Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 19d. 18:42

Motociklininkai savo jėgas išbandys sunkiausiame maratone

Enduro maratonas
Luko Bartkaus nuotr. / Enduro maratonas

Šį savaitgalį daugiau nei 70 enduro motociklininkų savo jėgas išbandys sunkiausiame maratone. Dalyviai turės įveikti 500 km. ypatingo sunkumo trasą Lietuvos keliais per ribotą laiką – 24 val. Motociklininkai varžysis ne dėl greičiausio rezultato, tačiau dėl ištvermės. Analogų neturintis sunkiųjų enduro motociklų maratonas Lietuvoje vyksta pirmą kartą, rašoma pranešime.

Sunkiausio maratono organizatoriai „Softenduro.lt“ klubas teigia, kad šis maratonas – tai naujas požiūris į enduro kultūrą. Tai ištvermės kelionė – maratonas, varžybos su savimi, viskas viename. Gyvenimo iššūkis ir išbandymas technikai. Kaip įprasta motociklų varžybose, prizinės vietos čia nebus skirstomos į pirmą, antrą ar trečią. Svarbu pravažiuoti visą duotą pėdsaką navigacijoje per 24 valandas.

„Sunkiausio maratono trasoje dalyvių laukia išties nemažai iššūkių, pareikalausiančių ne tik fizinių jėgų, tačiau ir strateginio mąstymo. Trasa sudaryta taip, kad joje nebus absoliučiai jokio asfalto. Dalyviams teks važiuoti miško keliukais, žvyru, nebus išvengta ir pelkių, smėlio, kalnų, durpių, upelių. Visa Lietuvos gamta, bei jos iššūkiai. Taigi, motociklininkams teks pasukti galvą ne tik, kaip protingai įveikti komplikuotas trasos vietas, apsaugoti savo techniką, tačiau pagalvoti ir apie savo ištvermę, kurios šis maratonas pareikalaus tikrai labai daug“ – akcentuoja „Softenduro.lt“ klubo įkūrėjas, maratono sumanytas ir organizatorius Rytis Stankevičius.

Organizatoriai taip pat pabrėžia, kad sunkiausio enduro motociklų maratono trasa buvo sudaryta atsakingai. „Visi dalyviai privalės griežtai laikyti kelių eismo taisyklių ir važiuoti tikrai labai atsakingai. Negadinsime gamtos, samanų, nevažiuosime ten, kur negalima“, – pabrėžia R.Stankevičius.

Organizatoriai taip pat žada dar nematytų vaizdų. „Kurdamas šį maršrutą nuvažiavau virš 3000 km ieškodamas ir atrinkinėdamas naujus kelius. Nors Lietuvoje kasmet vyksta keli didesni bekelės motociklų renginiai, kuriuose motociklininkai gali išbandyti savo jėgas, mes į sunkiųjų enduro motociklų sportą siūlome pasižiūrėti visiškai kitokiu kampu. Šiuo maratonu siekiame ne tik paskatinti protingą motociklų vairavimą, bet ir atrasti naujų, dar nematytų kraštovaizdžių, įdomių Lietuvos vietovių. Tokių, kurių tikrai niekada neatrastum važiuodamas automobiliu. Taigi, maratono dalyviai turės puikią progą pamatyti dar neatrastų vietų“, – sako R.Stankevičius.

„Softenduro.lt“ klubas dar praeitą mėnesį Lietuvai ir pasauliui pristatė naujo formato enduro motociklų maratoną, kuriame dalyviai turėjo įveikti 1000 km trasą per 24 val. Vis tik šis – 500 km maratonas, nors ir dvigubai trumpesnis, pareikalaus dvigubai daugiau jėgų. „Ruošdamas trasą 1000 km maratonui susidūriau ir su ekstremaliomis sąlygomis – ypač klampiu smėliu, pelkėmis, miškovežio provėžomis. Viso to išvengėme 1000 km maratone, tačiau sudėjome į 500 km. maratoną, kurį taip pat reikės įveikti per 24 val.“ – pabrėžia R.Stankevičius.

Renginio programa

Liepos 20 d. (šeštadienis)

  • 07:00 Registracija, pradinių paketų įteikimas. Lokacijos koordinatės: https://maps.app.goo.gl/eQ35nsjKKPxo6j3w8

  • 08:00 Oficialus startas

  • 16:00 Finišas, sutikimas sodyboje „Šilo pasaka“. Koordinatės: N 54°29'44.8'', E025°25'54.9'' (Pažymėta GPX vėliavėle)

Google nuoroda - Šilo pasaka, Pirtininkų g. 1. Rakonių. k. Marijampolio sen., Vilniaus r., Vilniaus r. 13244, (8-600) 25151 https://maps.app.goo.gl/RZWMAS3dZUHdNqah9

Liepos 21 d. (sekmadienis)

  • 12:00 sertifikatų įteikimas

  • 13:00 neformalus bendravimas sodyboje, dalinimasis įspūdžiais

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie Gazas