Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 gruodžio 7d. 08:50

Lietuvos motociklų sporto federacija apdovanojo metų geriausiuosius

Lietuvos motociklų sporto federacijos apdovanojimai
Lietuvos motociklų sporto federacijos apdovanojimai
Praėjusį savaitgalį Kaune Lietuvos motociklų sporto federacija (LMSF) kvietė į šventinį apdovanojimų vakarą, kuriame buvo paminėti šalies motociklų sporto čempionai bei prizininkai, taip pat pagerbti šiam sportui nusipelnę žmonės, rėmėjai, paskelbti metų nominantai.

Vakaras prasidėjo Lietuvos Valstybiniu himnu bei tylos minute, skirta pagerbti Lietuvos motociklų sporto bendruomenės narius, kurių netekome šiais metais – Tomą Kološevskį bei Vladą Lilį. 

Vėliau LMSF prezidentas Virginijus Visockis pasveikino visus susirinkusius. „Pergalės įkvepia vienybės ir pasididžiavimo Lietuva! Pergalė myli tuos, kas jos siekia,“ – apibedrino prezidentas.

Įteikta virš 200 taurių

Ant scenos puikavosi apie 200 taurių ir įvairių apdovanojimų, kurie turėjo būti išdalinti – tad šventė, kaip įprastai, užtruko ilgai. Kiekvienam sportininkui – tai viso sezono, kiekvieno savaitgalio treniruočių bei varžybų vainikavimas. Kiekvienam sportininkui jo pergalė turbūt yra pati svarbiausia – atkakliai, nuosekliai siekta. Kiekvienas iš jų puikiai pažįsta ir savo varžovus, draugus, kolegas.

Daugumoje motociklų sporto šakų apdovanoti nuo mažiausiųjų, vairuojančių 50 kub. cm variklių motociklus, iki profesionalų, Senjorų ir Veteranų klasių atstovų.

Lietuvos motociklų sporto federacijos apdovanojimai
Lietuvos motociklų sporto federacijos apdovanojimai

Tačiau besilankančiajam tokiame renginyje pirmą kartą būtų lengva pasiklysti – kada, kas ir už ką yra apdovanojimas. Vakaro metu buvo pagerbti motociklų kroso „Lietuvos taurė“ bei LMSF Taurės, „Cross Country“ taurės, „Enduro“ taurės prizininkai, „Enduro“ sprinto nugalėtojai ir prizininkai, „Enduro“ ralio „Pabradė 2015“ laimėtojai bei Lietuvos „Supermoto“ taurės prizininkai įvairiose klasėse.

Po taurių buvo pagerbti visi motociklų sporto Lietuvos čempionatų nugalėtojai. Tai – Lietuvos motociklų kroso, motociklų kroso su priekabomis, plento žiedinių lenktynių, „Cross Country“, „Enduro“ bei Lietuvos „supermoto“ čempionatų nugalėtojai bei prizininkai.

Nudžiugino tai, kad kai kuriuos apdovanojimus prizininkams teikė Nerijus Rukštela – Lietuvos rinktinės narys, šiais metais iškovojęs dvidešimtąjį savo motokarjeros titulą bei 11 kartų Lietuvos motociklų kroso, „enduro“ bei „cross country“ čempionas, ilgametis Lietuvos rinktinės narys Arūnas Gelažninkas, kurie vėliau ir patys lipo ant scenos atsiimti jiems skirtų laurų.

Lietuvos motociklų sporto federacijos apdovanojimai
Lietuvos motociklų sporto federacijos apdovanojimai

Padėkos už motociklų sporto populiarinimą ir paramą

Lietuvos motociklų sporto federacijos čempionatų apdovanojimų ceremonija prasidėjo padėkomis. Padėka už iniciatyvą ir motociklų sporto populiarinimą įteikta Aldonai Juozaitytei, už  Lietuvos vardo garsinimą Pasaulio plento žiedinių lenktynių čempionato etape – Šarūnui Pladui, už ilgalaikį sportininkų treniravimą, ryžtą ir atsidavimą motociklų sportui – Linui Šiaučiūnui, už Lietuvos vardo garsinimą užsienio šalių plento žiedinių lenktynių varžybose – Rokui Liaudanskui.

„Vostok Europe“ įteikta padėka už ilgametį bendradarbiavimą bei paramą Lietuvos motociklų sportui, 2015 m. Lietuvos motociklų kroso rinktinės rėmimą bei specialių prizų įsteigimą motociklų kroso sportininkams.

Vakaro intriga – metų nominacijos

Savaitę iki renginio kiekvienas motociklų sporto entuziastas, gerbėjas ar apskritai motociklininkas galėjo balsuoti už savo favoritus metų nominacijose.

„Metų debiutu“ išrinktas R.Bobelio ir R.Jankausko ekipažas, kurie šiais metais puikiai pasirodė Stelpėje, Latvijoje – neoficialiose Pasaulio motociklų su priekabomis varžybose, oru aušinamų motociklų klasėje, kur iškovojo I-ą vietą. Šis ekipažas susibūrė tik šiais metais. Po apdovanojimo, R.Bobelis teigė: „Gaila, kad trauma, patirta „Kegums“ trasoje Latvijoje sutrukdė siekti rimtesnių apdovanojimų.“ Tada Ramūnas susilaužė dešinį riešą.

„Metų iniciatyva“ paskelbtas Julius Šimkus – trialo pradininkas Lietuvoje, nuolat populiarinantis šią sporto šaką. „Metų pasiekimas“ – Arminas Jasikonis – visus metus džiuginęs laimėjimais motokroso varžybose ADAC bei komandinėse „Motocross of Nations“ varžybose.

„Metų pasiekimas“ – Arminas Jasikonis – visus metus džiuginęs laimėjimais motokroso varžybose ADAC bei komandinėse „Motocross of Nations“ varžybose

„Metų komanda“  tapo Mototurizmo komisija, šiais metais surengusi ne vieną mototurizmo renginį, kurių metu pritraukė nemažai mototurizmo entuziastų bei atstovavę savo šalį Tarptautinėje motociklų sporto federacijoje („FIM Europe“). Šios komisijos renginys taip pat išrinktas kaip „metų“ – tai Mototurizmo ralis „Pažink, suvienyk, būk kaip Vytis“, kuriame dalyvavo apie 400 dalyvių.

„Metų atradimas“ – Domantas Jazdauskas – jaunas, talentingas šešiolikmetis, šiais metais iškovojo I-ąją vieta motokroso varžybose „Lietuvos taurė 2015” bei II-ąją vietą Lietuvos motociklų kroso čempionate MX2 klasėje. Domantas aukštą meistriškumą rodė ir „ArenaCross“ varžybose, I-ame etape iškovojęs II-ąją vietą, II-ame etape – III vietą MX2 klasėje.

Mototurizmas vis labiau populiarėja

Renginio metu taip pat buvo įteiktas prizas metų Mototuristui ir Mototuristei. Šįmet Mototuristu tapo ne vienas motociklininkas, o jų komanda, pernai metais vykusi į Kaukazą. Šia kelione norėta atkartoti lietuvio keliautojo Antano Poškos 1972 metų kelionę. Ekspedicijos dalyvis Paulius Jarukas, važiavęs motociklu JAWA, nesitikėjo atsiimti apdovanojimo: „Bet džiugu, kad ir mūsų kelionė liko pastebėta ir įvertinta.“

Pernai metais įsteigta Mototuristės nominacija šįmet keliavo į Reginos Žemaitienės rankas. Moteris, motociklininkų bendruomenėje žinoma kaip Laisvė, šių metų žiemą įkūrė „Motociklininkės Lietuva“ bendruomenę, kuri jau vienija apie 300 vairuojančių Lietuvos merginų. 

Mototurizmo komisijos narys Laurynas Baltrūnas taip pat kandidatavo į kelias nominacijas: kaip „Metų pasiekimas“, nes tapo „FIM Europe“ mototurizmo komisijos nariu bei „Metų iniciatyva“, nes šiais metais ne tik rūpinosi retro varžybomis, bet ir rengė projektus Lietuvoje ir svetur.

Tradicija – pasveikinti jubiliatus

LMSF kasmet sveikina nusipelniusius sportininkus, klubų vadovus, kurie apdovanojimų metais švenčia savo  jubiliejus. Virginijus Visockis į sceną kvietė ilgametį motociklų kroso teisėją bei komisijos narį Robertą Dauderį, „Oscar MX Team“ prezidentę, motociklų kroso entuziastę Danutą Agafonovą, daugkartinį Lietuvos motociklų kroso čempioną, ilgametį Lietuvos rinktinės narį Arūną Ramanauską, taip pat motociklų kroso sportininką, Lietuvos rinktinės narį Liutaurą Variakojį bei daugkartinį Lietuvos motociklų kroso, „enduro“ bei „cross country“ čempioną, ilgametį Lietuvos rinktinės narį Arūną Gelažninką.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

motociklininke.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
03:08
07:33

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas