Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ralio čempionai „BTA Rally Talsi“ pradės galiūnų varžybomis

Talsio ralio pirmieji kilometrai
Tomo Žekonio nuotr. / Talsio ralio pirmieji kilometrai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien startuoja „BTA Rally Talsi“ Latvijoje, į kurį suvažiavo net 94 ekipažai iš Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Baltijos šalių. Lietuvių – net 12 ekipažų. Tarp jų - ir asmeninį „BTA Rally Talsi“ organizatorių kvietimą gavę Lietuvos ralio N4 čempionai Martynas Samutis ir Ramūnas Šaučikovas.

Garsiausi Lietuvos ralio lenktynininkai skaičiuoja paskutines valandas iki starto. Nors dėl pasikeitusių orų ir užklupusio lietaus nepavyko pravažiuoti testinio greičio ruožo, Lietuvos ralio N4 čempionai jaučiasi pasirengę susirungti su kitų šalių ralio čempionais.

„Prieš vykdami į Talsi, treniravomės ant sausos dangos. Tokiai ir automobilį paruošėme. Dėl lietaus Talsi teko atsisakyti testinio važiavimo, nes greičio ruožas – ilgos tiesiosios, beveik be posūkių, be to, visur šlapia. Tačiau spėjome trasas susižymėti ir tikimės, kad keliai pradžius ir mes galėsime parodyti, ką sugebame,“ – telefonu prieš prasidedant „BTA Rally Talsi“ renginiui žiūrovams kalbėjo Martynas Samuitis.

„BTA Rally Talsi“ kasmęt sulaukia vis daugiau ne tik sportininkų, bet ir žiūrovų, kurių susirenka apie 50 000, dėmesio. Būtent jiems ir sumąstė atiduoti duoklę organizatoriai prieš užkuriant lenktynininkams automobilių variklius starte. Miesto aikštėje susirinkę Lietuvos, Latvijos bei Baltijos ralio čempionai turės susirungti galiūnų varžybose. Tai ne vienintelė ralio organizatorių dovana žiūrovams. „BTA Rally Talsi“ organizatoriai paruošė tikrą išbandymą lenktyniniams automobiliams ir galvosūkį sportininkams – dirbtinį trampliną.

„Mąstom surizikuoti netekti taškų, bet apsaugoti automobilį. Tramplinas dar statesnis nei buvo „300 lakes rally“ Zarasuose: stipriai iškelia automobilį į viršų, tada nusileidus laukia duobė ir kilimas į kalniuką. Nesinori sugadinti taip automobilį, kad tektų baigti ralį. Juk turime čia planų surinkti daugiau taškų Latvijos čempionate, kur esame kol kas spetinti. Baltijos čempionatas mums dabar taip pat yra prioritetas. Gal net svarbesnis nei Lietuvos čempionatas,“ – prieš lipant ant scenos, skirtos ralio čempionams, kalbėjo Ramūnas Šaučikovas.

Prieš startą „BTA Rally Talsi“, Lietuvos ralio N4 čempionai ir komandos „Martin Sport“ pilotai tikino, kad čia susirinko tikrai stiprūs sportininkai ir konkuruoti su jais bus nelengva.  „BTA Rally Talsi“ startas – šiandien, 15.30 val.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas