Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 11 22, 19:13

Metų lenktynininko rinkimai. Ramūno Šaučikovo komentarai

15min tęsia tradicinius „Metų lenktynininko 2016“ rinkimus. Jų metu savo nuomonę apie geriausią bei perspektyviausią lenktynininkus, Lietuvos automobilių sporto veidą bei geriausią renginį išsakys kelios dešimtys automobilių sporte žinomų žmonių. Komisijos narių nuomonė lems lygiai pusę galutinio įvertinimo: likusią nulems 15min skaitytojai.
Ramūnas Šaučikovas
Ramūnas Šaučikovas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Ramūnas Šaučikovas yra vienas labiausiai patyrusių ralio šturmanų Lietuvoje, pastaruosius metus stenogramą skaitantis Martynui Samuičiui.

– Ramūnai, kas buvo geriausias lietuvis lenktynininkas 2016-aisiais?

– Geriausiu matau Robertą Kupčiką. Robertas šiais metais labai aktyvus net keliose serijose ir varžybose – nuo kartingų iki 24 val varžybų Barselonoje. Visur jam sekėsi pasiekti gerą rezultatą ir sau, ir komandai. Reikšmingiausi pasiekimai – podiumas 24 val. lenktynėse Barselonoje (SP3 klasėje) bei Čempiono vardas „Baltic Endurance Championship“ serijoje.

Geriausio titulą Robertui drąsiai duočiau ir dėl jo požiūrio į sportą, komandą, kolegas ir konkurentus

Geriausio titulą jam drąsiai duočiau ir dėl jo požiūrio į sportą, komandą, kolegas ir konkurentus. Visada besišypsantis, padedantis augti kitiems, nesavanaudiškas. Ir beje, sugebantis eliminuoti varžovus iš kovos net nepajudėjęs iš vietos (prisimenant linksmą šių metų Roberto startą „Autoplius Fast Lap“ varžybose, kai vieną važiavimą jis laimėjo, o antrame varžovo automobilis apvirto, atsitrenkęs į užgęsusį starte Roberto BMW).

– Kas buvo geriausias jaunas lietuvis lenktynininkas (iki 21 m.)?

– Kasparas Navickas jau ne tik perspektyvus, bet jau subrendęs sportininkas, pajėgus Lietuvą atstovauti reikšmingiausiuose Europos čempionatuose.

Egidijaus Babelio nuotr./Dainius Matijošaitis
Egidijaus Babelio nuotr./Dainius Matijošaitis

– Kas vertas Lietuvos automobilių sporto veido titulo ir labiausiai prisidėjo prie šio sporto garsinimo šalyje?

– Vienas žmogus šiemet sukūrė visavertę automobilių sporto komandą. Su pasaulinio lygio automobilių sporto technine baze ir joje dirbančiais bene geriausiais Lietuvoje šio sporto inžinieriais-technikais bei jų ugdomais jaunaisiais specialistais iš aukštųjų ir profesinių mokyklų. Pritraukė vienus stipresnių šio meto Lietuvos lenktynininkus – Robertą Kupčiką, Martyną Samuitį, Dainių Matijošaitį bei sukėlė realų pačių stipriausių jaunųjų „Autoplius Fast Lap“ ir kitų varžybų čempionų susidomėjimą prisijungti prie tokios komandos. Komandoje šiais metais buvo pažangiausi ir naujausi lietuviškų ir pasaulinių autosporto inžinierių kūriniai – dyzelinis BMW 335, „Honda Civic TCR“ bei „Škoda Fabia R5“.

Pasirinktos lenktynių serijos ir atskiros varžybos kėlė pasigėrėjimą, kaip, beje, ir pasiekti rezultatai.

Tas žmogus, „Rimo“ komandos įkūrėjas – Rimantas Blažulionis. Manau už pačią idėją, nuoseklų darbą kelyje į tikslą ir už įgyvendinimą jis nusipelno automobilių sporto veido titulo ir pripažinimo, kad labiausiai šiais metais garsino lietuvišką autosportą.

– Geriausias Lietuvoje vykęs automobilių sporto renginys?

– Tai – gerokai atsišviežinęs „300 Lakes Rally“. Akivaizdu, kad šiemet jis tapo net ne ralio renginiu, o vienu didžiųjų Lietuvos „open air“ festivalių – ne tik su įspūdinga sportine dalimi, bet ir įvairių grupių koncertais, scena, ugnies šou, fejerverkais ir pramogomis visą savaitgalį.

Trečiadienį skaitykite pokalbį su „Nemuno žiedą“ valdančios įstaigos VšĮ „Nacionalinis žiedas“ vadovu Arūnu Samochinu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas