Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 13:44

Linkuvą sudrebino Lietuvos automobilių slalomo čempionato antrasis etapas

Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr. / Varžybų akimirka

Šeštadienį Pakruojo rajone esančiame Linkuvos miestelyje surengtos Lietuvos automobilių slalomo čempionato varžybos. Tai antrasis iš šešių šiemet numatytų etapų.

Varžybų organizatoriai, kaip ir reikalauja čempionato taisyklės, dalyviams paruošė dvi skirtingas trasas. Kiekvieną iš jų reikėjo įveikti po du kartus, o visi važiavimai buvo įskaitiniai. Lietuvos čempionatas ir pasižymi tuo, kad klaidos kaina čia labai didelė.

O klydo dalyviai dažnai ir daug, mat ypač antroji trasa iš sportininkų pareikalavo didelio meistriškumo. Nepatogios trajektorijos, siauri trasos vartai bei vieno iš dalyvių trasoje papilta alyva sukūrė tikrą išgyvenimo iššūkį, kuriame laimėjo didžiausią meistriškumą parodę lenktynininkai.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Visų varomųjų ratų įskaitoje dėl pirmosios vietos virė labai įnirtinga kova, kurią vos 0,04 sek. Persvara laimėjo panevėžietis Regimantas Nevulis su „Volkswagen Golf“. Antras liko Ovidijus Tylenis, kuris pergalę iš rankų paleido paskutiniame važiavime užkliudęs trasos kuoliuką ir gavęs penkias sekundes baudos. Trečiąją vietą išplėšė varžybas itin nesėkmingai pradėjęs slalomo vilkas Egidijus Nevulis, kuris pirmame važiavime sugebėjo susirinkti net 15 baudos sekundžių.

Moterų įskaitoje laiko skirtumai tarp greičiausiųjų trejetuko buvo itin dideli, o greičiausia dalyve tapo Evelina Drilingienė. „Mitsubishi Colt“ vairavusiai damai nepavyko išvengti klaidų, tačiau jos oponentės klydo dar daugiau. Antrąją vietą laimėjo dieną su „Mitsubishi Colt“ pradėjusi, tačiau dėl automobilio gedimo į „Renault Clio“ persėdusi Rūta Nedzelskienė. Ji už savęs paliko trečią rezultatą pademonstravusią Sandrą Petrovienę.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Priekine ašimi varomų automobilių įskaitoje mažiau nei sekundės persvara pergalę šventė kaunietis Aurimas Margevičius, vairavęs „Mitsubishi Colt“. Jam šiek tiek nusileido ASK „Autorikona“ komandos narys Rolandas Švalkūnas su „Renault Clio“. Trečią vietą laimėjo „Volkswagen Golf“ kabrioletą vairavęs slalomo veteranas Alfredas Štaras.

Jaunių įskaitoje triumfavo šiaulietis Erikas Valkeris, už savęs palikęs vietinį sportininką iš Linkuvos Nojų Praniulį ir trečiosios vietos taurę iškovojusią Gertrūdą Laurinavičiūtę.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

OPEN klasėje dar vieną taurę iškovojo Rolandas Švalkūnas, aplenkęs antroje ir trečioje vietoje atitinkamai likusius Mantą Bytautą ir Aurimą Margevičių. Beje, pastaruosius galutinėje rezultatų lentelėje skyrė mažiau nei sekundė.

RETRO įskaitoje nugalėtoju tituluotas Alfredas Štaras, kuris be didesnės konkurencijos čia aplenkė Mindaugą Draugelį ir Dalių Draugelį.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

RWD įskaitoje nugalėjo Linkuvos publikos numylėtiniu jau tapęs Darius Jakštonis, kuris ne tik pelnė pergalę, bet su savo „Honda S2000“ pavėžino Pakruojo rajono merą Saulių Margį bei centrinę miestelio aikštę paskandino padangų dūmuose. Antrosios vietos taurę laimėjo Darius Kutavičius iš Radviliškio, o trečias finišavo trečdaliu sekundės nuo lyderio atsilikęs Robertas Valkeris.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Po visų klasių važiavimų buvo surengtas ir superfinalas, kuriame šeši absoliučiai greičiausi varžybų dalyviai stojo prie starto kovai dėl Linkuvos seniūnijos seniūnės Gitanos Pašiškevičienės įsteigtos taurės. Šį nervų karą laimėjo Aurimas Margevičius su „Mitsubishi Colt“.

Komandinėje įskaitoje daugiausiai taškų surinko „KTK Racing Division“ komanda. Antrąją vietą laimėjo ASK „Autorikona“, o trečiosios vietos taure džiaugėsi Pakruojo ASK.

Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti varžybų partnerių įsteigtais papildomais prizais, o už pagalbą rengiant šias lenktynes organizatoriai dėkoja UAB „Medicus LT“, Pakruojo ūkininkų kredito unijai , ūkininkui Dariui Čėsnai, ūkininkui Zenonui Bartkevičiui bei UAB „Montaka“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas