Lietuvos automobilių kroso čempionate dalyviai demonstravo aršią kovą

Jau antrą kartą iš eilės šių metų Lietuvos automobilių kroso čempionato varžybose pirmąją vietą iškovojo Vainius Žulys. Vakar, Sungailiškių kroso trasoje, šalia Tauragės vykusiose II-ojo autokroso čempionato (LAKČ) etapo varžybose V. Žulys intensyvioje kovoje dėl pirmosios vietos nugalėjo Lauryną Diržininką. Nuo pat kvalifikacinių važiavimų 1A divizione pirmavęs L. Diržininkas liko paskutinis po to, kai finalo metu jo vairuojama „Lada 2108“ išlėkė iš trasos.
Autokrosas Sungailiškių kroso trasoje
Autokrosas Sungailiškių kroso trasoje / Godos Deksnytės nuotr.
Temos: 1 Autokrosas

Antroji ir trečioji vietos atiteko lenktynininkams Jonui Montvydui ir Audriui Budreckiui, vairuojantiems „Lada 2108” automobilius. Vakarykštės varžybos nebuvo sėkmingos Gabrielei Aleksynaitei, vienintelei autokroso čempionate lenktyniaujančiai merginai: chronometruojamų važiavimų prieš varžybų startą metu jos vairuojamas „Opel Corsa“ apsivertė trasoje.

Dar įnirtingesnės kovos virė tuo pat metu vykusių Lietuvos automobilių kroso pirmenybių II-ojo etapo varžybų trasoje. Paskutiniame finalinio galiniais ratais varomų bagių (M-3A RWD) diviziono važiavimo rate užleidęs lyderio pozicijas Virgilijus Deveikis liko trečias. Sauliui Zundai varžybos baigėsi po to, kai Vytautui Kasparavičiui kliudžius jo bagį  išlūžo šiojo ratas. Šio bagių diviziono įskaitoje triumfavo Saulius Venclovas, antrąją vietą iškovojo Andrius Petrauskas.

Godos Deksnytės nuotr./Autokrosas Sungailiakių kroso trasoje
Godos Deksnytės nuotr./Autokrosas Sungailiškių kroso trasoje

Lūžę ratai laimėti prizines vietas sutrukdė ne vienam lenktynininkui. Šiemet autokroso varžybose debiutavusiam ir puikiai pasirodžiusiam jauniausiam pirmenybių dalyviui 14-mečiui Lukui Gordonui finale trečiąją M-1600 diviziono vietą teko užleisti Remigijui Nesvydžiui po to, kai jo vairuojama „Opel Corsa“ išmuštu ratu išlėkė iš varžybų trasos. Pirmąją vietą M-1600 divizione iškovojo Giedrius Stonys su „VW Golf II“, antras finišavo Redas Norkus su „VAZ 2105”.

Dalyvių ir „VW Golf“ automobilių gausa išsiskyrė M-2000 divizionas – čia varžėsi 12 lenktynininkų, iš kurių net 8 lenktyniavo pirmais ir antrais „golfais“. Tame tarpe ir visi trys ant laimėtojų pakylos užlipę sportininkai: Edvinas Stravinskas, Šarūnas Skaburskis ir Dalius Valiukas. „Open” divizione pirmąją vietą užėmė Darius Tamašauskas su visais ratais varomu „VW Golf II”, antrą vietą iškovojo Juozas Kutka („Mazda MX-3”), trečias finišavo Andrius Lugauskas („BMW”).

Be netikėtumų neapsieita ir visais ratais varomų bagių (M-3A-AWD) diviziono lenktynėse: kai jau atrodė, kad pirmąją vietą užtikrintai iškovojo Vytautas Kuras, paskutiniajame važiavimo rate iki finišo telikus keliems šimtams metrų sugedo jo vairuojamojo bagio greičių dėžė. Tuo siurprizai nesibaigė – pirmajame trejetuke viso finalo metu važiavusiam Raimondui Pupieniui išlūžo ratas ir pirmoji vieta atiteko jo broliui Andriui Pupieniui. Antras liko latvis Janis Ščerbickis, trečias – Saulius Zaicas.

III-iasis Lietuvos automobilių kroso čempionato ir pirmenybių etapas vyks š. m. rugpjūčio 14 d. Vilkyčiuose.