Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 29d. 13:37

„Metų lenktynininko 2017“ rinkimai: už ką balsuoja Dakaro ralio dalyviai

Saulius Jurgelėnas papasakojo, kaip nepaklysti Dakare
Komandos nuotr. / Saulius Jurgelėnas papasakojo, kaip nepaklysti Dakare

Tradicija, jog prabėgančius metus 15min užbaigia „Metų lenktynininko“ rinkimais. Jų metu savo nuomonę apie geriausią bei perspektyviausią lenktynininkus, Lietuvos automobilių sporto veidą bei geriausią renginį išsakys kelios dešimtys automobilių sporte žinomų žmonių. Komisijos narių nuomonė lems lygiai pusę galutinio įvertinimo: likusią dalį nulems 15min skaitytojai.

Nuomone apie prabėgusius metus Lietuvos automobilių sporto srityje, ryškiausius įvykius ir veidus pasidalijo du ateinančių metų Dakaro ralį šturmuosiantys sportininkai: Vaidotas Žala, važiuojantis su „Agrorodeo“ komanda, ir Antanas Juknevičius, sėsiantis prie „Craft Bearings“ komandos automobilio vairo.

Kas buvo geriausias lietuvis lenktynininkas 2017-aisiais?

Vaidotas Žala: Palaikysiu savo srities kolegas ir atiduosiu balsą Antanui Juknevičiui. Dakare finišas yra rimtas reikalas, ypač 21 vietoje.

Antanas Juknevičius (atsakydamas į šį klausimą e. paštu sportininkas pabrėžė, kad greta atsakymo privaloma palikti ir jo padėtą virtualų šypsnį): Matyt, kad aš :)

Kas buvo perspektyviausias lietuvis lenktynininkas 2017-aisiais (iki 21 metų)?

Vaidotas Žala: Man patinka nuosekliai tobulėjantys du jaunuoliai, kurie kovoja ralio kroso trasose – Kasparas Navickas ir Rokas Baciuška. Abu demonstruoja aukštį lygį ir solidžius rezultatus. Palinkėsiu tiek Kasparui, tiek Rokui ateityje išbandyti klasikinio ralio trasas, kuriose trūksta jaunosios pamainos tokiems „senoliams“ kaip aš.

Antanas Juknevičius: Rokas Baciuška – už trumpą, bet puikų pasirodymą Europos ralio kroso čempionate. Tikiuosi 2018 sezone jam, kaip ir Kasparui Navickui, pavyks sudalyvauti visuose etapuose, nekantriai lauksiu šių pasirodymų.

Kas vertas Lietuvos automobilių sporto veido titulo, labiausiai prisidėjo sportą garsindamas šalyje?

Vaidotas Žala: Benediktas Vanagas. Už tai, kad dar sykį startuos Dakare, ir už ilgalaikes pastangas skleidžiant lenktynių virusą Lietuvoje.

Antanas Juknevičius: Gal ir nustebinsiu, bet Darius Vaičiulis. Charizmatiškas, tik 2017 atejęs į automobilių sportą iškart prisidėjo prie geriausio Dakaro rezultato. Ir, svarbiausia, išpopuliarino automobiliu sportą verslininkų, bankinkų, alpinistų, keliautojų gretose, kuriose ankščiau ši sporto šaka visai nebuvo sekama, o dabar turi aistringų sekėjų gretas. Tai, mano nuomone, ir yra tikriausias auto sporto garsinimas.

Geriausias lietuviškas automobilių sporto renginys 2017-aisiais?

Vaidotas Žala: Atiduodu balsą šauniausią šių metų renginį „Samsonas Rally Rokiškis“. Smagiausias metų renginys ir mieli prisiminimai. Teisingai suorganizuoti Lietuvos ralio čempionato varžybas yra sudėtinga užduotis, tačiau Audrius Gimžauskas su savo komanda labai stengiasi sukurti šventę ne tik žiūrovams, bet ir dalyviams. Šiemet jam tai puikiai pavyko. Taip pat reikėtų padėkoti itin greitam kolegai Martynui Samsonui, kuris mecenavo šį renginį ir padėjo jam atsirasti ralio kalendoriuje.

Antanas Juknevičius: Tradiciškai, bet čia niekas nei savo mastais, nei žiniasklaidos sklaida Lietuvoje negai prilygti „1006 km lenktynėms“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas