Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 17d. 17:37

Marcas Marquezas – „Moto GP“ ateitis

Marcas Marquezas
„Scanpix“ nuotr. / Marcas Marquezas
Marcas Marquezas – jauniausias čempionas „Moto GP“ istorijoje. Nors šis faktas atrodo kiek nutolęs ne sezono metu, artėjant lenktynininko gimtadieniui, norisi apžvelgti jo istoriją.

Pernai su gimtadieniu sveikinau Valentino Rossi – savo favoritą ne tik dėl 9 pasaulio čempiono titulų. Prie visų mano argumentų prisideda dar ir tai, kad mudu gimę tą pačią dieną – vasario 16-ąją.

Tad ar nustebau sužinojusi, kad „kitas“ genijus, perimsiantis „Moto GP“ ringą po Valentino, Marcas, gimė vasario 17 d.? Nė kiek. Jeigu tikėtume horoskopais, po Vandenio ženklu gimsta daugiausia bepročių ir genijų. O tai yra beveik tas pats.

Du čempionai

Marco istorija negali būti atsieta nuo Valentino. M.Marquezas „Moto GP“ ringą (tiksliau, žiedą) dar tik „perims“, net jeigu jau turi 2 pasaulio čempiono titulus. Pernai, po nesėkmių „Ducati“ komandoje, į lygiavertę kovą sugrįžo ir V.Rossi. O kol Valentino važiuoja tinkamu motociklu, tol jo era nesibaigia.

Tiesa, gali būti, kad šie metai bus paskutinis Vale bandymas išplėšti pergalę 10 kartą. Sakiau tai pernai, sakau ir šįmet – stebėti du genijus, besivaržančius dėl to paties titulo, yra privilegija. Ypatinga proga žiūrovams, reta galimybė – istorijos metraštininkams.

„Scanpix“ nuotr./Marcas Marquezas
„Scanpix“ nuotr./Marcas Marquezas

Daug kas, net pats Valentino, teigia, kad Marcas gali pasiekti netgi daugiau negu jis pats. Komandos „Repsol Honda“ vadovas Livio Suppo sako: „Turėti sėkmingą, bet trumpą karjerą – tai vienas dalykas. Visai kas kita – džiaugtis sėkme ilgai.“

Tik keli variantai galėtų sustabdyti Marcą nuo jau parašytos jo ateities. Niekada nelinkėtume traumos, bet, pasak vadovo, gali atsirasti kokia nors „kerinti brazilė ir išsivežti jį į negyvenamą salą“.

Numeriais 46 ir 93 pažymėti sportininkai yra daugiau negu „statistiniai“ čempionai. Manyčiau, būti čempionu – tai ne tik laimėti kovą, bet ir turėti savitą braižą, stilių, kaip ją laimėti. Charakteris, netgi talentas niekada neturi tiek galios, kiek ambicijos, užsispyrimas. Čempionas nėra tik greitas: jis žino, kodėl jis yra toks ir gali tai paaiškinti savo komandai (ypač – motociklo inžinieriams). Jis nori lygiaverčių varžovų, kad kautis būtų įdomu ir ne taip jau lengva.

Tiesa, kol Vale ir Marco pergalių ir podiumų skaičius yra nepalyginimas, įdomu ir kiti faktai: italui Valentino sueis 37-eri, ispanui Marcui – 23-eji. Vale ūgis – 1,82 m, svoris – 67 kg, Marco ūgis – 1,68 m, svoris – 59 kg. Tad juos skiria 14 metų ir 14 centimetrų.

„Scanpix“/AP nuotr./Marcas Marquezas
„Scanpix“/AP nuotr./Marcas Marquezas

Marco fenomenas

Ispano išskirtinis talentas dar iki „Moto GP“ žibėjo ir per 125 kub. cm pasaulio pirmenybių čempionatą. Čia, 2010-aisiais Estorile, Portugalijoje vykusiame etape jis krito prasidėjus lietui. Ir nors mechanikai skubiai sutvarkė motociklą, tačiau nespėjo to padaryti tuo laiku, per kurį Marcas dar galėjo grįžti į užtarnautą antrą poziciją. Sportininkas sugrįžo tęsti lenktynių iš paskutinės vietos. Jau po pirmo posūkio jis buvo penktojoje pozicijoje, o finišavo pirmas.

Šis vaikinas 2012 m. tapo jauniausiu istorijoje „Moto2“ nugalėtoju, o 2013-aisiais ir jauniausiu lenktynininku „Moto GP“ istorijoje, iškovojusiu pergalę „aukščiausioje“ plento žiedo lenktynių lygoje. Marcui buvo tik 20 metų ir 63 dienos – jis pagerino 1982 m. Freddie Spencerio pasiektą rekordą (20 m. ir 98 dienos).

Tiesa, tik atėjęs į „Moto GP“, dar pirmojo bandymo metu, kuris vyko Valencijoje, tam tikroje trasos atkarpoje per savo pirmąjį važiavimą M.Marquezas buvo greitesnis už Casey Stonerį, Valentino Rossi ir Dani Pedrosą.

Marquezas buvo pirmasis, kurio galinis ratas pakildavo į orą „gulant“ posūkyje. Marcas stabdo brutaliai – blokuodamas priekinį ratą. Taip pat jo „įprotis“ guldant motociklą asfaltą liesti ne tik keliu, bet ir alkūne (ar net pečiu) įvedė naują madą tarp plento žiedo lenktynininkų visame pasaulyje.

Šeima ir „enduro“

Ypač žaviuosi Marco draugyste su broliu Alexu, kuris jau yra ir „Moto3“ nugalėtojas. Net dabar, abu tapę čempionais,  broliai gyvena kartu su tėvais. Tai parodo kokią svarbą šiems lenktynininkams turi šeima, kuri visada juos palaikė ir skatino. Dar vaikus kiekvieną savaitgalį tėtis veždavo į vienas varžybas, mama – į kitas.

„Scanpix“ nuotr./Marcas Marquezas
„Scanpix“ nuotr./Marcas Marquezas

Turbūt iš senelio Marcas paveldėjo ir pozityvų požiūrį į pasaulį. Jis garsus savo šypsena, juoku, o jo giedras būdas nepalieka abejingų. Ir ne tik merginų. M.Marquezas taip pat moka arba jaučia kaip bendrauti ir su žiniasklaidos atstovais.

Kai 93 startiniu numeriu pažymėtas lenktynininkas iškovojo pasaulio titulą, dalis žurnalistų jo braižo įtaką bandė įžvelgti motokroso šaknyse. Net jeigu nemaža dalis žiedinių lenktynių sportininkų laisvalaikiu „palaksto“ ir ant žvyro, šokinėja per kalniukus, ne visi taip dažnai ir aistringai.

Marcas 1998 m. savo, kaip motociklininko, karjerą pradėjo nuo „enduro“ tipo varžybų, o 2001 m. tapo ir Katalonijos motokroso čempionu. Tik vėliau jis atrado lenktynes ant asfalto. Pernai, nepamiršęs savo pirmos aistros, M.Marquezas ėmėsi iniciatyvos „Laps for Life 93“. Motokroso trasoje kartu su broliu jiedu mokė vaikus iš viso pasaulio. Manyčiau, tai taps gražia tradicija.

Tiesa, ir dar. Marcas dalyvauja (šįmet – ir su broliu Alexu) ir „Superprestigio Dirt Track(grubiai tariant, ovalioje arenoje vykstančiose motociklų „šonaslydžio“ varžybose ant birios smėlio-žvyro dangos) ir praeitų metų gruodžio mėnesį užėmė pirmąją vietą bendroje įskaitoje.

Alexas yra sakęs: „Visada žavėjausi Marco gebėjimu aiškiai matyti dalykus“. O apie pergalę 2014-aisiais Marco rašė: „Nors laimėjau 13 kartų, niekada nepamiršiu, kaip Valensijoje mano brolis tapo „Moto3“ čempionu. Su niekuo neįmanoma palyginti to jausmo, kai brolis laimi titulą.“

VIDEO: Marcas Marquezas motokroso trasoje „Red Bull“ fotosesijos metu

Jaunystės klaida?

Pradėjau nuo dviejų genijų, jais ir pabaigsiu.

2015-ųjų „Moto GP“ sezonas buvo... kiek „keistokas“. Dėl V.Rossi ir M.Marquezo kovos. Net jeigu Vale, vadinamas Daktaru, lyderiavo čempionate, o M.Marquezas dažnai krito. Spalio mėnesį Malaizijoje, Sepange įvyko Valentino ir Marco kontaktas, po kurio pastarasis griuvo. Daktaras gavo baudą ir paskutiniame čempionato etape Ispanijoje, Valensijoje turėjo startuoti iš paskutinės pozicijos. Nors sportininkas dar kartą įrodė savo kalibrą ir finišavo ketvirtas, tai neužtikrino jam nugalėtojo pozicijos.

Po šios kovos „Moto GP“ bendruomenė susiskaldė į kelias stovyklas – kas už italą, o kas už ispaną. Ir kalbama ne apie 2015 m. čempioną, irgi ispaną Jorge Lorenzo, bet Marcą. Paskutiniame etape M.Marquezas visą laiką „saugiai“ laikėsi už Jorge, Valentino komandos porininko. Rossi sako, kad tai buvo netikra, surežisuota, o Marquezas teigia, kad Jorge buvo labai greitas ir jo nesugebėjo aplenkti.

„Koks žaidimas buvo žaidžiamas?“ – klausė viso pasaulio spauda, įvykį pavadinusi „Rossi ir Marquezo drama“. Iki šiol spėliojama, kas įvyko... Ir nežinia, ar turėsime galutinį atsakymą. Tačiau kol kas abu genijai nelabai sutaria, nors visada žavėjosi vienas kito pasiekimais ir talentu. Tikiu, abu linksmo, atviro, džiaugsmingo būdo sportininkai netrukus susikalbės. Net jeigu tik tada, kaip sako Marcas, kai Vale vėl laimės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

motociklininke.lt
Temos: 1 „MotoGP“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:36
52:13
17:22

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas