Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liko savaitė iki WRC etapo Lietuvoje

„Volkswagen Polo WRC“
„Scanpix“ nuotr. / „Volkswagen Polo WRC“
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 20 d. Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) ir VšĮ „Pasaulio ralio čempionato organizatorius Lietuvoje“ spaudos konferencijos metu pristatė WRC etapą, vyksiantį Lietuvoje ir Lenkijoje bei pakvietė iš arčiau susipažinti su trimis startuosiančiais lietuvių ekipažais.

Laukia daugiau nei 362 kilometrai kovos

Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidento Gintaro Furmanavičiaus teigimu, Lietuva turi istorinę galimybę organizuoti viso pasaulio dėmesį prikaustantį renginį bei parodyti savo sportininkų meistriškumą.

„WRC etapas Lietuvoje – tai didelis žingsnis tiek mūsų šaliai, kurią pamatys visas pasaulis ir kuri sulauks gausybės gerbėjų iš užsienio, tiek ir mūsų sportui. Bendradarbiavimas su Lenkija mums leis pakelti varžybų organizavimą į aukštesnį – tarptautinį lygį. Taip pat tai – istorinė galimybė trims mūsų ekipažams, kurie bus tarp 71 dalyvio iš 36 valstybių ir 15 WRC automobilių bei galės varžytis vienose trasose su geriausiais automobilių sporto meistrais, įvertinti savo ir automobilių galimybes daug techninio ir fizinio meistriškumo reikalaujančiose varžybose. Yra ruožų, kuriuose tiesės tęsiasi daugiau nei kelis kilometrus, todėl nebijau pasakyti, jog lenktynininkai tiesiog skries mūsų trasomis. Šalia to, ralio gerbėjai taip pat matys ir 17-a WRC2, 12-a JWRC bei 12-a DMACK dalyvių „Fiesta“ taurės etape, kurių kova bus ne mažiau įdomi“, – teigė LASF prezidentas.

Spaudos konferencijos akimirka
Spaudos konferencijos akimirka

Kaip teigia renginio organizatorius Algis Poteliūnas, Pasaulio ralio čempionato etapas Lietuvoje – vienas įspūdingiausių įvykių Lietuvos sporto istorijoje.

„Liko tik kelios dienos, kol Lietuvoje ir Lenkijoje startuos „Lotos 71st Rally Poland“, į mūsų šalį atvesiantis didžiausias automobilių sporto žvaigždes – Sebastieną Ogier, Jari-Matti Latvalą, Thierry Neuville‘ą, Madsą Ostbergą, Robertą Kubicą, kurį neabejotinai palaikys ne tik visa Lenkija, bet ir daugybė sirgalių mūsų šalyje. Žinoma, kartu su sportininkais lauksime ir automobilių sporto gerbėjų iš viso pasaulio“, – sakė organizatorius.

Pasak organizatoriaus, bendra maršruto trukmė Lietuvoje ir Lenkijoje bus 1,676 km, tarp kurių 362 kilometrus sudarys sudėtingi žvyriniai greičio ruožai Mikolaikose ir Druskininkuose. 

Lietuvoje sportininkai važiuos dviejuose greičio ruožuose po du kartus. Pirmasis greičio ruožas – Kapčiamiestis, kur bus įrengtos 5 žiūrovų zonos. Antrasis – Margionių greičio ruožas su 3 žiūrovų zonomis.

Ralio gerbėjai Druskininkuose įrengtoje serviso zonoje galės apžiūrėti ralio automobilius, mechanikų darbą ir komandų pasiruošimą greičio ruožams.

„Scanpix“ nuotr./WRC ralis Italijoje
„Scanpix“ nuotr./WRC ralis Italijoje

Noras išmėginti save su geriausiais

Renginyje dalyvavo ir visų trijų ralyje startuosiančių lietuviškų ekipažų nariai: pilotas Vytautas Švedas, su Dainiumi Matijošaičiu važiuojantis Mindaugas Čepulis ir Jono Pipiro šturmanas Ramūnas Babachinas. Šturmanai vieningai teigė, jog abiejų, pirmą kartą Pasaulio ralio čempionate startuosiančių ekipažų, tikslas – sėkmingai kirsti finišo liniją ir džiaugėsi turintys galimybę dalyvauti tokiame renginyje.  

„Tikimės įveikti visą distanciją ir sėkmingai pasiekti finišą, kitų didelių tikslų sau nekeliame. Tiesiog norime ir bandysime įveikti tris kartus nei įprasta Pabaltijo ralio etapams ilgesnį ruožą, tai bus beveik pusė Lietuvos čempionato nuvažiuota per vieną savaitgalį“, – ekipažo planais dalinosi Mindaugas Čepulis. 

„ASRT media” nuotr./Dainius Matijošaitis
„ASRT media” nuotr./Dainius Matijošaitis

„Pirmiausia mūsų tikslas – dalyvauti ir užbaigti ralį, nesulaužyti automobilio ir pabandyti pakonkuruoti su geriausiais lenktynininkais. Bandysime sudaryti konkurenciją, o kaip gausis – matysim. Sudėtingiausia bus antrą kartą važiuoti tais pačiais greičio ruožais, kuriuose gruntas jau bus minkštas, juose stengsimės saugoti automobilį. Džiaugiamės, kad jau turime važiavimo panašiomis sąlygomis patirties“, – sakė dviem ratais varomo automobilio šturmanas R. Babachinas.  

Tuo tarpu Vytauto Švedo ekipažas, jau ne kartą varžęsis WRC trasose, gali įvertinti savo galimybes ir yra pasiryžęs aplenkti ne vieną iš daugiau nei 70 ralio dalyvių. 

Komandos nuotr./„Juta Racing“
Komandos nuotr./„Juta Racing“

„Džiaugiuosi turėdamas galimybę tokiame dideliame renginyje atstovauti Lietuvai. Važiuodamas prieš penkerius metus net neįsivaizdavau, jog kada nors WRC atvažiuos į Lietuvą. Mūsų tikslas – parodyti savo šalies ir kaimyninių valstybių fanams, visiems besidomintiems, kad mes galime būti greiti, konkuruoti su kitais pasaulio čempionato dalyviais. Žinodamas greičio ruožų specifiką galiu pasakyti, jog sąlygos nebus lengvos. Kitaip, nei visi tikisi, trasos mums nėra pažįstamos, žinome tik apie 10 – 15 km. Manau, kad potencialo turime pakankamai daug, stengsimės išnaudoti visas technines automobilio galimybes, tačiau konkuruoti su 10 kartų brangesniais, dinamiškesniais, lengvesniais WRC automobiliais bus sudėtinga“, – pasakojo V. Švedas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas