Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 11d. 18:44

M.Schumacheriui atlikta kamieninių ląstelių persodinimo operacija: kaip jis jaučiasi?

15min jau rašė, kad legendinis lenktynininkas Michaelis Schumacheris pirmadienį buvo atvežtas į Paryžiaus „Georges-Pompidou“ ligoninę, kurioje jam atliekta svarbi procedūra. Revoliucingu gydymo metodu vadinamas kardiochirurgo profesoriaus Filipo Menasche (69) taikomas kamieninių ląstelių imunoterapijos metodas.

Vienas iš gydytojo naudojamų metodų – kamieninių ląstelių injekcijos tiesiai į širdį. Ar būtent šis metodas buvo taikytas, stiprinant M.Schumacherio organizmo atsparumą uždegimams, nepranešama.

F.Menasche išgarsėjo 2000-aisiais metais, kai vienam iš pacientų, patyrusių miokardo infarktą, atliko kamieninių ląstelių persodinimo operaciją. Vėliau sėkmingai transplantavo kamienines ląsteles moteriai, sirgusiai širdies nepakankamumo ligomis.

50-metis 7 kartus F-1 čempionas buvo paguldytas į specialią lovą, kurią iš visų pusių dengė audeklas, slėpęs Michaelio veidą ir kūną nuo pašalinių akių. Lenktynininką saugojo 10 apsaugininkų.

Tačiau trečiadienį žiniasklaida informuoja, kad po atliktos kamieninių ląstelių persodinimo operacijos (ar injekcijos) jaučiasi gerai, jis – sąmoningas ir netrukus turėtų pasiekti namus Šveicarijoje.

Aplankė draugai ir sūnus

Iškart po operacijos F-1 legendą aplankė keli draugai, o informacijos laukusios minios žurnalistų į ligoninę neleido apsauga. Į privačią palatą pas lenktynininką buvo įleistas tik Jeanas Todtas (1993-2007 m. buvęs „Ferrari“ sportinis vadovas). Būtent jis 1995 m. pakvietė Michaelį į Italijos komandą. Būtent šiam žmogui Michaelis dėkingas už pagalbą laimėjus 5 iš 7 F-1 čempiono titulų.

Pas M.Schumacherį taip pat galėjo apsilankyti lenktynininkai A.Prostas ir J.Alesi. Taip pat – sūnus Mickas, lenktyniaujantis „Formulėje 2“.

Tačiau nė vienas iš lenktynininką aplankiusių bičiulių nieko nekomentavo, neatskleidė nė menkiausios smulkmenos. Tokiu būdu jie vykdo Michaelio žmonos Corrinos prašymą gerbti šeimos privatumą.

AFP/ Scanpix nuotr/Michaelis Schumacheris su žmona Corinna
AFP/ Scanpix nuotr/Michaelis Schumacheris su žmona Corinna

„Jis – patikimose rankose. Todėl tokį konfidencialų klausimą, kaip Michaelio sveikata, nusprendėme laikyti paslaptyje“, – sakoma pranešime, publikuotame oficialioje M.Schumacherio svetainėje.

Artimiausias šeimos draugas

Šiuo metu FIA prezidento pareigas einantis J.Todtas galvos traumą 2013-aisiais patyrusio M.Schumacherio šeimą lanko nuolatos.

Kiek anksčiau J.Todtas yra prasitaręs, kad kartu su Michaeliu stebėjo F-1 lenktynes. Tiesa, bendrauti taip, kaip anksčiau, draugai negalėjo, komunikavimo galimybės labai ribotos.

Michaelio Schumacherio trauma

Michaelis, kuriam sausio 3 d. sukako 50 metų, patyrė sunkią galvos traumą slidinėdamas Meribelės kurorte Prancūzijos Alpėse 2013 m. gruodį. Nuo smūgio į uolą neapsaugojo ir šalmas.

Gydytojų teigimu, Michaeliui pasisekė, kad išgyveno, nes galvos sumušimai buvo daugybiniai. Po nelaimės tinstant legendinio lenktynininko smegenims medikai jam buvo sukėlę dirbtinę komą, kad atslūgtų tinimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas