Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 12d. 13:00

Metų lenktynininko rinkimai. Lietuvos ralio čempiono Dominyko Butvilo nuomonė

Dominykas Butvilas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Dominykas Butvilas

GAZAS.LT kartu su viešųjų ryšių agentūra „vipcommunications“ tradiciškai organizuoja Metų lenktynininko rinkimus. Praėjus 2013-iesiems, klausiame autosporte gerai žinomų žmonių nuomonės: kuris lenktynininkas 2013-aisiais labiausiai pasižymėjo, kas vertas apdovanojimo už automobilių sporto populiarinimą ir koks renginys šiais metais buvo įsimintiniausias.

Kalbiname Dominyką Butvilą – pastarųjų dviejų metų Lietuvos ralio čempioną. 

– Dominykai, kas, jūsų nuomone, buvo geriausias lenktynininkas Lietuvoje 2013-aisiais?

– Reikėtų surengti lenktynes ir išsiaiškinti. 

Sportas yra niekas be asmenybių – neįmanoma populiarinti tiesiog ralio ar žiedo.

Klausimas keblus – autosporto disciplinų yra ne viena, ir pasakyti, kad tas, kuris važiuoja kartingais, yra geresnis už tą, kuris lekia su „Porsche“, nėra visiškai teisinga. Tiek Jonas Gelžinis, tiek Simas Juodviršis yra puikūs lenktynininkai, garsinantys Lietuvą skirtingose šalyse ir skirtingomis sąlygomis, bet nematęs jų konkurentų (o nemanau, kad kažkas iš šios komisijos narių jais labai domėjosi), negaliu pasakyti, kuris yra vertesnis geriausiojo vardo. Tokiais pareiškimais galime labai lengvai sumenkinti kitų pasiekimus, o bet koks titulas kainuoja labai daug darbo.

– Ką išskirtumėte kaip žmogų, labiausiai prisidėjusį prie automobilių sporto populiarinimo šalyje praėjusiais metais?

– Šioje vietoje originalus nebūsiu ir balsuosiu už Benediktą Vanagą. Manau, ši pavardė žmonėms asocijuojasi nebe su šokiais ant ledo (Povilu Vanagu), o su Dakaru, raliu, automobiliais.

Sportas yra niekas be asmenybių. Taip, kaip F-1, herojai yra pilotai, o ne trasos ir net ne automobiliai. Neįmanoma populiarinti tiesiog ralio ar žiedo. Benediktas tampa vis geriau žinomas, jau garsus žmogus. Ir jeigu kažkas kelsis anksti ryte tam, kad suspėtų atsirasti šalia trasos ir pamatyti ne važiuojantį „Subaru“, o B.Vanagą, ne „Mitsubishi“, o V.Švedą ar kažkokį D.Butvilą, nuo to išlošia visas sportas.

– Kokį automobilių sporto renginį Lietuvoje įvardytumėte geriausiu 2013-aisiais?

– Šiais metais man labai patiko „Halls Winter Rally“ Utenoje. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas