Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 17d. 14:13

Martynas Samuitis ir Ramūnas Šaučikovas nusitaikė į Portugaliją

M.Samuitis ir R.Šaučikovas
Komandos nuotr. / M.Samuitis ir R.Šaučikovas

Antrose pagal pajėgumą pasaulio ralio varžybose Lietuvai atstovaujantys „WELLMAN Rally Team“ svarsto praleisti du artimiausius Europos ralio čempionato etapus ir surinkus reikiamą biudžetą, išvykti į penktąjį etapą. Jis vyks gegužės 15-17 d. Azorų salose, Portugalijoje.

Rinks lėšas startui Portugalijoje

2014 m. Europos ralio čempionate besirungiantis Martyno Samuičio ir Ramūno Šaučikovo ekipažas jau spėjo sėkmingai debiutuoti lenktynėse Latvijoje, kur su pasiektu rezultatu pateko į pajėgiausių Europos ralio lenktynininkų dešimtuką.

Dėl tolesnių startų intensyviai strateguojanti komanda tikisi tęsti važiavimą žvyro trasose, tad praleis artimiausius du asfaltinių atkarpų čempionato etapus. Pasirinkimas startuoti gegužę taip pat duoda laiko ekipažui susirinkti biudžetą, kuris leistų įtikinamai atstovauti Lietuvai Europoje.

Komandos nuotr./M.Samuitis
Komandos nuotr./M.Samuitis

„Kiekvieną važiavimą čempionate renkamės labai atsakingai, pagal savo galimybes. Pavyzdžiui, kovo 28-30 d. Graikijos etapą praleidžiame, nes mums tai yra per brangu, reikės ir žvyro, ir asfalto padangų. O dar ir žvyro danga ten yra negailestinga – dideli akmenys ir duobės, tai iškart apgadins automobilį. Be to, asfaltiniame ralyje neturime dar tokios patirties, kad galėtume siekti aukščiausių rezultatų, tad verčiau praleidžiame šį važiavimą“, – sako M.Samuitis.

Jėgas išbandė Latvijoje

Šių metų Europos ralio čempionatą sudaro dvylika etapų, kurių du jau įvyko – Austrijos „Janner“ (sausio mėn.) ir Latvijos „Liepojos“ (vasario mėn.) raliai. Pajėgiausi pasaulio lenktynininkai toliau važiuos Graikijos (kovo mėn.) ir Jungtinės Karalystės (balandžio mėn.) etapus. Lietuvių komanda prie jų prisijungs jau penktajame važiavime, Portugalijoje (gegužės mėn.).

Po dviejų etapų, iš kurių lietuviai dalyvavo tik viename, komanda užima 16 vietą, su 3 taškais, o savo grupėje, „Production Cup“, 8 vietą, su 20 taškų. Latvijos ralį „WELLMAN Rally Team“ finišavo 9 vietoje bendroje įskaitoje ir 4 vietoje savo grupėje.

Komandos nuotr./M.Samuitis ir R.Šaučikovas
Komandos nuotr./M.Samuitis ir R.Šaučikovas

Lenktynininkams, tai aukso vertės pasiekimas. Komandos tikslas čempionate – finišuoti visus ralius, kuriuose dalyvaus, tad toks aukštas debiutinis pasiekimas įkvėpė nesustoti ir kovoti dar stipriau.

„Latvijoje su kiekvienu greičio ruožu važiavome vis užtikrinčiau. Aukščiausi mūsų rezultatai, kuriuos pasiekėme antrąją ralio dieną – devintame ir dešimtame greičio ruožuose savo įskaitoje užėmėme antrą vietą. Nuo „Production cup“ grupės prizininkų, tarp jų ir nugalėtojo Janis Vorobjovs, atsilikome labai nedaug, o kai kuriuose greičio ruožuose net ir lenkėme jį. Iki prizinės vietos klasėje mums pritrūko 7 s. Prieš išvykstant tikėjomės sudaryti stiprią konkurenciją geriausiems ralio lenktynininkams, tobulėti aukščiausio lygio lenktynėse. Latvijoje mums tai pavyko“ , – sako komandos šturmanas R.Šaučikovas.

Komandos nuotr./R.Šaučikovas
Komandos nuotr./R.Šaučikovas

Varžosi vieni greičiausių ekipažų

Po dviejų Europos ralio čempionato etapų pirmas dvi vietas užima lenkas Robertas Kubica ir suomis Esapekka Lappi, turintys po 39 taškus. Po puikaus pasirodymo Latvijoje į trečią vietą išsiveržė Rusijos sportininkas, kuris atstovauja Latvijai – Vasiliy Gryazin.

Į lyderių penketuką dar patenka gerai „Janner“ ralyje (Austrija) pasirodęs čekas Vaclav Pech ir airis Craig Breen. Lenkų sportininkas, kurio karjerą atidžiai stebi „WELLMAN Rally Team“, Kajetan Kajetanowicz, kol kas užima tik 8 vietą. Jis dėl patirtos avarijos nefinišavo pirmojo čempionato etapo, o Latvijoje užėmė ketvirtą vietą.

Komandos nuotr./Kajetan Kajetanowicz
Komandos nuotr./Kajetan Kajetanowicz

Lietuvių vertinimu, tokie rezultatai dar neatspindi tikrojo lenko pajėgumo ir tolesniuose etapuose jis gali stipriai išsiveržti į lyderius. 

Šių metų važiavimas Europos čempionate – ekipažo posūkis į tarptautinę platformą. Komanda Lietuvoje važiuos tik dviejuose raliuose per metus, kurie tuo pačiu yra Šiaurės Europos zonos čempionato etapai. Europos čempionate planuoja įveikti du-tris etapus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas