Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 27d. 15:09

„Metų lenktynininko 2017“ rinkimai: kam balsus skiria redaktoriai

„Lexus Team LT“ komanda „ENEOS 1006 km lenktynėse“
Vytauto Pilkausko nuotr. / „Lexus Team LT“ komanda „ENEOS 1006 km lenktynėse“

Tradicija, jog prabėgančius metus 15min užbaigia „Metų lenktynininko“ rinkimais. Jų metu savo nuomonę apie geriausią bei perspektyviausią lenktynininkus, Lietuvos automobilių sporto veidą bei geriausią renginį išsakys kelios dešimtys automobilių sporte žinomų žmonių. Komisijos narių nuomonė lems lygiai pusę galutinio įvertinimo: likusią dalį nulems 15min skaitytojai.

Nuomone apie prabėgusius metus Lietuvos automobilių sporto srityje, ryškiausius įvykius ir veidus pasidalijo portalo Lrytas.lt „Auto“ rubrikos redaktorė, ralio šturmanė ir Lietuvos mini ralio čempionė Ilona Steponėnė bei automobilių žurnalo „Autobild Lietuva“ vyriausias redaktorius, ne vieno Lietuvos rekordo autorius, Vitoldas Milius. Anot jų, pagyrų šiemet nusipelnė ne vienas ir ne du sportininkai.

Kas buvo geriausias lietuvis lenktynininkas 2017-aisiais?

Ilona Steponėnė: Vieną žmogų labai sunku išskirti, nes turime tikrai daug gerų sportininkų skirtingose lenktynių šakose. Ar ralio lenktynininkas geresnis už „drifterį“, o kartingistas už motociklininką? To tikrai negalima pamatuoti.

Ilona Steponėnė, Vytauto Pilkausko nuotr.
Ilona Steponėnė, Vytauto Pilkausko nuotr.

Vis tik iš visų lietuvių pasirodymų 2017 metais išskirčiau Antaną Juknevičių. Dakaro ralis yra ne tik didelis šou, bet ir nejuokingai sudėtingos lenktynės, kuriose lenktynininko rezultatas priklauso ne tik nuo gryno sugebėjimo vairuoti ar sėkmės, bet ir nuo proto, strategijos bei gebėjimo sutelkti komandą. A.Juknevičiaus užimta 21 vieta Dakare, o paskui ir 6 vieta Kazachstano ralyje tikrai nėra atsitiktinumas. Turint galvoje ribotus lietuviškos komandos finansus, Antano pasiekimas yra neįtikėtinai geras.

Ne šiaip sau paminėjau dar tris lenktynių sritis. 2017-aisiais taip pat puikiai pasirodė kartingo lenktynininkas Rokas Baciuška, viename Europos kartingo čempionato etape užėmęs 2 vietą ir labai sėkmingai debiutavęs ralio-kroso lenktynėse. JAV gyvenantis lietuvis Aurimas Bakchis šonaslydžio „Formulėje-1“ – „Formula Drift“ šįmet užėmė net trečiąją vietą bendroje įskaitoje, tai irgi nerealus pasiekimas. O Arminas Jasikonis labai stipriai pasirodė MXGP motokroso čempionate, Portugalijoje užėmęs trečiąją vietą. Jie visi verti geriausiojo vardo, visgi savo tašką skiriu A.Juknevičiui.

Vitoldas Milius: Sunku išrinkti geriausią, nes skirtingo automobilių sporto tipo varžybų ir pasiekto rezultato „svoris“ gali būti apgaulingas. Šiais metais vertinsiu tik tuos, kurie dalyvavo tarptautinėse varžybose. Aš, kaip ir dauguma čia pasisakiusiųjų, norėčiau paminėti du lenktynininkus – Roką Baciušką ir Kasparą Navicką. Jie šiemet demonstravo puikią sportinę formą ir didžiulį potencialą žvelgiant į ateitį.

Tačiau savo balsą atiduodu Dominykui Butvilui. Dalyvaudamas lenktynėse Lenkijoje, Dominykas demonstravo brandaus lenktynininko greitį, pelnė kaimyninės šalies aistruolių simpatijas ir labai rimtų konkurentų pagarbą.

Kas buvo perspektyviausias lietuvis lenktynininkas 2017-aisiais (iki 21 metų)?

Ilona Steponėnė: Jau minėtas R.Baciuška. Vaikinas tik šįmet pradėjo važiuoti ralio-kroso lenktynėse ir iš karto šovė tarp geriausių – Rygoje vykusiame Europos ralio-kroso čempionato etape užėmė antrąją vietą. Bus labai įdomu stebėti, kaip jam seksis ateinančiais metais. Labai tikiuosi, kad Rokui pavyks sulaukti rėmėjų dėmesio ir suvažiuoti visą ralio-kroso čempionatą.

Lietuvos žurnalistų autoklubo nuotr./Vitoldas Milius, Lietuvos „Metų automobilio“ konkurso komisijos narys.
Lietuvos žurnalistų autoklubo nuotr./Vitoldas Milius, Lietuvos „Metų automobilio“ konkurso komisijos narys.

Taip pat įdomus jaunas lenktynininkas yra Justas Jonušis. Jam tik 15 metų ir vaikinas tik šįmet išaugo vaikiškus kartingo čempionatus, bet vos per vienus metus išbandė daug skirtingų disciplinų, įskaitant „Formulę-4“ ir žiedines lenktynes, o pabandęs KZ2 kartingą tapo Lietuvos vicečempionu. Kol kas jis dar labai jaunas ir neaišku, kurią kryptį pasirinks, bet per keletą ateinančių metų Justas turi daug perspektyvų.

Vitoldas Milius: Rokas Baciuška ir Kasparas Navickas. Abu šie lenktynininkai yra jauni ir labai perspektyvūs. Linkiu jiems stiprybės, disciplinos ir sėkmės. Istorija sako, kad pastarosios irgi reikia.

Kas vertas Lietuvos automobilių sporto veido titulo, labiausiai prisidėjo sportą garsindamas šalyje?

Ilona Steponėnė: Čia nepralenkiamas Benediktas Vanagas. Jį tikrai žino net ir tie žmonės, kam lenktynės visiškai svetimas dalykas. Bet kartu labai džiugu, kad vis daugiau sportininkų ima bendrauti ne tik savo uždarame rate, bet ir su visuomene, žiūrovais. Tam turi įtakos ir bendras socialinių tinklų populiarėjimas, bet kartu ir išlaisvėjimas iš lietuviško kuklumo.

Vitoldas Milius: Jokio stebuklo čia nėra, favoritas aiškus – Benediktas Vanagas. Automobilių sporto bendruomenėje jam į nugarą kvėpuoja net keli rimtai žinomumui dirbantys veidai, bet Benediktas stipriai juos lenkia „visuotiniu“ žinomumu. Jo veiklos erdvė daug platesnė ir gilesnė, o į ją jis neša gerą žinią apie automobilių sportą.

Geriausias lietuviškas automobilių sporto renginys 2017-aisiais?

Ilona Steponėnė: Yra daug gerų renginių, bet vis tik „1006 km lenktynės“ Palangoje yra numeris 1. Pradedant nuo dalyvių parko iš viso pasaulio, tris dienas nesustojančio veiksmo, baigiant tokiais nematomais dalykais, kaip milžiniški sunkvežimiai technikos vien filmavimui, „1006 km lenktynės“ nenusileidžia daugybei užsienio renginių. Ne tik nenusileidžia – esu buvusi nemažai lenktynių, įskaitant „Formulę-1“, Le Maną bei WEC etapus, ir pagal žiūrovams sukurtą infrastruktūrą, užimtumą bei renginio kokybę „1006 km lenktynės“ yra tikrai labai aukštame lygyje. Tai, ką lietuviai sugeba kiekvienais metais sukurti iš gabalo greitkelio ir plyno lauko yra tiesiog neįtikėtina.

Vitoldas Milius: Vertinant renginio visumą – geriausias lietuviškas automobilių sporto renginys yra „1006 km lenktynės“. Mano balsas atitenka jam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas