Dabar populiaru
Publikuota: 2021 rugsėjo 13d. 11:56

Lietuvos BMW kartingo čempionatas: nauja trasa, iššūkiai ir aiškėjantys čempionato favoritai

Lietuvos BMW kartingo čempionatas
Organizatorių nuotr. / Lietuvos BMW kartingo čempionatas
Lietuvos BMW kartingo čempionatas jau artėja prie pabaigos. Savaitgalį vykęs priešpaskutinis čempionato etapas buvo surengtas naujoje trasoje Šiaulių autodrome. Iki šiol čia nevyko jokios kartingo lenktynės, todėl trasa visiems beveik pusantro šimto dalyvių buvo visiškai nauja ir nepažįstama, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tai daugeliui tapo iššūkiu, nes paprastai treniruotis čia neįmanoma – autodromas veikia kaip vairuotojų ruošimo centras, todėl per keletą dienų treniruočių reikėjo ne tik išmokti trasą, bet ir tinkamai suderinti savo lenktynių techniką.

„Micro“ klasėje, kur lenktyniauja jauniausi sportininkai nepralenkiamas buvo Emilis Čapkauskas.

„Mini“, vyresnių sportininkų klasėje, visą šį sezoną vyksta neįtikėtinai intensyvios kovos ir prognozuoti nugalėtoją čia itin sudėtinga. Visgi šį kartą Šiauliuose visus važiavimus greičiausias buvo Markas Šilkūnas.

„OK Junior“ klasėje nugalėjo Ainis Klimavičius. Tuo tarpu OK klasės važiavimuose lyderiai keitėsi nuolat. Kvalifikacijoje nugalėjo Jokūbas Bagdonavičius, tačiau pusfinalyje Jokūbas po klaidos iš lenktynių pasitraukė jau pirmame posūkyje. Pusfinalį laimėjo Andrėja Vibriantytė, o finale greičiausias buvo Ainis Klimavičius. Po šio etapo iki čempionato pabaigos likus dar vienoms lenktynėms Andrėja jau užsitikrino čempionės titulą ir greičiausiai paskutines lenktynes iškeis į varžybas Italijoje.

Galingiausioje KZ2 klasėje susikovė patys greičiausi ir tai buvo turbūt pačios įdomiausios lenktynės. Kone tiesiai į lenktynes Šiauliuose iš Pasaulio čempionato atvyko Kajus Šikšnelis. Jį kartingo gerbėjai šiais metais Lietuvoje mato itin retai. Iš treniruočių su bagiu besiruošiant Maroko ralio maratonui į Šiaulius atvažiavo ir Rokas Baciuška. Tačiau kvalifikaciją laimėjo ne jie – čia greičiausias buvo Justas Jonušis.

Tačiau pusfinalyje Justą visgi aplenkė Kajus Šikšnelis, Rokas Baciuška liko trečias. Finale viskas vyko pagal panašų scenarijų. Nors startavo iš pirmos pozicijos, startą „pramiegojo“ ir į antrą poziciją nukrito Kajus Šikšnelis. Į lyderius vėl iššoko Justas ir taip jie važiavo vienas paskui kitą didžiąją dalį distancijos, tačiau viename posūkių Kajus pasiryžo lenkti ir neprašovė – manevras puikiai pavyko. R.Baciuška ir finale liko trečias.

Organizatorių nuotr./Lietuvos BMW kartingo čempionatas
Organizatorių nuotr./Lietuvos BMW kartingo čempionatas

KZ2 „Masters“ klasėje geriausiai sekėsi Robertui Saveikiui, kuris laimi jau antrą etapą iš eilės.

Kartu su Lietuvos kartingo čempionatu vyko ir keletas taurių lenktynių.

ART-120 klasėje laimėjo Andrius Austinskas. „Briggs“ taurės lenktynėse „Mini“ klasėje nugalėjo Lukas Gabrielius Uldukis, „Junior“ – Džiugas Budrys, o „Masters“ pirmavo Matas Čeplinskas.

Gausioje „Rotax“ taurės lenktynių serijoje „Micro“ klasėje nugalėjo Majus Mazinas. Antroje vietoje likusi Vanesa Šilkūnaitė tuo tarpu jau užsitikrino nugalėtojos vardą visame čempionate. Jai netgi nereikia važiuoti paskutinio etapo, kuris vyks Anykščiuose.

„Rotax Mini“ klasės nugalėtojo taurę namo išsivežė Tomas Rudokas, „Junior“ – Edgars Vilcans, DD2 – Krists Ziders, o DD2 „Masters“ – Mykolas Mazinas.

Kitas, paskutinysis Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks spalio 9 dieną Anykščiuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Temos: 1 Kartingai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:36
52:13
17:22

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas