Malaizijoje nugalėjo Buttonas

Dėl itin stipraus lietaus nutauktose „Formulės-1“ lenktynėse Sepango trasoje (Malaizija) triumfavo „Brawn GP“ komandos pilotas britas Jensonas Buttonas, iškovojęs antrąją pergalę šių metų pirmenybėse iš tiek pat galimų.
Antrajame šių metų „Formulės-1“ etape sekmadienį Malaizijoje nugalėjo iš pirmosios pozicijos startavęs britas J.Buttonas.

Prapliupus liūčiai lenktynės sekmadienį buvo nutrauktos likus 24 ratams iki jų pabaigos. Ir nors lietus vėliau liovėsi, lenktynės nebuvo atnaujintos dėl joms skirto laiko limito.

Vietos sportininkams buvo išdalintos pagal tuo metu (po 31 iš 56 ratų) užimtas pozicijas.

Tiesa, antrą pergalę iš eilės šiemet iškovojusio J.Buttono sąskaita pasipildė ne 10 įprastų taškų, o lygiai puse – 5. Tik pusė įprastų taškų pilotams buvo išdalinti todėl, kad nebuvo įveikti trys ketvirtadaliai numatytos lenktynių distancijos.

Tai pirmosios lenktynės nuo 2003 metų Brazilijos etapo, kai jos buvo sustabdytos dėl ypač nepalankių oro sąlygų, ir pirmosios nuo 1991 metų Australijos etapo, kai pilotams buvo skirta pusė taškų.

Antras Malaizijoje liko  „BMW Sauber“ pilotas vokietis Nickas Heidfeldas, už nugaros palikęs tautietį Timo Glocką iš „Toyota“ ekipos.

Pirmąjį tašką šiame sezone iškovojo pasaulio čempiono titulą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („McLaren-Mercedes“), sekmadienį finišavęs septintoje vietoje.