Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 4d. 10:43

Metų lenktynininko rinkimai. Joanos Survilaitės nuomonė

Joana Survilaitė
Asmeninio archyvo nuotr. / Joana Survilaitė
GAZAS.LT drauge su „Publicum Sport“ rengia Metų lenktynininko rinkimus. Kalbinsime labiausiai prie Lietuvos autosporto prisidėjusius ar arti jo esančius žmones, klausime jų nuomonės ir kitų metų pradžioje susumavę balsus paskelbsime pačius geriausius.

Šįkart – vienintelės Lietuvoje ralio pilotės Joanos Survilaitės, praeityje iškovojusios ir šalies „ICA Junior“ kartingų čempionės titulą, nuomonė.

Joana, kas, Tavo nuomone, geriausias šių metų lenktynininkas Lietuvoje?

Simas Juodviršis. Jei būdamas tokio amžiaus jis sugebėjo pasiekti tokių rezultatų – tapo Europos kartingų čempionu, užėmė trečią vietą Pasaulio čempionate, gal 7-8 kartus iškovojo Lietuvos čempiono vardą, porą kartų – Lenkijos ir puikiai pasirodė dar eilėje kitų varžybų, tai manau, ateityje jis pasieks dar daugiau.

Labai vertinu ir Dominyką Butvilą, tapusį šių metų Lietuvos automobilių ralio čempionu, tačiau Lietuvos čempionu kas nors tampa kasmet, o Simas pasiekė tokį lygį, kokio nepasiekė nei vienas kitas lietuvis. Jis tikras talentas ir tikiu, kad ateityje nustebins mus dar labiau.

Kokį lenktyninį automobilį pavadintum geriausiu Lietuvoje 2012-aisiais?

Lietuvoje visų laikų populiariausiu ralio automobiliu yra „Mitsubishi“. Unikalus automobilis, kurį ir pati labai myliu, ir prie kurio vairo visad esu labai laiminga.

Automobilių sporte dienas leidžia ne tik lenktynininkai. Ką galėtum išskirti kaip žmogų, savo veikla daugiausiai prisidėjusį prie automobilių sporto populiarinimo?

Mano galva šiuo metu Lietuvoje autosportą labiausiai populiarina du žmonės – Audrius Gimžauskas ir Benediktas Vanagas, kurių organizuojamų ralio varžybų dėka žmonės sužino ne tik kas yra ralis, bet ir aplamai išgirsta apie autosportą.

Koks jaunasis sportininkas, Tavo nuomone, šiais metais rodė didžiausią potencialą ir kitąmet galėtų sužibėti?

Deja, autosportu užsiima vis mažiau jaunų žmonių, nekalbant apie kartingus, kur sportuoja vaikai. Tam, kad būti perspektyviu vien talento autosporte neužtenka, reikalingos ir galimybės.

Balsuoju už Roko Kvaraciejaus ir Mindaugo Čepulio ralio ekipažą, kuriame matau daug jaunatviškos energijos, didelį norą ir kryptingą darbą. O kadangi ralyje įprastai visas dėmesys yra skiriamas TOP – 10 lenktynininkams, norėčiau išskirti ir porą 2WD automobilių pilotų, nepatenkančių į dešimtuką, bet demonstruojančių puikų progresą: Justą Tamašauską, kuris nuolat greitėja, ir Edviną Rudaitį, kuris manau, mus dar nustebins.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas