Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 4d. 12:39

Lietuviškame „Dakare“ – „Vaidota Racing Team“ komandos triumfas

„Vaidota Racing Team“
Komandos nuotr. / „Vaidota Racing Team“
Savaitgalį Tauragėje baigėsi net keturias dienas trukęs didysis „Perimetras“, kurio dalyviai čia turėjo įveikti maždaug 400 sportinių kilometrų. Po atkaklios kovos „Sport“ klasėje nugalėtojų taures į viršų kėlė „Vaidota Racing Team“ ekipažas – Vaidotas Paškevičius ir Gytis Gaspariūnas, lenktyniavę „Seat Leon Dakar“ visureigiu, rašoma pranešime.

Po finišo įspūdžiais pasidalijęs ekipos vairuotojas Vaidotas Paškevičius tvirtino, kad šios lenktynės nors ir nebuvo pačios ilgiausios, tačiau įsimintinų momentų buvo apstu. Duetui teko nemenkai pakovoti dėl pirmosios vietos ant podiumo. Tam prireikė itin didelio stabilumo ir koncentracijos, mat starte išsirikiavę oponentai nuolaidžiauti nesiruošė.

„Jau prologe pasiekėme gan neblogą rezultatą. Ten parodėme geriausią laiką, identišką kartu su Dakarui kurtą „Oscar“ automobilį vairavusiais latviais Toms Brants ir Martinš Tūters. Kitą dieną prasidėjo labai greiti greičio ruožai, todėl turėdami galios stygių atsilikome nuo jų daugiau nei viena minute. Latviai čia turėjo pranašumą, nes mūsų „Seat Leon Dakar“ maksimalus greitis buvo 140 km/val., o jų 5,7 litro LS serijos motoras leido važiuoti kur kas greičiau.

Antrame greičio ruože bandėme atsikovoti prarastą minutę, bet padarėme dvi stipriai dideles klaidas – prisukome septynis papildomus kilometrus ir aštuonias bereikalingas minutes. Po finišo mūsų veido išraiška buvo liūdna“, – sakė Vaidotas Paškevičius.

Po tokios nesėkmės „Vaidota Racing Team“ ekipa smuktelėjo į trečią vietą „Sport“ klasėje. Tokia pozicija jų netenkino, todėl duetas nusprendė dar labiau susitelkti į tikslų važiavimą ir tuomet laukė varžovų klaidų.

„Pavyti latvius teorinių galimybių buvo nedaug, nes kilometrų mažėjo, o atsilikome nuo jų apie aštuonias minutes. Trečiame greičio ruože startavome rikiuotės viduryje, teko lenkti varžovus. Vieną jų pavijome kvartalinėje linijoje, kur fizinių galimybių aplenkti nebuvo. Kadangi buvo daug dulkių, nebuvo kaip priartėti prie varžovo ir pasignalizuoti jam, kad mus praleistų. Važiavome dešimt kilometrų dulkėse.

Tačiau kadangi pirmuosius kilometrus važiavome labai neblogai, rezultatas šiame greičio ruože vis tiek gavosi neblogas. Aišku, jau rizikavome, šokinėjome per kreivus tramplinus, bet viskas baigėsi gerai. Gedimų, avarijų išvengėme. Finišavę sužinojome, kad atsilošėme dvi minutes latviams“, – sakė Vaidotas Paškevičius.

Likus dviem varžybų dienoms „Vaidota Racing Team“ ekipa atsilikimą nuo latvių jau buvo sumažinusi iki šešių minučių. Penktadienį duetas važiavo stabiliai, nedarė klaidų ir finiše sužinojo, kad jų pagrindiniai varžovai latviai kažkur iššvaistė savo turėtą persvarą. Taip „Vaidota Racing Team“ sugrįžo į pirmąją vietą „Sport“ klasės dalyvių rikiuotėje.

„Įtarėme, kad pagrindinis konkurentas padarė klaidą. Paaiškėjo, kad jis užsikasė bandydamas įveikti vieną smėlingą kalną. Po to greičio ruožo mes jau atsipūtėme, nes įgavome keliolikos minučių persvarą prieš latvius. Paskutinę dieną jau tiesiog važiavome savo malonumui ir laikėme tempą.

Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“
Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“

Šeštadienį pradėjome su dešimties minučių persvara prieš artimiausią varžovą, komandos draugą Justiną Putį. Paskutiniai greičio ruožai gana ilgi ir labai greiti. Mūsų „bitutės“ 1,9 TDI motoriukas ten neturėjo pranašumo, bet iki tol įgyta persvara mums leido išlaikyti pirmąją poziciją.

Paskutinės dienos pirmąjį greičio vėl laimėjo latviai, susigrąžinę net dvi minutes, bet jiems to nebepakako. Paskutinis greičio ruožas buvo sutrumpintas iki 18 km ir esmės nebepakeitė. Jį laimėjome, nes latviai vėl darė navigacines klaidas klaidžiose vietose“, – kalbėjo Vaidotas Paškevičius.

Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“
Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“

Pirmąją vietą „Sport“ klasėje laimėjęs Vaidoto Paškevičiaus ir Gyčio Gaspariūno duetas dėkoja mechanikams Aleksandrui, Juozui, Kęstučiui, Tomui ir Ernestui už nuveiktą darbą, kad ekipa pasiektų finišą aukštose pozicijose.

„Vaidota Racing Team“ už galimybę startuoti šiame sezone taip pat dėkoja ir savo partneriams „Stiklų ekspertai“, „Tavisa“, „Zetra“, „Deigas“, „OrganicAgro“, Egidijaus Černiaus ūkiui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas