. Karklys buvo itin greitas – vieną Hockenheimringo trasos ratą lietuvis įveikė per 1:47.369 sek. Nuo kvalifikacijoje greičiausio buvusio italo Erico Scalvini („Cupra Leon Competition TCR“), kuris laimėjo ir antrąsias lenktynes, „NordPass“ komandos atstovas atsiliko vos 0,2 sek.

Antrąją vietą šiose varžybose užėmė vienas čempionato favoritų Dominikas Fugelis („Honda Civic Typer TCR“), trečiąją – jo brolis Marcelis Fugelis („Honda Civic Typer TCR“).

Bendroje čempionato įskaitoje J. Karklys sumažino atsilikimą iki penktoje vietoje esančio austro Nico Gruberio – dabar sportininkus skiria vos 15 taškų.

Paskutinysis Vokietijos žiedinių lenktynių čempionato etapas vyks po dviejų savaičių legendinėje Nurburgringo trasoje.