Lietuvos ekipažų pergalės tarptautiniuose ralio čempionatuose

Kartu su raliu „Saaremaa 2010“ finišavo ir Šiaurės Europos zonos (NEZ) čempionatas bei šiemet pirmą kartą surengtas Baltijos ralio čempionatas (BRC). Nors šiame čempionate dalyvių sąrašas nebuvo gausus, o dauguma NEZ dalyvių važiavo tik viename ar dviejuose etapuose, džiugu, kad tarp nugalėtojų yra ir keli lietuviški ekipažai.
Rokas Lipeikis
Rokas Lipeikis / Skaitytojo Nerijaus Valiūno nuotr.
Temos: 1 Ralis

BRC šiemet sudarė „Talsi“, „300 Lakes Rally“ ir „Saaremaa“ etapai. Šiame čempionate 4WD grupės nugalėtojais tapo mūsų šalies atstovai.

Baltijos ralio čempionais tapo Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas, kuriems šių metų Lietuvos ralio čempionatas susiklostė ganėtinai nepalankiai. Surinkę 47 taškus, jie septyniais taškais aplenkė Roką Lipeikį su Inga Lipeikyte. Su 37 taškais trečią vietą užėmė Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius.

„Junior“ įskaitoje trečią vietą užėmė Roko Kvaraciejaus ir Mariaus Samuolio tandemas. „Renault Clio“ važiuojantys sportininkai kiek anksčiau tapo ir Latvijos ralio čempionais 2WD įskaitoje.

Šeimyninis Lipeikių ekipažas iškovojo NEZ čempionų vardus. Surinkę 71 tašką jie atitinkamai 1 ir 17 taškų aplenkė Madso Ostbergo/Jono Anderssono bei Sveinungo Bieltvedto/Rogerio Eiletrseno ekipažus.

R.Lipeikio ir kitų tautiečių ekipažai padėjo Lietuvai FIA NEZ nacijų taurėje užimti antrą vietą. Lietuviai aplenkė estus, bet nusileido rusams.