Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 11 20, 19:11

Metų lenktynininko rinkimai. Ernesto Staponkaus nuomonė

15min tęsia tradicinius „Metų lenktynininko 2016“ rinkimus. Jų metu savo nuomonę apie geriausią bei perspektyviausią lenktynininkus, Lietuvos automobilių sporto veidą bei geriausią renginį išsakys kelios dešimtys automobilių sporte žinomų žmonių. Komisijos narių nuomonė lems lygiai pusę galutinio įvertinimo: likusią nulems 15min skaitytojai.
Ernestas Staponkus
Ernestas Staponkus / Komandos nuotr.

Ernestas Staponkus – Lietuvos ralio-kroso lenktynininkas, dalyvaujantis Europos čempionate ir šiemet čia užėmęs 11-ą vietą.

– Ernestai, kas buvo geriausias lietuvis lenktynininkas 2016-aisiais?

– Geriausias lietuvis lenktynininkas, mano nuomone, turi geriausiai atstovauti Lietuvai tarptautinėse lenktynėse. Dėl to galvoju, kad šiemet aukščiausią vietą tarptautinėse lenktynėse iškovojo mano kolega ir tuo pačiu konkurentas Kasparas Navickas.

Jis šiais metais FIA Europos RX ralio-kroso čempionate užėmė trečią vietą „Super 1600“ klasėje. Gaila, kad antra sezono dalis man buvo nesėkminga, bet labai nuoširdžiai džiaugiuosi už Kasparą, kuris antrą sezono dalį pravažiavo tiesiog fantastiškai. Gaila, kad pirmuose sezono etapuose jam nesisekė. Jeigu viskas būtų gerai ėjęsi nuo pat sezono pradžios, ką gali žinoti, gal net Europos čempioną šiemet turėtume.

Jeigu viskas Kasparui būtų gerai ėjęsi nuo pat sezono pradžios, ką gali žinoti, gal net Europos čempioną šiemet turėtume

Linkiu jam didžiausios sėkmės kitą sezoną, bet tai nereiškia, kad nusileisiu jam lenktynių metu. Tikiuosi jį ir kitais metais išvysti Europos čempionate ir pakovoti trasoje.

– Kas buvo geriausias jaunas lietuvis lenktynininkas (iki 21 m.)?

– Jeigu neklystu, Kasparas Navickas šiemet atšventė 20 metų jubiliejų, tai jį įvardinčiau geriausiu ir šioje kategorijoje.

Nelabai seku kartingo lenktynes, bet žinau, kad ten yra visas būrys jaunų ir gabių sportininkų, dalyvaujančių lenktynėse užsienyje.

– Kas vertas Lietuvos automobilių sporto veido titulo ir labiausiai prisidėjo prie šio sporto garsinimo šalyje?

– Man atrodo, kad Lietuvos automobilių sporto veidas kelis metus yra Benediktas Vanagas. Be jokių abejonių skiriu šią nominaciją jam. Gerbiu šį žmogų ir linkiu jam visokeriopos sėkmės Dakare.

– Geriausias Lietuvoje vykęs automobilių sporto renginys?

– Esu ralio-kroso lenktynininkas, todėl norėčiau paminėti vilkyčiuose vykusias ralio kroso Europos „Challenge“ taurės lenktynes. Labai tikiuosi, kad kitais metais jos sulauks daugiau dėmesio tiek iš žurnalistų, tiek ir iš žiūrovų.

Toje pat trasoje šiemet po keleto metų pertraukos vyko ir Europos autokroso čempionato etapas.

Tačiau savo masiškumu ir užmojais, man atrodo, kol kas geriausiai atrodantis autosporto renginys Lietuvoje yra „ENEOS 1000 km lenktynės“.

Dėl įtempto savo varžybų kalendoriaus neturėjau laiko apsilankyti „Fast Lap“ lenktynėse, girdėjau, kad tai irgi gražus renginys, tačiau pagal tai, koks žiniasklaidos dėmesys jiems skiriamas jaučiu, kad jie sparčiai tobulėja, bet dar kol kas neaplenkė lenktynių Palangoje.

Pirmadienį skaitykite „ENEOS 1006 km“ lenktynes organizuojančios įmonės vadovo Dariaus Jonušio nuomonę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas