Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 17d. 19:57

Lietuvos lenktynininkas Jonas Karklys debiutavo Vokietijos žiedinėse lenktynėse: plyšusi padanga ir greitas tempas

Jonas Karklys debiutavo „ADAC TCR Germany“
Komandos nuotr. / Jonas Karklys debiutavo „ADAC TCR Germany“
Lietuvos atstovas Jonas Karklys sėkmingai debiutavo Vokietijos žiedinių lenktynių čempionate „ADAC TCR Germany“. Pirmajame etape Oscherslebene vilnietis pateko tarp šešių greičiausių lenktynininkų.

Lenktynių savaitgalis susideda iš dviejų treniruočių, dviejų kvalifikacinių važiavimų bei dvejų varžybų. Penktadienio pirmojoje treniruotėje J.Karklys buvo vienas greičiausių, užfiksuodamas trečiąjį rezultatą.

Tuo metu dėl startinių pozicijų lenktynėms sportininkai kovoja 20-ies minučių kvalifikaciniame važiavime. Pirmoje kvalifikacijoje Lietuvos atstovas demonstravo aukštą tempą, tačiau varžovo lenkimas greitajame rate sutrukdė patekti tarp trijų greičiausių lenktynininkų.

Pirmąsias lenktynes J.Karklys pradėjo iš 6-osios vietos ir pusę distancijos važiavo paskui dėl trečiosios pozicijos besikaunančius sportininkus. Visgi įveikus 12-a ratų J.Karkliui iškilo problemų, nes greitai dilo padangos. Tad „NordPass“ komandos spalvomis padabintas „Hyundai i30 N TCR“ prarado tempą.

„Iš pradžių viskas klostėsi tikrai neblogai ir buvo galima pakovoti dėl penktos, ketvirtos ar net trečios vietos. Tačiau, reguliuodami automobilį neįvertinome, kaip greitai gali sudilti Yokohama padangos, – po varžybų mintimis dalijosi J.Karklys. – Nuvažiavęs maždaug pusę lenktynių distancijos tiesiog nebegalėjau laikyti didesnio tempo, nes kiekviename rate jaučiau, kad darosi vis sunkiau išlaikyti automobilį ant asfalto. Likus trims ratams priekinė kairė padanga tiesiog plyšo ir galvojau, kad net nepasieksiu finišo“.

Į pirmąjį finišą lenktynininkas iš Lietuvos atriedėjo aštuntoje vietoje, tik pačioje varžybų pabaigoje praleidęs du sportininkus.

Sekmadienį vyko antrasis kvalifikacijos važiavimas ir antrosios lenktynės. Kvalifikacija buvo sustabdyta raudona vėliava dėl sugedusio automobilio, o po važiavimo pratęsimo pradėjo lyti. J.Karklys spėjo pravažiuoti tik keturis ratus su senų padangų komplektu ir nespėjo užfiksuoti greitojo rato. Tai leido kvalifikuotis tik devintoje vietoje.

„Per sekmadienio kvalifikaciją atrodė, kad pavyks parodyti gerą tempą, tačiau kortos sukrito ne pagal planą ir teko startuoti iš rikiuotės vidurio. Matėme, kad artėja lietus, bet neplanavome, kad bus parodyta raudona vėliava ir teks restartuoti jau per lietų. Gaila, tačiau kartais atsitinka ir taip“, – kalbėjo J. Karklys.

Antrosiose lenktynėse po starto lietuvis pakilo dviem pozicijomis aukščiau iki septintosios vietos, o dar vėliau, pasinaudojęs varžovų susidūrimu pakilo į šeštąją ir sėkmingai finišavo atitrūkęs nuo už nugaros likusių varžovų.

„Šios varžybos buvo kur kas geresnės. Sureguliavome automobilį labiau konservatyvesniam padangų dėvėjimuisi ir tai pasiteisino. Žinoma, iš pat pradžių buvo sunku palaikyti labai didelį tempą, tačiau sutaupytos padangos po to leido būti greitam“, – pridūrė J. Karklys.

Abi lenktynes laimėjo Vokietijos sportininkas Luca Engstleris, atstovaujantis „Hyundai“..

Kitas „ADAC TCR Germany“ etapas vyks „Formulės-1“ trasoje Austrijoje „Red Bull Ring“ birželio 11-13 dienomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie Gazas