Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 4d. 10:50

Lietuvos kartingo sporte – didesnį saugumą užtikrinsianti naujovė

„Rimo Grand Race“ lenktynės Kaune
Egidijaus Babelio nuotr. / „Rimo Grand Race“ lenktynės Kaune

2018 metų sezoną Lietuvos kartingo čempionate daugiau dėmesio bus skiriama saugumui. Šiame sporte dabar pastebimas augantis dalyvių skaičius – vis daugiau lenktynininkų varžosi pačioje greičiausioje europinėje „KZ2“ klasėje, dėl bendrų tendencijų ir skiriamo dėmesio turėtų išaugti ir pačių jauniausių, pirmuosius žingsnius žengiančių sportininkų būrys.

Tad augant greičiams ir masiškumui Lietuvos kartingo federacija kilstelėjo ir saugumo kartelę – nuo 2018 m. kartingo čempionato pradžios, sportininkai lenktyniaus tik su CIK-FIA homologaciją atitinkančiais šalmais.

„Kartingų sportas velnioniškai greitas. Štai galingiausios „KZ2“ klasės iki 100-o kilometrų per valandą greičio spurtuoja greičiau nei F1 bolidai. Greičiausių lietuviškų trasų fragmentuose tokia technika skrieja 160 km/val ir didesniu greičiu. Tad natūralu, kad saugumui visuomet turime skirti tinkamą dėmesį“, – sako Lietuvos ir Baltijos šalių KZ2 klasės kartingo čempionas Paulius Paškevičius.

Augant kartingo sporto masiškumui ir greičiams, kilstelėta saugumo kartelė komandų išlaidų akivaizdžiai nepaveiks, tikina Karolis Razas, Lietuvos kartingo federacijos generalinis sekretorius. Pasak jo, Lietuvos kartingo federacija tiesiogiai sutarė su sertifikuotų šalmų gamintoju „Arai“, kad LKF Lietuvos kartingo čempionato dalyviai galėtų įsigyti homologuotus šalmus už mažesnę kainą.

2017 metų sezoną sportininkai lenktyniavo 5-iuose Lietuvos čempionato etapuose. Sportininkai varžėsi Anykščių, Vilniaus, Elektrėnų, Aukštadvario ir Smalininkų kartodromuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas