Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medikai pradeda žadinti Michaelį Schumacherį iš komos, testo metu jis sumirksėjo

Michaelis Schumacheris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Michaelis Schumacheris
Šaltinis: 15min
0
A A

Prancūzijos medikai pradeda žadinti lenktynininką Michaelį Schumacherį iš komos. Mažinamos dirbtinę komą M.Schumacheriui palaikančios vaistų dozės.

Septyniskart „Formulės 1“ čempionas dirbtinai sukeltoje komoje išbuvo mėnesį. Trečiadienį leidinys „L'Equipe“, remdamasis savo šaltiniu ligoninėje, praneša, kad medikai ėmė pamažu žadinti Michaelį.

Lenktynininkas, kuriam sausio 3 d. sukako 45-eri, sunkią galvos traumą patyrė slidinėdamas Prancūzijos Alpėse. Nelaimė nutiko 2013 m. gruodžio 29 d. Nuo smūgio į akmenį apsauginis šalmas trūko pusiau, buvo pažeisti abu smegenų pusrutuliai.

Jau pirmą savaitę po sunkios traumos Grenoblio medikai atliko M.Schumacheriui dvi galvos operacijas, vėliau pašalino gabalėlį kaukolės. Siekiant sumažinti smegenų tinimą, sportininko kūno temperatūra buvo sumažinta iki 35 laipsnių.

VIDEO: M.Schumacherio šalmo vaizdo kameros kompiliacija

Yra vilčių, kad viskas bus gerai?

Leidinys praneša, kad M.Schumacherio organizmas į „žadinimą iš komos“ reaguoja teigiamai. Pastaruoju metu medikai nuolat informuodavo, kad lenktynininko būklė stabili, bet išlieka kritinė.

Praėjus penkioms savaitėms po traumos, bijodami raumenų atrofijos, medikai pradėjo mankštinti lenktynininko raumenis, praneša „The Daily Mail“.

Laukia keli mėnesiai „letargo“

Pasak „L'Equipe“, tai geriausios per mėnesį iš M.Schumacherį gydančios ligoninės atėjusios žinios.

Profesorius Jeanas Lucas Trowelas žurnalui paaiškino, kad po keturių savaičių, praleistų komos būsenos, buvo būtina pradėti žadinti sportininką.

Kelis mėnesius M.Schumacheris vis dar išliks „letargo būsenos“.

Laipsniškas buvusio lenktynininko pakilimas iš komos turėtų būti lėtas ir atsargus – ėmus mažinti komą palaikančių vaistų dozes pirma jis atmerktų akis, imtų suvokti aplinką ir su ja komunikuoti įvykdydamas tokius paprastus nurodymus, kaip „atmerkite akis“, „užmerkite akis“, „išsižiokite“, „paspauskite ranką“.

Vis dėlto, pasak gydytojo, kitus kelis mėnesius M.Schumacheris vis dar išliks „letargo būsenos“. Sunku prognozuoti sunkių galvos traumų liekamuosius padarinius, tad visiškai atsigauti gali prireikti ir kelerių metų.

Papildyta 16.32 val. Nors sportininko vadybininkė Sabine Kehm sako, kad gali prireikti nemažai laiko, kol M.Schumacheris visiškai pabus iš komos, jau dabar esama ir gerų ženklų.

Pasak „L'Equipe“, bandomojo testo metu M.Schumacheris sumirksėjo. Tai – geras ženklas, nes anksčiau išsakytos prognozės buvo pesimistiškesnės. Buvo išsakyta netgi minčių, kad lenktynininkas gali niekada nepabusti iš komos.

Papildyta 20.06 val. Kol kas nėra žinių, kad M.Schumacheris galėtų visiškai atsigauti

Ekspertai pabrėžia, kad tik labai retais atvejais pacientai laikomi dirbtinoje komoje ilgiau nei tris savaites, ir sako, kad kitas jo gijimo etapas gali būti sudėtingas, galimas atkritimo pavojus.

M.Schumacherio kolega ir tėvynainis Sebastianas Vettelis anksčiau šią savaitę sakė, kad meldžia stebuklo, kuris leistų jo draugui įveikti jo negalią.

„Mes vis dar nežinome, kokios formos jis bus nubudęs, o tai siaubinga jo šeimai ir jo draugams“, – sakė S.Vettelis.

Netoli Paryžiaus esančios Bisetro universitetinės ligoninės gydytojas Bernardas Vigue sakė, kad lenktynininko laukia daug mėnesių arba net metų terapijos.

„Sveikimas gali užtrukti labai ilgai. Kai kuriais atvejais pacientai sveiksta nuo metų iki trejų“, – sakė B.Vigue'as.

M.Schumacheris buvo septynis kartus tapęs „Formulės 1“ pasaulio čempionu ir iškovojęs net 91 pergalę lenktynėse.

Vairuodamas jis nebijojo lenkimų ir turėjo geležinius nervus, todėl manoma, kad slidinėdamas tai pat nebijojo rizikos. Tačiau atrodo, kad jam tiesiog nepasisekė. Sakoma, kad lemtingąją dieną jis neperžengė savo slidinėjimo galimybių ribos. Kodėl jis išvažiavo iš pažymėtos trąsos, nežinoma, tačiau atrodo, kad jis kliudė sniegu vos pridengtą uolą, prarado pusiausvyrą ir kritęs susitrenkė galvą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas