Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 19d. 14:11

Lietuvių „ESmotorsport-BRGroup“ komandoje – Nasseras Al-Attiyah ir kitos autosporto žvaigždės

„Skoda Fabia WRX“ testų metu
Komandos nuotr. / „Skoda Fabia WRX“ testų metu

Ernesto Staponkaus lenktynių komandai „ESmotorsport-BRGroup“ prieššventinis periodas itin darbingas. Buvęs ralio kroso lenktynininkas su komanda Belgijoje tęsia „Škoda Fabia WRX“ bandymus. Tik šįkart bolido greitį ištestuoti nusitaikė kitos autosporto žvaigždės, gerai žinomas visai automobilių sporto bendruomenei. Viena jų – Pasaulio ralio čempionato lenktynininkas Madsas Ostbergas, rašoma pranešime.

Lenktynininko Ernesto Staponkaus komanda „ESmotorsport-BRGroup“, kai rugsėjo mėnesį prie komandos automobilio vairo sėdo Dakaro ralio laimėtojas, katarietis Nasseras Al-Atiyahas, yra itin stebima ralio kroso bei automobilių sporto bendruomenės.

Pusės milijonų eurų premija už podiumą

Bet dar daugiau dėmesio lietuvių komanda sulaukė, kai praėjusią savaitę pranešė, kad dėl aukštų rezultatų pasiryžę sumokėti 0,5 milijonų eurų priedą lenktynininkui, jei jis 2019 metais Pasaulio ralio kroso čempionate (WRX) komandai iškovos vieną iš TOP 3 vietų.

Komandos nuotr./„ESmotorsport“ komanda testų metu
Komandos nuotr./„ESmotorsport“ komanda testų metu

Lenktynininkas Ernestas Staponkus yra pats ragavęs ralio kroso lenktynininko duonos bei išmano šio sporto specifiką. Tad, jo nuomone, šioje autosporto disciplinoje reikia agresyvaus bei drąsaus vairuotojo.

„Žinome savo automobilio galimybes. Jis yra labai greitas ir su geru vairuotoju tikrai galime būti ant podiumo ateinančiame Pasaulio ralio kroso čempionato sezone. O pusės milijono eurų premija yra papildoma motyvacinė priemonė. Pergalių atveju, laimės tik abi pusės“, – teigė komandos „ESmotorsport – BRGroup“ savininkas E.Staponkus.

Lenktynininkas olandas Kevinas Abbringas, kuris dėl intensyvaus Nassero Al-Atioyaho pasiruošimo Dakaro raliui „ESmotorsport – BRGroup“ komandai talkina autombilių testuose, paantrino E.Staponkui dėl automobilio greičio. Jo nuomone, „Škoda Fabia WRX“ galima išvystyti stulbinantį greitį.

„Tai labai greitas automobilis. Kiekvienų testų laukiu, kad galėčiau vėl ir vėl sėsti prie šio automobilio vairo ir pravažiuoti numatytus kilometrus. Tai ne darbas, o malonumas valdyti tokį sportinį automobilį“, – teigė K.Abbringas, kuris šią savaitę vėl komandai gelbsti automobilio testuose Belgijoje.

Komandos nuotr./„ESmotorsport“ komanda testų metu
Komandos nuotr./„ESmotorsport“ komanda testų metu

Pasaulinio lygio lenktynininkų dėmesys

Apie netikėtą automobilio greitį buvo užsiminęs ir pats Nasseras Al-Attiyahas, kuomet pirmuosiuose, tikruosuose „Škoda Fabia WRX“ testuose katarietis lėkė rugsėjo mėnesį Rygoje, Bikernieku trasoje.

Visgi nors pats lenktynininkas dėl intensyvaus pasiruošimo Dakaro raliui negali dalyvauti tolimesniuose automobilio bandymuose, jų nepraleidžia ir akylai lietuvių komandos darbus stebi pastarojo vadybininkai.

O paskutiniuose šių metų „ESmotorsport – BRGroup“ komandos automobilio testuose sulaukė ir kitų, puikiai žinomų autosporto bendruomenei lenktynininkų dėmesio.

„Škoda Fabia WRX“ galimybių išbandyti atvyko net pats norvegas Madsas Ostbergas, kuris yra gerai žinomas Pasaulio ralio čempionato (WRC) gerbėjams. Šiemet lenktynininkas WRC čempionate atstovavo gamyklinei „Citroën“ komandai.

„Turėjau puikią dieną. Tai buvo pirmas kartas, kuomet sėdėjau už „supercar“ klasės automobilio vairo. Buvo labai smagu. Neteko būti taip pat ir šioje trasoje, tad buvo labai įdomu vairuoti automobilį nematytoje trasoje. Mėgavausi šia galimybe“, – sakė Madsas Ostbergas po automobilio testų Belgijos „Circuit Jule Tacheny“ trasoje.

Be Madso Ostbergo laikinojoje lietuvių komandos „ESmotorsport-BRGroup“ bazėje Belgijoje lankėsi ir dar keli, gerai žinomi sportininkai. Tačiau dėl jų kontraktų su gamyklinėmis komandomis lietuviai negali minėti jų pavardžių.

Komandos piloto neatskleidžia

Nepaisant gausaus žinomų lenktynininkų desanto, visgi lietuvių komanda nesutinka atskleisti, kas gi kitais metais vairuos šį automobilį Pasaulio čempionate. Komandos vadovo Ramūno Fetingio teigimu, viskas savu laiku.

„Kol neturime visų parašų ant sutarčių, apie tai kalbėti nenorime. Tačiau galutines kortas tikimės atskleisti jau visai netrukus“, – sakė R.Fetingis.

Komandos nuotr./Mads Ostbergas
Komandos nuotr./Mads Ostbergas

Įveiktas jau visas WRX čempionatas

Iš viso naujasis „ESmotorsport – BRGroup“ komandos automobilis jau nuvažiavo kiek daugiau nei 1000 kilometrų testiniu režimu. Tai yra viso WRX čempionato kilometražas. Belgijoje numatyti paskutinieji automobilio testai.

Iškart po Naujųjų metų sportinis bolidas jau bus ruošiamas kitų metų pirmajam WRX čempionato etapo startui.

2019 metais Pasaulio ralio kroso čempionatas prasidės Abu Dabyje balandžio 5-6 dienomis. Pirmasis WRX etapas vyks Abu Dabio Formulės 1 lenktynių trasoje. Lietuvio lenktynininko Ernesto Staponkaus komandai „ESmotorsport – BRGroup“ tai bus pirmasis startas Pasaulio ralio kroso čempionate ir varžysis su greičiausiais ralio kroso lenktynininkasi „Supercar“ klasėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas