Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos šoninio slydimo profesionalų rinktinė ruošiasi balandžio 12-os dienos kovai

Drifteriai
Drifteriai
Šaltinis: 15min
0
A A

Per Lietuvą besiritančios šauktinių manijos neišvengė ir sportininkai – 8 stipriausi Lietuvos „drifteriai“ bus pašaukti ginti Lietuvos. Skirtingai nuo tipinių šauktinių, jiems bus sudarytos išskirtinės sąlygos ir sunkių batų ar automatinių ginklų jiems neprireiks.

„Būti pašauktam ginti Lietuvos yra didelis iššūkis ir tuo pačiu didelė garbė“, - pasakojo vienas iš „Arena Motor Show“ dalyvių, Lietuvos „drifto“ karalius Andrius Čibirka. Jo ir septynių komandos draugų užduotis paprasta ir tuo pačiu itin sudėtinga – apginti Lietuvos šoninio slydimo pasaulį nuo Europos invazijos. Balandžio 12-ąją planuojamame mūšyje Kauno „Žalgirio“ arenoje aukų nebus išvengta, tačiau su tokia gynybine linija galime tikėtis tik Lietuvos pergalių.

Į neoficialią Lietuvos šoninio slydimo rinktinę pakviestas geriausiųjų aštuntukas. Visų pirma, tai dabartinis čempionas Andrius Čibirka – „Čipas“. Sporto veteranas turintis itin didelią patirtį įvairaus tipo varžybose ir pirmasis stos ginti pozicijų. 

Andrius Čibirka
Andrius Čibirka

Petys į petį su juo, kitas, jau daugkartinis čempionas – Andrius Vasiliauskas, šiam mūšiui ir sezonui ruošiantis apie tūkstantį arklio galių turėsiantį bolidą. „Braliukų“ latvių komandos HGK paruoštas kėbulas jau laikomas vienu tobuliausių Europoje, o Andriaus rankomis surinktas BMW M3 variklis bus aprūpintas naujos kartos turbina, leisiančia pasiekti iš tiesų įspūdingus skaičius. 

Prie dviejų komandos Andrių savo techniką į „Arena Motor Show“ ruošia iš dar vienas kaunietis – Povilas Lencevičius. Itin kompaktiškas jo BMW Z3 taps vienu iš komandos kozirių kiek suspaustoje „Žalgirio“ arenoje, o pats Povilas žada šį sezoną pradėti su visa sauja staigmenų. 

Kitas kompaktiškas modelis – „BMW E46 Compact“ bus pilotuojamas dviejų vaikų tėvo Dariaus Kepežinsko. Dyzeliniu varikliu aprūpintas bolidas jau įrodė, jog mažose erdvėse jaučiasi puikiai, tad Darius gali drąsiai jaustis tarp areną saugančių betono luitų ir taip įsijungti į stiprią lietuvių komandą. 

Povilas Lenvcevičius
Povilas Lenvcevičius

Antrąjį komandos ketvertą sudarys ne mažiau žinomi šalies šoninio slydimo meistrai – pajūrio krantus nuolat savo velnišku BMW ginantis „Drift Devils“ ekipos vadas Kęstutis „Kipšas“ Kelpša. Šalto veido vyras jau ne kartą įrodė, kad jam nebaisios jokios trasos ar oponentai, o ir stipresnis smūgis į betono atitvarus nebūtinai jį išmuša iš vėžių.  

Iš Vilniaus prie rinktinės prisijungti žada ir Mantas Kulvinskas – per 700 arklio galių turintis Manto BMW ir pats pilotas visą 2014-ųjų sezoną gastroliavo po įvairias varžybas Europoje, tad jo sukaupta patirtis leis tinkamai strateguoti lietuvių veiksmus. 

Mantas Kulvinskas
Mantas Kulvinskas

Be šių vyrų, galutinę rinktinės sudėtį užpildys 2014-ųjų metų naujoku pripažintas Aurimas Vaškelis bei dar vieną įspūdingą BMW pilotuojantis Tadas Adomaitis. Abu šie pilotai jau ne kartą įrodė, jog amžius šiame sporte nėra svarbus, o jų technika šiemet žada būti dar įspūdingesnė – Tadas pasipuoš nauja kėbulo apdaila, pagaminti iš itin lengvų medžiagų, o Aurimas tavo V formos variklį bandys kiek „užpūsti“ turbinos pagalba.

8 lietuvių vyrai ir 8 jų BMW bolidai sudaro išties spalvingą publiką – nuo senųjų trečios serijos „chuliganų“, iki pasaulinius standartus atitinkančių „bombų“. Būtent tokia įvairiapusė ir beveik penkiais tūkstančiais arklio galių ginkluota komanda neatsisakė šaukimo ginti tėvynės vardą ir jiems belieka tikėtis, jog balandžio 12-ąją juos palaikyti „Arena motor show“ renginio metu susirinks likusi tauta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas