Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 05, 11:51

Lietuvos autokroso čempionato etapas Vilkyčiuose pažymėtas lenkimais paskutiniuose metruose

Praėjusį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl gaudė varikliai. Čia surengtas antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygų čempionato etapas. Jame prie starto skirtingose klasėse išsirikiavo kiek daugiau nei pusšimtis dalyvių iš dviejų šalių. Varžybos šįkart vyko išties džentelmeniškai, tačiau finalinius važiavimus sudrebino viena avarija, po kurios trasoje suplazdėjo raudonos vėliavos.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Organizatorių nuotr.

Klasėje „Mini Buggy“ startavo penki mažieji sportininkai ir čia su kiekvienu važiavimu lyderiai vis keitėsi. Dieną geriausiai pradėjo chronometruojamus važiavimus laimėjęs Germantas Geležinis, kuris finale įsivėlė į aršią kovą su Kristupu Pilipavičiumi.

Jaunimas kovojo išties atkakliai, o po kiekvieno lenkimo žiūrovų tribūnose nuvilnydavo ovacijos ir aplodismentai. Finale būtent Kristupas Pilipavičius įrodė savo pranašumą ir už savęs paliko iki tol į lyderio poziciją pretendavusį Germantą Geležinį.

Mūšis dėl trečiosios vietos taip pat buvo dramatiškas ir čia laimėtojas paaiškėjo tik paskutiniuose trasos metruose. Po kelių apsikeitimų pozicijomis galiausiai trečias pro šachmatinę vėliavą pravažiavo Ąžuolas Dungveckis, už savęs palikęs Patriką Dungveckį ir Oskarą Dungveckį. Kaip po finišo paaiškino trečiąją vietą iškovojęs mažasis lenktynininkas, kovoti dėl aukštesnių pozicijų jam sutrukdė tai, kad jis yra kiek vyresnis už savo varžovus ir sveria daugiau, todėl bagis negali įsibėgėti taip greitai, kaip mažiau sveriančių jaunesnių jo oponentų.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Klasėje „Yaris Cup“ vienvaldis lyderis visą dieną buvo Matas Rimkus, kuris varžovams nepaliko visiškai jokių šansų, kiekviename važiavime į priekį išsiverždamas kelis šimtus metrų siekiančiu atstumu. Tačiau jam už nugaros visą dieną vyko dramatiška kova. Galiausiai antrą vietą finale iškovojo Ignas Petreikis, kuris dienos pradžioje patyręs keletą incidentų į priekį turėjo brautis jau iš rikiuotės galo. Visgi galima teigti, kad tokioje situacijoje atsidūręs jaunuolis finale padarė maksimumą.

Trečiąją vietą išplėšė Kernius Šulinskas, kuris dėl šios pozicijos atkakliai kovėsi su Latvijos atstovu Linardsu Jasonsu. Viskas čia išsisprendė taip pat paskutiniuose distancijos metruose ir visą prizininkų podiumą užėmė mūsų šalies atstovai, palikę už nugarų visus tris oponentus iš Latvijos.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

„Super1600“ įskaitoje nugalėtoju tapo Karolis Petreikis, kuris praktiškai net neišpurvino savo automobilio, nes nuo pat lenktynių pradžios iki paskutinio šachmatinės vėliavos mosto važiavo priekyje. Jo tempui šįkart neprilygo nė vienas varžovas.

Antrąją vietą iškovojo Mantas Laskovas, o dėl trečiosios pozicijos į kontaktinę kovą įsivėlė Gražvydas Kiela ir Erikas Narbutas. Pastarieji sportininkai trasoje nevengė rizikingų manevrų, kontaktavo tarpusavyje balansuodami ant taisyklių pažeidimo ribos. Tačiau galiausiai po kelių lenkimų prieš finišą trečiosios vietos taurę išplėšė Gražvydas Kiela.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Pati gausiausia klasė Vilkyčiuose buvo „Super2000“. Čia registruota net 11 dalyvių, tad jiems visą dieną teko lenktyniauti atskiruose pogrupiuose, kol galiausiai visi išlikę dalyviai susitiko finalinėje kovoje. Finale visas kortas atvertė ir užtikrintai laimėjo latvis Raivis Grigorovičs.

Su juo dar bandė pakovoti antroje vietoje pasirodymą baigęs Edvinas Miknius, tačiau jam kur kas daugiau dėmesio teko skirti gynybai nuo iš paskos važiuojančių varžovų. Trečiosios vietos taurę ir svarbius metinės įskaitos taškus iškovojo Audrius Kragas.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

„SuperCars“ divizione finalas buvo išties netikėtas, mat čia iki tol lyderiavusiam Eligijui Abarčiui nusimontavo galinė jo „Ford Puma“ padanga. Turėdamas tokį nuostolį jis jau nebesugebėjo atsilaikyti prieš techninių problemų išvengusį ir užtikrintai į finišą skriejusį Audrių Stanį.

Eligijui Abarčiui teko gintis nuo Edgaro Urbos atakų. Nors posūkiuose Edgaras Urba priartėdavo prie „sužeisto“ varžovo iki visiškai minimalaus atstumo, tiesiosiose atkarpose Eligijus Abartis net ir neturėdamas vienos padangos sugebėdavo išnaudoti šimtus savo automobilio arklio galių ir pabėgdavo. Jam taip gintis pavyko iki pat finišo ir iškovoti antrąją vietą. Edgaras Urba, laimėjęs trečiąją vietą, panašu, irgi nenusiminė. Jam už nugaros liko tokie „SuperCars“ klasės varžovai kaip Paulius Šniukas, Jonas Ramanauskas ar Ramūnas Zabiela. Visus juos Vilkyčiuose stabdė techninės problemos.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

B lygos čempionato klasėje 1600 nugalėtojas paaiškėjo tik po pakartotinio finalo starto, mat pirmą sykį startavus važiavimus teko stabdyti dėl rimto incidento. Itin greitoje vietoje susikabino lenkimą atlikti bandžiusi Indrė Zatorskytė ir Mindaugas Jaudžemis. Abu pilotai nuslydo į trasos pakraštį ir dideliu greičiu rėžėsi į sankasą. Po smūgio buvo iškeltos raudonos vėliavos ir į trasą pajudėjo medikai. Jie ant neštuvų paguldė Indrę Zatorskytę.

Prieš įkeliant ją į medikų automobilį lenktynininkė publikai pakėlė ranką parodydama, kad jai viskas gerai. Toks pilotės gestas buvo palydėtas gausiais aplodismentais ir palaikymo šūksniais. Tądien tai buvo garsiausiai nuvilnijusi ovacijų banga Vilkyčių trasoje. Kaip vėliau paaiškėjo, Indrė Zatorskytė atsipirko sumušimais, o nuo rimtesnių traumų ją apsaugojo kaklo ir galvos apsaugos sistema HANS, mat smūgis į šlaitą buvo itin stiprus ir be šios įrangos vargu ar viskas būtų pasibaigę taip laimingai.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Išvežus iš trasos sužeistą sportininkę ir abu sudaužytus automobilius finalas buvo pakartotas. Jame teliko kautis trys dalyviai. Nugalėtoju čia tapo Dainis Zemnieks iš Latvijos, o į kovą dėl antrosios pozicijos teko įsikišti ir teisėjams. Finale startavęs Gytis Zabiela neturėjo antrosios pavaros ir važiavo nepilnaverčiu tempu, tačiau trasoje suklydęs ir apsisukęs Liutauras Mockus padovanojo Gyčiui Zabielai antrą poziciją.

Per likusius ratus iki finišo Gytis Zabiela gynėsi nuo vis artėjančio Liutauro Mockaus, kol galiausiai paskutiniame posūkyje abu sportininkai susidūrė. Pro finišo vėliavą pirmesnis pravažiavo Liutauras Mockus, tačiau teisėjai jųdviejų kontakte įžvelgė būtent pastarojo kaltę, todėl antros vietos taurė buvo įteikta vienas dramatiškiausių varžybų karjeroje turėjusiam Gyčiui Zabielai. Liutaurui Mockui teko tenkintis vieta ant trečiojo prizininkų pakylos laiptelio.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Klasėje 2000 šįkart išties solidžiai pasirodė Deividas Kusas. Ir nors diena jam nebuvo lengva, sportininkas atlaikė varžovų iš Latvijos spaudimą bei į viršų kėlė pirmosios vietos taurę. Antrą ir trečią vietas pasidalijo du Latvijos lenktynininkai – atitinkamai Juris Mesters ir Dainis Žvagins.

Šios klasės važiavimuose užfiksuotas ir vienas virtimas. Savo automobilį lengvai apvertė iš trasos į purų smėlį išslydęs Gytis Šatkauskas. Jam ši diena buvo tarsi užkeikta – iš pradžių nedirbo variklis, vėliau nulūžo ratas, tuomet „sugedo stogas“, o finale sportininkas pakliuvo į susistumdymą ir finišavo priešpaskutinis.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Komandinėje A lygos čempionato rikiuotėje triumfavo „EMsport“ ekipa. Jie surinko 72 taškus. Analogišką taškų skaičių sukaupė, tačiau įvertinus juos pagal reglamente nurodytą formulę, antroje vietoje pasirodymą baigė dar visai šviežiai suburta „Motorsport Šiauliai“ komanda. Treti su 44 taškais – Kupiškio „Auto-moto sportas“.

B lygos čempionate ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio žengė „Ekroso“ rinktinė. Jie surinko 40 taškų ir aštuoniais pranoko ASK „Extempas“ komandą. Treti su trijų taškų atsilikimu nuo antrosios vietos – „Motorsport LT“ atstovai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas