Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 16d. 17:21

Lietuvių ekipažai startuoja „Rally Masters Show“ Maskvoje

Dominykas Butvilas
Andriaus Lauciaus nuotr. / Dominykas Butvilas

„Rally Masters Show“ – grandiozinis autosporto renginys vyksiantis Maskvoje Balandžio 21 dieną. Ambicingi organizatoriai užsibrėžė tikslą sukurti originalią, Rusijoje ir pabaltyje nematytą pramogą visiems automobilių, o ypač ralio megėjams.

Maskvos savivaldybė visokeriopai remia šį renginį, svetingai pasitikdama svečius iš viso pasaulio. Dar vienas išskirtinis šių varžybų bruožas – čia susirenka gausybė autosporto garsenybių, greičiausi Rusijos ir aplinkinių valstybių pilotai. Galime pasidžiaugti, kad ir Lietuva turės savo atstovus! Lenktyninikas Dominykas Butvilas su šturmanu Renatu Vaitkevičiumi ruošiasi ginti Lietuvos lenktyninkų garbę tarptautinėje arenoje. Tai vienintelis lietuviškas ekipažas Maskvoje, kuris 2011 metais iškovojo Lietuvos Ralio Čempionato vice-čempionų taurę, todėl nusileisti be kovos tikrai nežada.

Dominyko Butvilo komentarai apie artėjantį ralį:

Kas paskatino dalyvauti varžybose taip toli nuo namų?

„Labai džiaugiuosi gavęs kvietimą dalyvauti „Rally Masters Show“. Didelis organizatorių ryžtas į lenktynes pritraukti kuo daugiau pajėgių pilotų tikrai kaitina aistras, man pačiam įdomu pamatyti ką aš ten sutiksiu. Žiūriu į tai kaip į galimybę praplėsti akiratį, pažintis, įgauti naujų žinių. Visada įdomu išbandyti savo jėgas svetur, o Rusijoj važiuoti dar neteko. Taip pat tikiuosi, kad ralis vyks paremtas klasikinio ralio principais, bus bent kiek panašus į tai ką mes įpratę matyti čia, ir posakio “umom Rossiju niponiat” naudoti nereikės...“

Kaip vertiname savo galimybes gerai pasirodyti?

„Nepaisant to, kad dalyvių saraše yra nemažai garsių pavardžių, aš tikrai nesiruošiu pasiduoti ankščiau laiko. Varžybos vyks ant asfalto, kas Lietuvoje yra nebūdinga – visi lietuviški raliai vyksta žvyro keliuose.  Sportinės padangos ant asfalto dangos generuoja labai didelį sukibimą, todėl važiavimo specifika gerokai skiriasi – vairuoti reikia pakankamai švelniai ir tiksliai. Toks vairavimo stilius man priimtinas, esu daug lenktyniavęs ant asfalto ir kitokio tipo varžybose, todėl nekantriai laukiu starto.“

Rusijos pasienis, girdėjau, nuo Hitlerio laikų dar suprastėjo

„Jau antrus metus iš eilės vyksiančios varžybos išsiskiria tuo, kad susilaukia didelio žiūrovų, spaudos ir televizijos susidomėjimo. Pirmą kartą Rusijos ralio istorijoje milijonai televizijos žiūrovų galės gyvai stebėti varžybas tiesioginės transliacijos metu per vieną didžiausių Rusijos kanalų NTV+ („Sport Online“). To nei Rusijoje, nei aplinkinėse valstybėse dar nebuvo: numatoma aštuonių valandų televizijos transliacija! Dirbs daugiau nei dvidešimt televizijos kamerų, kad nei viena efektinga varžybų akimirka neliktų nepastebėta, todėl žmonės gyvenantys kituose miestuose ir sporto megėjai negalėsiantys atvykti į varžybas irgi neliks nuskriausti.“

„Istoriškai, Maskvos paimti niekam nepavyko: nei prancūzams, vedamiems į priekį mažo žmogaus su didelėm svajonėm (Napoleono), nei vokiečiams, kurių ego gerokai pranoko jų realias galimybes... Lietuviai dar nebandė.

Nors dalyvių sąraše jau nėra nei vokiečių, nei prancūzų, bet turim švedą, estą, suomį. Drąsuoliai. Na o mes,  istorijos pamokas išmokę, į Maskvą nusprendėme skristi lėktuvu, nes, girdėjau, pasienis nuo Hitlerio laikų dar suprastėjo! Dešimties valandų eilės,  kuriose gyvena benzino perpardavinėtojai, milijonas keistų blankų pildymui ir  „fūrų traukiniai“. Papuolus į tokį „vagoną“ į varžybas gali išvis neatvažiuot (kalbu ne apie Sibirą o tiesiog labai ilgą kelionę. Praeitais metais estai, važiuojantys į šį ralį, muitinėje praleido 34 valandas).

Tikiuosi, kad neaiškių avialinijų lėktuvas mus nuskraidins ten kur reikia, o viešbutyje rasiu internetą ir galėsiu papasakoti/parašyti daugiau įspūdžių iš tolimosios Maskvos. Dėkoju visiems palaikantiems mūsų ekipažą – tai visuomet labai padeda!“ – sako Dominykas.

Šiame Maskvos ralio šou taip pat dalyvaus ir pusiau lietuviškas Inessos Tuškanovos bei Irinos Jankovskajos ekipažas – jos taip pat teigia nesudedančios ginklų per anksti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas