Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 18d. 15:34

Lietuvos „drifto“ karalius Andrius Čibirka tikisi įstoti į „1000 AG klubą“

Varžybų akimirka
Varžybų akimirka

Sėkmingai startavęs Rygoje, Lietuvos šoninio slydimo čempionatas keliasi atgal į tėvynę. Birželio 2-3 dienomis Kačerginės „Nemuno žiede“ įvyks antrasis čempionato etapas – „AZO UpHill Drift“. Jam besiruošiantis daugkartinis Lietuvos čempionas Andrius Čibirka neslepia, jog šiemet konkurencijos trasoje netrūksta.

„Jeigu nejausčiau konkurencijos augimo, matyt, nebūčiau vėlęsis į variklio keitimo darbus. Dabar turim sočiai reikalų iki etapo – pabaigti viską, sulaužyti, tada vėl sutvarkyti, tada vėl sulaužyti ir tikėtis, kad daugiau taisyti nereiks“, - pasakoja sportininkas.

Andrius Čibirka
Andrius Čibirka

Pastaruosius tris sezonus drifto aistruoliams „Čipo” pravarde žinomas kaunietis važiavo su 700 arklio galių išvystančiu „BMW 2,8 Turbo“ varikliu – „AZO UpHill Drift“ Andrius tikisi startuoti su „BMW M3 Turbo“ jėgaine ir įstoti į „1000 arklio galių“ klubą.

Paklaustas, ar tikrai reikalingas toks galingumas, „Čipas“ konkretus: „Įsivaizduokite, jog mes naudojame faktiškai tokias pačias padangas kaip naujausi „Porsche“ ar „Ferrari“ modeliai, tik dar turime sugebėti juos „prasukti“ ir sukti tiek, kad slystume pastoviai šonu prie 150 km/val., reiškiasi ratai sukasi 220-250 km/val. Pabandykite tai įsivaizduoti. Konkurencija mūsų lygoje tokia, kad net ir su tokiomis padangomis, pilotai bando įvairias gudrybes su oro slegiu, kad gauti dar didesnį sukibimą su danga. Taigi, visa tai įvertinus – taip, norint kovoti dėl prizinių vietų su tokiais vyrais, kurie išsirikiuos prie starto, 1000 arklio galių yra pats tas“, - šypsosi Andrius.

Andriaus Čibirkos BMW
Andriaus Čibirkos BMW

„Supraskit, kad čia tik antras etapas, o mūsų sporte favoritų iš esmės nėra – per dieną prie starto linijos iš naujo stojamės dešimtis kartų, kartu seka ir jaudulys, kartu seka ir klaidos, tad jei praeitas varžybas laimėjai, kitose gali kvalifikacijos nepraeiti, nes nesusitvarkysi su savimi ar mašina paves – jas mes skriaudžiam irgi kaip reikiant.

Po „AZO UpHill Drift“ mūsų dar lauks Palanga ir etapas kartu su „ENEOS 1006 km lenktynėmis” – ten reikia velniško tikslumo. Etapas Estijoje, „Braliukų mūšis“ kartu Baltijos šalių čempionatu – šiemet reikalų labai daug, o konkurentai ant laurų nemiega, su kiekvienomis varžybomis irgi žengia į priekį, ką jau bekalbėti apie, pavyzdžiui, Džiugą Matusevičių – jam aštuoniolika metų, lekia kaip išprotėjęs ir šiemet tikrai pridarys reikalų visiems senbuviams. Trumpai tariant – įtampos yra, bet mes pasiruošę ją suvirškinti“, - nuotaikomis dalinasi daugkartinis čempionas.

Andrius, bei dar dvi dešimtys „PRO“ lygos dalyvių į „AZO UpHill Drift“ startą stos jau birželio 2-3 dienomis: penktadienio vakarą vyks laisvų treniruočių sesija, šeštadienį kvalifikacija ir poriniai važiavimai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas