TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Metų lenktynininko rinkimai. Vytauto Švedo žodis

Vytautas Švedas
Godos Deksnytės nuotr. / Vytautas Švedas
Šaltinis: 15min
0
A A

GAZAS.LT drauge su „Publicum Sport“ rengia Metų lenktynininko rinkimus. Kalbinsime labiausiai prie Lietuvos autosporto prisidėjusius ar arti jo esančius žmones, klausime jų nuomonės ir kitų metų pradžioje susumavę balsus paskelbsime pačius geriausius.

Kas gi šiais metais labiausiai nusipelnė būti įvertintas klausiame lenktynininko Vytauto Švedo, daugkartinio Lietuvos automobilių ralio čempiono.

Vytautai, kas, Tavo nuomone, vertas šių metų geriausio lenktynininko Lietuvoje vardo?

Yra pakankamai sunku išskirti tik vieną lenktynininką, tad norėčiau šį titulą padalinti trims labiausiai Lietuvoje pastebimų ir žinomų autosporto šakų atstovams.

Žiede tai – Jonas Gelžinis, vienas iš nedaugelio lenktynininkų, puikiai atstovaujančių Lietuvą užsienyje, „Porsche Carrera Cup“ lenktynėse Didžiojoje Britanijoje. Manau, Jono absoliučioje įskaitoje pasiekti rezultatai ne tik leidžia pasidžiaugti jo pasiekimais, bet ir įrodo, kad jis vertas pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Ralyje tai – Saulius Girdauskas. Kaip bebūtų, vien tai, kad jis sugeba važiuoti tuo WRC automobiliu ir jį išlaikyti jau yra žygdarbis. Tai, kad jis suteikia žmonėms galimybę pamatyti šį automobilį lenktynių trasoje yra verta pagarbos, o ir Sauliaus šiais metais laimėti daugiau nei pusė LARČ etapų man leidžia sakyti, kad jis vertas geriausio ralisto vardo.

Nors ir nelabai domiuosi kartingais, bet Simas Juodviršis net ir nesidominčius gali priversti domėtis. Jo Europoje ir pasaulyje pasiekti rezultatai maloniai nustebino, džiaugiuosi, kad turime tokį gerą kartingistą ir tikiuosi, kad netrukus jis pereis į autosportą ir dar nustebins tautą.

Kokį lenktyninį automobilį pavadintum geriausiu Lietuvoje 2012-aisiais?

Kadangi Lietuvoje daugiau ar mažiau populiarus ralis, tai ir geriausio lenktyninio automobilio reiktų ieškoti čia. O ralyje dažniausiai greičiausi būna „Mitsubishi“. Nors šiemet LARČ ir laimėjo  „Skoda“, tačiau pagal kokybę, kiekybę ir įperkamumą galvą reiktų nulenkti būtent prieš „Mitsubishi Lancer Evo“.

Automobilių sporte dienas leidžia ne tik lenktynininkai. Ką galėtum išskirti kaip žmogų, savo veikla daugiausiai prisidėjusį prie automobilių sporto populiarinimo?

Joną Dereškevičių, kuris ne tik buvo autoritetą turintis lenktynininkas ir yra puikus pavyzdys jauniems sportininkams, bei puikus treneris, lenktyniauti mokantis tiek lietuvius, tiek ir ne lietuvius. Dėl jo patirties, ryšių ir jo dėka vykstančių projektų, aš Joną  pavadinčiau Lietuvos autosporto vizitine kortele, puikiai reprezentuojančią visą Lietuvos autosporto bendruomenę.

Koks jaunasis sportininkas, Tavo nuomone, šiais metais rodė didžiausią potencialą ir jau kitais metais gali pradėti skinti didžiąsias pergales?

Jonas Gelžinis. Mano akimis jis rodė didžiausią potencialą ir kitąmet jau gali būti tarp „Porsche Carrera Cup“ lyderių ar net tapti šios lenktynių serijos nugalėtoju. Jono tobulėjimo tempas nuteikia optimistiškai, kiekvienais metais jo rezultatai gerėja, ir jau šiemet, jei nebūtų pritrūkęs sėkmės, jis galėjo būti geriausiu. Laimėjus tokią lenktynių seriją, jam, be abejo, atsivertų žymiai didesnės galimybės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas