Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 13d. 08:57

Martynas Samuitis: „Iš automobilio kvalifikacijoje išspaudėme viską, ką galėjome“

„Technorama-Wellman“ komanda
Algirdo Venskaus nuotr. / „Technorama-Wellman“ komanda

„Technorama – Wellman“ komanda su 2011-ųjų „1000 km lenktynių“ nugalėtoju „Honda Civic Type-R“ penktadienio vakarą vykusioje kvalifikacijoje užėmė 6 vietą. Geriausias jų parodytas vieno rato įveikimo laikas – 1 min. 24,859 sek.

Komandos vairuotojas Martynas Samuitis šį rezultatą sako vertinantis labai gerai: „Manau, kad iš savo dviejų litrų automobilio išspaudėme viską, ką galėjome“. Apie 280 AG išvystantis „Honda Civic“ – aukščiausiai pakilęs automobilis A2000 klasėje, kurioje varžosi bolidai su varikliais, kurių darbinis tūris nesiekia dviejų litrų.

Vis tik tikrosios lenktynės vyksta šeštadienį, o ilgoje tūkstančio kilometrų distancijoje kvalifikacijoje užimta vieta yra labiau formalumas. Nepaisant to, tai – puiki galimybė papildomai treniruotei ir savo jėgų išbandymui.

Šiais metais „1000 km lenktynėse“ kaip niekad daug automobilių rodo gerus rato įveikimo laikus – Palangoje per keturiolika metų dar nėra buvę atvejo, kad net 14 bolidų kvalifikacijos metu „tilptų“ į 1 min. 30 sek.

M.Samuitis atskleidė, kad komanda turi taktikos planą šeštadienio lenktynėms: „Nemažai priklauso nuo to, kaip mes ta taktika naudosimės. Mūsų tikslas – finišas“.

„Mes važiavome savo sportiniu tempu ir iškovojome tokią vietą, kokios esame verti. Vadinasi, prieš mus šeštadienį startuos penki automobiliai, kurių greitis vieno greito rato metu yra geresnis. Bet – kaip žinote – šeštadienį vyks ne vieno rato, o 1000 km lenktynės.”, – pasakoja „TECHNORAMA – Wellman” komandos vadovas Linas Nemura.

L.Nemura priduria, kad kvalifikacijoje „Martin Sport” dirbtuvėse Kaune sukonstruoto „Honda Civic Type-R” automobilio netausojo, norėjo pamatuoti kokią laiko persvarą suteikė per metus automobiliui padaryti pakeitimai. Viena aišku – iš žaliai balto virtęs juodu, Martyno Samuičio, Roberto Kupčiko ir Lino Adomavičiaus vairuojamas bolidas tikrai pagreitėjo.

„Atvykome į Palangą tikėdamiesi „tilpti” į 1:25 rato įveikimo laiką. Tilpome, dar su dviem dešimtosiomis kišenėje – geriausias kvalifikacijos metu pasiektas laikas – 1:24.8.”, – džiaugėsi Linas Nemura.

Svarbios pirmos dvi vietos

Lino Nemuros nuomone, 1000 km lenktynių kvalifikacijoje svarbios nebent pirmos dvi vietos, kurias šiais metais iškovojo „BarBar'a-Bauer Team” su „Aquila SR1” ir belgų „Mojo Lounge Racing” komanda, lenktynėse važiuojanti „BMW M3 Silhouette” bolidu.

„Pirmos dvi vietos yra labai svarbios, nes jas parodo per žydruosius televizoriaus ekranus.”, – šypsodamasis taria komandos vadovas.

Beje, viena pozicija aukščiau – iš penktosios pozicijos – startuos „TECHNORAMA – Wellman” komandos kaimynai aptarnavimo zonoje „INTER RAO Lietuva” komanda su Martyno Samuičio vadovaujamose „Martin Sport” dirbtuvėse sukonstruotu BMW M3 bolidu.

VIDEO: 1000km kvalifikacija Technorama-Wellman

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas