Lietuvos ir NEZ bekelės čempionato etape Uoginiuose taures iškovojo visų Baltijos šalių atstovai

Praėjusį savaitgalį Kupiškio rajone esančiame Uoginių autosporto komplekse baigėsi net tris dienas trukusios bekelės varžybos. Čia savo jėgas išmėgino pirmojo Lietuvos ir NEZ (Šiaurės Europos zonos šalių) bekelės čempionato etapo dalyviai. Jų į Uoginius susirinko net kelios dešimtys, o greta starto takelio plazdėjo visų Baltijos šalių vėliavos.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Rūtos Nedzelskienės nuotr.

Į Uoginių autosporto kompleksą varžybų dalyviai rinkosi dar penktadienį, mat kai kurių klasių ekipažų jau tą patį vakarą laukė prologo greičio ruožas.

Tačiau didieji iššūkiai dalyvių laukė šeštadienį ir sekmadienį, kadangi varžybas organizavęs Saulius Valiukas kartu su VšĮ „Kupiškio auto-moto sportas“ bei visureigių klubu „35 coliai“ pasirūpino, jog čempionato statusą turinčios varžybos nebūtų lengvas pasivažinėjimas nė vienos įskaitos dalyviams.

Rūtos Nedzelskienės nuotr./Varžybų akimirka

Nors prieš varžybas būgštauta, kad dėl ne itin lietingų orų šiame krašte stigs vandens bekelėje, tačiau nuogąstavimai nepasitvirtino. Visureigius vairuojantiems ekipažams ne sykį teko nerti į tokias balas, kuriose bekelės technika virsdavo motorlaiviais.

Darbo čia turėjo ir šturmanai, kurie šiame sporte skirti ne tik navigacijos procedūroms atlikti. Jiems čia teko padirbėti ir fiziškai – rišti „gerves“, smeigti „inkarus“ ir kitus šiam sportui būdingus vadavimosi iš brastos įrankius.

Po atkaklios, visą savaitgalį trukusios kovos gausiausioje TR1 klasėje nugalėtojais tapo Jurbarko atstovai Raimondas Matula ir Erikas Račiūnas. Nors jie ir nelaimėjo visų rungčių, tačiau stabilus važiavimas įsibėgėjus varžyboms jiems garantavo 519 taškų ir pirmąją poziciją bei pirmuosius sezono taškus čempionato kraityje.

Nuo lyderių šioje įskaitoje 24-iais taškais atsiliko Darius Kodis ir Ernest Tomaševič, o trečiosios vietos taures su 483-imis taškais laimėjo Rimantas Rupšlaukis ir Linas Jakas. Verta pažymėti tai, kad lyderių trejetukas nuo likusių dešimties ekipažų savo klasėje atsiplėšė daugiau nei dviem šimtais taškų.

TR2 įskaitoje pergalę iškovojo svečiai iš Latvijos – Ints Freibergs ir Aivis Japins. Latviai laimėjo beveik visus greičio ruožus, tad užtikrintai laimėjo surinkdami 355 taškus ir antroje vietoje finišavusius Audrių Paslauską su Remigijumi Aukštuoliu palikdami su 260 taškų bagažu.

Trečiąją vietą iškovojo 204 taškus surinkę „4x4 Pasvalys“ atstovai Tomas Gužauskas ir Arnoldas Baukus.

TR3 kategorijoje šiose varžybose dominavo Estijos atstovai. Nugalėtojais tituluoti Hardo Mere ir Lauri Junkin, kurie pirmąją vietą iškovojo per tris dienas sukaupdami 219 taškų. Šimtu mažiau iškovojo ir antrą vietą laimėjo Ramūnas Skurdelis ir Emilis Garunkštis.

Trečioje vietoje klasifikuotas Valdo Galinio ir Mindaugo Grigaičio tandemas. Nors jie ir surinko mažiau taškų už ketvirtoje vietoje likusius Arūną ir Edgarą Simanavičius, tačiau čia buvo vertinami ne tik surinkti taškai, bet ir startuotų rungčių skaičius, todėl tai ir pakišo koją pastariesiems.

Trasoje purvus taškė ne tik visureigiai, bet ir keturračių vairuotojai. Jie buvo paskirstyti į dvi klases pagal variklių darbo tūrį – iki 750 kub. cm. ir virš šios ribos.

Klasėje iki 750 kub. cm. geriausiai pasirodė Janis Burka su „Can-Am“. Jis užtikrintai laimėjo abu važiavimus ir surinko maksimalų taškų skaičių – 200. Antras finišavo Valentinas Laučys su 162 taškais. Trečios pozicijos laimėtoju tapo Mažeikių atstovas Egidijus Urbonas.

Klasėje virš 750 kub. cm. triumfavo abu važiavimus laimėjęs Artūras Šilinskis iš Kuršėnų. Telšiškis Deividas Petrulis finišavo antras, o trečiosios vietos taurė įteikta Modestui Abručiui.

Kol Uoginių trasą juosiančiame bekelės žiede keturratininkai ir TR klasių dalyviai drabstėsi purvais, savo lenktynes turėjo ir Turizmo klasės dalyviai. Jiems organizatoriai parūpino gerokai lengvesnį, tačiau kitokių įgūdžių reikalaujantį maršrutą.

Orientacinėje rungtyje kelis šimtus kilometrų įveikę dalyviai galiausiai pasidalijo prizines vietas. Iš 18-os dalyvių rikiuotės nugalėtojais tapo Šarūno Bernatonio ir Mindaugo Tūskos duetas. Antrą laiką čia užfiksavo Paulius Mazrimas ir Donatas Butkus. Trečioje vietoje pasirodymą baigė Virginijus Liepis ir Dovydas Jasaitis.

„Smagu, kad atvažiavo latviai, estai su savo įspūdinga technika. Lietuviams tikrai buvo ką veikti. Karštis visus nualino, bet renginys pavyko pagal planą.

Buvo daug keturratininkų, turizmo klasės atstovų. Buvo ir kas sulūžo, bet jei visureigių varžybose niekas nesulūžta, reiškia trasa per lengva. Šįkart, manau, per lengva nebuvo niekam.

Noriu labai padėkoti visiems dalyviams, visiems partneriams, rėmėjams.

Labai dėkui grožio ir soliarumo studijai „Saulanta“ bei jos vadovei Jolantai Butėnienei, kad prisidėjo prie tokios vyriškos ir purvinos sporto šakos“, - pavykusiu renginiu džiaugėsi varžybų organizatorius Saulius Valiukas.